Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

naravno jer vas rebnu paušalno. druga priča bi bila da svaki stan ima svoj kalorimetar ali to je za toplanu skupo.

najbolje bi bilo da nađeš nekog majstora da sve lepo pregleda, vidi šta može od postojećih instalacija da se iskoristi, posavetuje te oko kotla, veličina tip i slično. obavezno stavi termostatske ventile.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

evo vest vezana za tu temu, istina iz nisa

 

Sniženje cene (grejanja) na način na koji država uređuje - da! Mimo tog načina na koji država uređuje - ne", rekao je Perišić na konferenciji za novinare održanoj nakon sednice Gradskog veća. Perišić je rekao da je rukovodstvo grada ozbiljno pristupilo problemu daljinskog grejanja u Nišu i protestima građana zbog tog poskupljenja.

"Smatram da treba da odgovorimo na zahteve građana. Većnik Miloš Banđur je u kontaku sa predstavnicima Udruženja predsednika skupština stanara i sutra će sa njima imati sastanak", istakao je Perišić.

On je rekao da će gradskim pravilnikom, koji reguliše oblast daljinskog grejanja, građanima biti dozvoljeno da se privremeno isključe sa toplovoda.

"Pravilnik definiše uslove, i svi oni koji ispune uslove moći će da se isključe sa sistema daljinskog grejanja. Smanjili smo cenu za one koji se isključe na jednu trećinu od ranije cene, ali oni koji nameravaju da to učine moraju dobro da razmisle kako će se zimus grejati", naglasio je Perišić.

Pojeftinjenje grejanja i omogućavanje isključenja sa toplovoda svim korisnicima koji ne mogu da plaćaju račune za grejanje, osnovni su zahtevi Udruženja predsednika skupština stanara koje su građani formirali na proleće, nakon što je cena grejanja u Nišu drastično porasla.

Udruženje je u proteklih mesec dana organizovalo četiri protesta zbog odbijanja gradskih vlasti da im ispune zahteve.

Poslednji i najmasovniji protest organizovan je sinoć kada se više od dve hiljade ljudi okupilo ispred Gradske toplane, a potom ispred Gradske kuće.

 

Link to comment

Znam znam da nije isto za svaki stan. Za našu zgradu je moguće isključivanje sa mreže pošto je jedan komšija to i uradio. Ali opet ljudima koji imaju zajednički kalorimetar zimi stižu računi po 20 hiljada što je po mom mišljenju ludački i da nema teoretske šanse da strujom nabijem toliki račun.

 

Ако ме нешто нервира када дође проклети рачун за инфостан то је ставка грејање.Убише са њим и лети и зими.Није ми јасно дали то стварно толико може да кошта.

Link to comment

Ако ме нешто нервира када дође проклети рачун за инфостан то је ставка грејање.Убише са њим и лети и зими.Није ми јасно дали то стварно толико може да кошта.

Očigledno da može, pitanje je da li treba ???? .

A oni su to skidanje sa mreze toliko iskomplikovali baš u svrhu toga da obesmisle svaki pokušaj.

Naravno razlog za to je čisto lopovske prirode. Kako mi priča ortak koji radi tamo , oni su jedna od glavnih krava muzara za vađenje love. Stalni priliv keša koji završava ko zna gde. Sistem je odavno ispod granice funkcionisanja i pitanje je kada će da vrisne onako vidljivo...

Link to comment

Mi se raspitivali u zgradi za skidanje sa grejanja. Rekli komšiji da može, al da se onda plaća 50% od sadašnje cifre. Da li je moguće da je tako?

 

A najbolje da se cela zgrada dogovori i da se uvedu pojedinacni merači u svakom stanu. Tako je najekonomicnije.

Link to comment

Mi se raspitivali u zgradi za skidanje sa grejanja. Rekli komšiji da može, al da se onda plaća 50% od sadašnje cifre. Da li je moguće da je tako?

jeste. prva stvar je da nameravaju da obrachunavaju i naplate pasivno grejanje koje (realno, manje ili vishe) dolazi preko zidova iz drugih stanova (shto je idiotizam, jer su pasivnom grejachu vec uzeli te pare i sigurno mu nece dati veci protok zato shto greje i zlog komshiju!), i druga, da oni sve mogu kako hoce, jer su realno monopol.

Link to comment

grešiš, grad je osnivač i monopolista, majka i maćeha ne jkp

moze da bude, ali krajnjem korisniku, pod ovim uslovima, nije bitno. moj otac je doshao na granicu da se sudi s njima, jer nije mogao da nameri jache od 16-18 stepeni. sa svoje strane, oni su dolazili da rade merenja tako shto prvo odvrnu u podstanici ujutro, pa dodju da izmere i onda kad krenu svrate pa smanje. i tako pune dve godine. to nema mnogo veze sa gradom.

Link to comment

Toplane naravno rade sve da ostane ovaj sistem. To sa kalorimetrima oni odlažu svim sredstvima, prvo tako što sve troškove uvođenja prebacuju na građane zatim pričaju ljudima da će cifre biti troduplo veće (ja još nisam video račun nekog ko je imao obračun u tom režimu), zatim procedura je takva da ljudi dignu ruke od svega itd...

Btw mislim da su u nekoj zgtadi ljudima rekli fa je cifra 70€ po ventilu tj sobi...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

jeste. prva stvar je da nameravaju da obrachunavaju i naplate pasivno grejanje koje (realno, manje ili vishe) dolazi preko zidova iz drugih stanova (shto je idiotizam, jer su pasivnom grejachu vec uzeli te pare i sigurno mu nece dati veci protok zato shto greje i zlog komshiju!), i druga, da oni sve mogu kako hoce, jer su realno monopol.

 

to je tek 1 bahatost, zamislimo da sada pocnu da se preganjaju komsije u zgradama u kojima ne postoji centralno grejanje pa krene ono, daj mi pare jer moja kaljeva pec pasivno™ greje zid izmedju stanova

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...