Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ne valja ti to nista simovicu..a gde su roza,grimizna.cijan,bez,karmin,kestenjasta,boja breskve,burgundi,bronzana,zlatna,indigo,kajsija,kaki,kobaltno plava,koralna,krem,lila,limunzuta,maslinasta,oker,prusko plava,boja zita,azurna,sedefasta,senf,siva,smedja,srebrna,staro zlato,ultramarin,ciklama, i fuksija?
Fali trula visnja
Link to comment
da, komada dva :)
znam za crveno i roze a i to ne bi zapamtila da nije bilo stihovano... daj još neku zakonitost, al iz udžbenika, molim ti se.
Fali trula visnja
jel to božule? Edited by slepa živana
Link to comment
Тиркизна, ака турско плава? Или му то дође цијан?
Ko zna kako se tačno zove (ja bih je nazvao svetlo plava) ali moj hromozom ne vidi ni z od zelenog u toj boji sa slike
Link to comment
znam za crveno i roze a i to ne bi zapamtila da nije bilo stihovano... daj još neku zakonitost, al iz udžbenika, molim ti se.
u kom spektru, primarnom, sekundarnom ili tercijalnom?2 frilecijan(modro zelena)= plavo + zeleno(u suptraktivnoj sintezi)
Link to comment
za buduca pokolenja

4b67c963511f26d3c60dd34c1662db8c.jpg4b67c963511f26d3c60dd34c1662db8c.jpg

1274064660597.jpgon topicKako najlakse osigurati da se metalni sraf zavrnut u metalni navoj ne odvrce? Samo sejem srafove po ulicama a neki dan umalo ne posejah i pedalu jer mi je ostao samo jedan sraf. U principu bilo kakvo lepljenje dolazi u obzir jer ne vidim nikakvu potrebu da ih ikada odvrcem. Pricam o onom delu na samom kraju pedale koji cu naravno menjati ceo ako za to u nekom trenutku bude bilo potrebe.
Link to comment

znam da sve te stvari rade ali kljucna rec je najjednostavniji metod. :) Verovatno cu ih umociti u neki bison dvokomponemtni lepak koji mi je upravo u ovom topiku preporucen i koji je realno krs :) Ako uspe da zapekne srafove to ce biti prva korist od njega.

Link to comment
Bušiš metal? Ja sam isto imao problema sa bušenjem metala, ali sam burgije već imao neke pa ne znam da li su te skuplje stvarno bolje.Sa druge strane, 130 dinara nije velika para pa bih ja definitivno probao neku od tih.
Е, пробао, 2 комада тих скупљих. Није било "100% скупље а 20% боље", него отприлике 400% боље. Оне од 60 динара избуше две рупе са весељем, три-четири уредно, а онда почиње зајебанција, дотле да је након десетак рупа већ тупо, прегрева се и много је гласно. Ове избуше отприлике 6-7 комада као за рекламу, још десетак уредно, и издрже пристојно неких 25 рупа, а онда почиње зезање... ал' добро, остало ми још 16 рупа и готово. Купим још једну и завршио сам посао.Срећа па сам имао времена за експериментисање и зезање, тако да ово што пет дана бушим 128 рупа више иде на учење него што се нервирам што ми толико траје. Свако вече по сат-два, ето и научио сам мало да оштрим бургије, биће од мене нешто. Додатни ћар, нигде се нисам ни огребао, ни убо, ни опекао (ал било је замало за ово последње), ништа ми се није поломило, одлично, частим себе 1 пиће.
Link to comment
Kako najlakse osigurati da se metalni sraf zavrnut u metalni navoj ne odvrce?.
Ako je na šrafu matica, dodaj još jednu maticu (kontra maticu) pa je zategni. Ako nema dovoljno mesta za dve matice, brusilicom stanji jednu (ili obe).E ako nema matice nego je navoj urezan u (masivnom) metalu, tu nisam pametan. Vredi probati sa podloškom, ja bih napamet uzeo onu talasasatu ili onu zacepljenu... Ali najsigurnije je periodično proveravanje i dotezanje kritičnih šrafova.Ako ćeš mazati lepkom, uzmi dvokomponenti pa mazni i preko glave šrafa. Videćeš ako je šraf počeo da radi, pući će lepak.
Link to comment

Lako bih ja da ima matice :)Imam ovakvu pedalu i ova cetiri srafa se stalno odvrcu i ako ne provalim na vreme u jednom trenutku samo ispadnu.67038.jpgNe kapiram sto su tu uopste ostavili srafove kada to i treba da bude fiksirano ceo svoj vek. Cisto sumnjam da postoji mogucnost da se zameni taj spoljni deo pa da ima bilo kakve logike.edit: izvinjavam se na vec drugoj povecoj slici ali do skoro je forum radio automatski resize.edit 2: turio manju sliku.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...