Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

O pa fino...jel bilo gundjanja za izolaciju?-Ko vam je ovo radio, ne mogu ja da lepim na ovo....Inace meni do jaja ovo za tus kada nema kade nego samo plocice , naravno to sto ja volim nema veze kako sam kod sebe uradio jer je gospodja Pembleton htela drugu varijantu -_-
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Link to comment
Pre nego sto napunis stavi dole tockice, vredece.Ili kocke na coskove kao kod paleta...
Tockici su preskupi..idu klocne na dno, ionako ne planiram da bude mobilno :)
Link to comment
O pa fino...jel bilo gundjanja za izolaciju?-Ko vam je ovo radio, ne mogu ja da lepim na ovo....Inace meni do jaja ovo za tus kada nema kade nego samo plocice , naravno to sto ja volim nema veze kako sam kod sebe uradio ;)
Za izolaciju nije. Bilo je gunđanja za odvodne cevi jer su ostale previsoko pa je moralo da se stavlja mnogo lepka. Ali, majstori se znaju međusobno pa se nisu (mnogo) pljuvali.Ti odvodi stvarno jesu ostali nekako visoko, ne znam kako niko na to nije mislio, tj. ja sam mislio, ali ja nisam znao kako to treba da izgleda.Međutim, visoki odvodi nisu razlog za razvlačenje 8 dana lepljenja pločica, pa i to još sa nekim greškama. Kada ima jako mali pad ka slivniku i voda sporo otiče što mi se ne sviđa i razmišljam da li da polupam pločice i to uradim ponovo.A tuš bez kade nam je bio prva opcija jer kade više ničemu ne služe (mada nam je neko rekao da su zgodne kada treba kupati dete. Ali snaćićemo se za to nekada kada bude bilo dece i kupanja istih), a nekako mi je lepše bez tuš kade. Naravno, na zidić od zidane tuš kade treba da stigne paravan. Prvo nam je bilo skupo, ali smo se onda po sistemu kuvanja žabe prebacili sa plastike na staklo, a onda sa običnog stakla na peskirano.
Link to comment
Ja kada sam razbijao pločice zatvorio sam vrata od kupatila pa se prašina nije širila po stanu.Ali, zato su majstori posebna sorta. Vodoinstalater, kao i svaki prosečan Srbin, boluje od promaje. Pa je zato zatvarao prozor, a otvarao vrata. I posle njegovog posla ceo stan je bio u prašini.
Uh ja sam radio ceo stan i zato sam sibao stvari u magacin.Imao jos i gletovanje.E toj prasini nista ne bezi...Mada me je zacudilo koliko ono oko secenja plocica napravi prasine...Meni vodovodzija nasao i keramicara tj. rade u kombini.S tim da sam ja imao i kuhinju pa je keramicar radio naizmenicno...
Link to comment

Bio sam kod ove tapetarke u JGa. Radnja se zove Almira.Izlozio situaciju, dao dimenzije (190x80, samo sedalni deo) i izasla sa cifrom od 9k za zamenu opruga sa zimom™. Oni rade prevoz.Jel vam to deluje kao ok cena, ili da gledam i kod drugih?

Link to comment

Колико рупа би требало да може да избуши обична бургија од 60 динџи? Фи 6мм, материјал обичан ел профил 40х40, шацујем дебљину на око 3мм. Прву рупу избуши као на реклами, другу скоро тако некако, код треће већ почне да шкрипи, још три-четири комада на мишиће и онда почиње добро да се греје и једва да нешто скида.Завршићу ово некако (имам још око 70 рупа, већ избушених на 3 до 5,5мм, само да проширим). Већ сам ухватио технику да вртим три комада у круг, јер приметно горе ради кад се загреје, дакле узмем ладну и вози. Пробао сам и да их оштрим, одокативно на брусилици (након читања чланка на тему как би то у теорији требало да се ради, ал' мени толика прецизност није битна, него да ово завршим већ једном). Ради... како тако, избуши једну две без муке, онда почне да кења. Дакле, као нова.Питање за упућене: колико су боље оне бургије од 130 динара? Јесу ли бар три-четири пута, или се ни то не исплати?Да пробам да правим бургије од пластелина, можда ће бити јаче.

Link to comment

moje iskustvo sa burgijama govori da su najbolje najskuplje :genije:, te od 50ak dindži eventualno mogu da buše neko meko drvo, ili plastelinpošto ne burgijam često otvorio™ sam se za onaj bosch-ov komplet i mirna bačka2 ivyšto ne promeni materijal ili boju farbe :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...