Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

cekaj, onaj ffp se ne odnosi na katalonske lupeze barselonu? ili se njima i fasistima realu u pozitivnu stranu bilansa racunaju i mutne dotacije drzave/wannabe drzave?

 

edip: sad kad ovo napisah shvatih da time impliciram da zapravo ocekujem od Govna™ i Fufe™ da se drze nekih propisa... :isuse:

Edited by Pantelija jr
Link to comment

cekaj, onaj ffp se ne odnosi na katalonske lupeze barselonu? ili se njima i fasistima realu u pozitivnu stranu bilansa racunaju i mutne dotacije drzave/wannabe drzave?

 

edip: sad kad ovo napisah shvatih da time impliciram da zapravo ocekujem od Govna™ i Fufe™ da se drze nekih propisa... :isuse:

 

Pa da, da ne pominjemo da su Barseloni pre 2 meseca zabranjeni transferi zbog malverzacija, a onda je sud brzebolje ukinuo tu zabranu na osnovu neke zalbe. Dakle bili su blokirani otprilike 15ak dana, ali efektivnih 0 dana posto nije bio prelazni rok.

Link to comment

Pa da, da ne pominjemo da su Barseloni pre 2 meseca zabranjeni transferi zbog malverzacija, a onda je sud brzebolje ukinuo tu zabranu na osnovu neke zalbe. Dakle bili su blokirani otprilike 15ak dana, ali efektivnih 0 dana posto nije bio prelazni rok.

 

Nije ništa ukinuto nego se kazna ne sprovodi dok se ne završi žalbeni proces, što je standardna procedura pred CAS. Što se tiče trošenja, oni sad kupuju i za narednu sezonu, pošto se pretpostavlja da će žalbu odbiti, pa u tom slučaju nema kupovine u zimskom i sledećem letnjem prelaznom roku.

Link to comment

Čudo kako Suarezu nije bila suspendovana kazna dok se ne završi žalbeni proces, nego je iskulirao ostatak takmičenja a onda negde oko finala čuo da mu je žalba odbijena.

 

S druge strane, Barca nije nikog ujela -_-

Link to comment

Tek je to cirkus. Onda bi im trebalo poništiti sve transfere koji su realizovani dok je trajao žalbeni proces.

 

Ne poznajem dovoljno materiju, za to bi već trebao neki pravnik kojim se time bavi. Objašnjenje na koje sam naleteo je da je FIFI zgodnije ovako, pošto bi se u hipotetičkom slučaju sprovođenja zabrane za vreme žalbe, klub kome uvaže žalbu njih mogao da odere na sudu za naknadu štete nastale time. Ovo je valjda neko solomonsko rešenje...

Link to comment

ma dali su mogucnost barsi da pokupuje sve sto moze sad na leto i posle ce ih kao u oktobru-novembru kazniti kad ce vec biti svejedno.

 

Ne tvrdim ni da jeste ni da nije tako, možemo samo da nagađamo. Samo sam probao da malo razjasnim proceduru. Čelzi je čini mi se pre 4-5 godina dobio neku (dvogodišnju?) zabranu potpisivanja igrača zbog petljanja oko onog klinca Kakute dok je bio valjda u Lansu, žalili su se i usvojena im je žalba. To je jedini slučaj da ga ja pamtim vezano za fudbal.

Link to comment

S druge strane, Barca nije nikog ujela -_-

 

Osim za srce  ^_^

 

Ne, to je stvarno komenDija - fudbalera kome je zabranjeno da ima ista s fudbalom kupuje klub kome su zabranjeni transferi  :0.6:

Link to comment

To koliko mogu da pokupuju za ovaj jedan rok regulišu valjda čuvena Fantasy Fair Play pravila. Naravno da će se kazna računati od onog trenutka kad stupi na snagu, ne skraćuje im se ovako.

 

A Sukijeva suspenzija stvarno ne bi trebalo da utiče ni na šta, neće propasti bez njega tih prvih mesec-dva (nije ni Liverpool prošle sezone).Samo mi je drago da nisu dozvolili da to značajno obori cenu...

 

@Manc: za srce je samo Chelsea ujeo onomad, ovo sad je small beans <_<

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pazi, Specijalni zagrizao i za Kavanija. Ne bi me uopšte čudilo da kao nuspojava šatirani dođe da ti vida kardiovaskularne rane za nekih 45 miliona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...