Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

Aha, vazi :fantom:

Svima je jasno da je transfer neymarovan™ i da je jos bar 7 miliona u lako ostvarivim bonusima. Maminjo bog :Hail:

Ja mislim da se prevodilac zajebo, da je ustvari 2.2 milijarde + bonusi.

Najbolji trgovac  :ziga:

Prodao bi Londoncima maglu  :ziga:

Link to comment
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Zavisi kome postaviš pitanje - Mamićeve podguzne muve aka HR sportski novinari će krenuti da ti pišu epove o najvećem talentu regije u zadnjih 20 godina, da je to Neymar, Messi i Iniesta u jednom, za koga se kida pola Evrope da ga dovede, frljajući se ciframa od 20+ miliona i sl.

Realnost je da je to igrač od 17 godina, koji ni u Dinamu nije imao zapaženiju ulogu.

 

Njemu je ovo druga sezona seniorskog fudbala i statistika je sledeća:

2013/14: 19 utakmica, 3 gola

2012/1318 utakmica, 2 gola

 

Može se uporediti sa našim Pašalićem, koji je doduše godinu dana stariji, ali je tek ove sezone počeo sa seniorskim fudbalom, budući da je prošlu gotovo celu sezonu propustio zbog bolesti (bilo je pitanje da li će moći da nastavi karijeru):

2013/13: 22 utakmice, 9 golova

 

Ja ih poredim, pošto su obojica veliki talenti i igraju na sličnim pozicijama. Kao što se može videti, Halilović ima dosta skromniju ulogu, manju minutažu i generalno ne znači timu koliko Hajduku znači Pašta.

Naravno, to nije smetalo izborniku da mu uruči poziv za seniorsku repkutm, dok je Pašta bio previše mlad (?!?) i za U21.

 

Na kraju su obojica prodata za istu cifru, ~2 miliona, jedan u Barcu, drugi u Chelsea.

 

Moje mišljenje je da će pre karijeru napraviti Pašta.

Prosto mislim da Barca ima dovoljno love da pokuša, jer ruku na srce Halilović ipak ima neki talenat, pa ako nešto pokaže - super, ako ne - 2 miliona mogu da prebole.

Link to comment

Zavisi kome postaviš pitanje - Mamićeve podguzne muve aka HR sportski novinari će krenuti da ti pišu epove o najvećem talentu regije u zadnjih 20 godina, da je to Neymar, Messi i Iniesta u jednom, za koga se kida pola Evrope da ga dovede, frljajući se ciframa od 20+ miliona i sl.

Realnost je da je to igrač od 17 godina, koji ni u Dinamu nije imao zapaženiju ulogu.

 

Njemu je ovo druga sezona seniorskog fudbala i statistika je sledeća:

2013/14: 19 utakmica, 3 gola

2012/1318 utakmica, 2 gola

 

Može se uporediti sa našim Pašalićem, koji je doduše godinu dana stariji, ali je tek ove sezone počeo sa seniorskim fudbalom, budući da je prošlu gotovo celu sezonu propustio zbog bolesti (bilo je pitanje da li će moći da nastavi karijeru):

2013/13: 22 utakmice, 9 golova

 

Ja ih poredim, pošto su obojica veliki talenti i igraju na sličnim pozicijama. Kao što se može videti, Halilović ima dosta skromniju ulogu, manju minutažu i generalno ne znači timu koliko Hajduku znači Pašta.

Naravno, to nije smetalo izborniku da mu uruči poziv za seniorsku repkutm, dok je Pašta bio previše mlad (?!?) i za U21.

 

Na kraju su obojica prodata za istu cifru, ~2 miliona, jedan u Barcu, drugi u Chelsea.

 

Moje mišljenje je da će pre karijeru napraviti Pašta.

Prosto mislim da Barca ima dovoljno love da pokuša, jer ruku na srce Halilović ipak ima neki talenat, pa ako nešto pokaže - super, ako ne - 2 miliona mogu da prebole.

 

znaci iz ovoga proizilazi da je ga je mamic zavalio za odlicnu kintu s obzirom na prikizano :0.6:

Link to comment

Objektivna™ analiza, samo fali minutaza Halilovica i Pasalica u tim utakmicama.

Naravno kojot je u pravu, da je ovo gore tacno kao sto nije, samo bi islo u prilog tvrdnji da je Maminjo bog :Hail:

Link to comment

Rekoh u prethodnom postu više puta da je Halilović imao manje zapaženu ulogu, manju minutaži i da je generalno manje bitan za Dinamo nego Pašalić za Hajduka.

 

Novac koji je dobio za Halilovića je sličan novcu koji je Hajduk dobio za Pašalića i koji je Partizan dobio za Jojića (takođe jedna sezona u ozbiljnom fudbalu i slična pozicija), tako da možemo da kažemo da je ~2m. manje-više realna cena za talentovanog igrača, sa jednom sezonom u nogamatm.

 

Doduše, da GNK nije udruga, Tata bi morao da objasni svojim shareholderima kako je jedan takav pregovarač uspeo da dobije 7x manje para u odnosu na prvu zvaničnu ponudu istog kluba.

Link to comment
  • 1 month later...

 

"Manchester City and Paris St-Germain are facing fines in the region of €60m (£50m), restrictions on their Champions League squad size and a potential wage limit for failing Uefa's financial fair play rules.

 

 

"BBC Sport understands the two organizations - part of a group of nine clubs under examination by Uefa for failing the "break even" test - are facing similar penalties. It's believed a Champions League squad reduction could see the clubs restricted to using anywhere between 18 and 21 players in Uefa's premier competition. A normal squad size is 25.

"A wage cap could also be introduced on the errant clubs to ensure there is no rise on this season's squad wage bill for the Champions League. It's thought clubs have until Friday to agree a "settlement" with Uefa."

 

Link to comment

 

 

L'Equipe: PSG set to be offered salary cap, transfer limit, UCL squad limit & a fine of 60m over 3 years in FFP sanctions.

 

PSG's current payroll highest in Europe (240m) & PSG will be hit with further penalties if they exceed this in future.

 

UEFA want to impose transfer limit of 60m for PSG. If club spend entire sum on one player, payroll cannot increase.

 

PSG to be limited to 21-man UCL squad instead of regular 25-man group (8 of whom would have to be trained domestically).

 

PSG to be fined 60m over next 3 years (20m yearly). Need to lower deficit to no more than 30m by end of next season.

 

Final agreement must be reached with PSG, who can appeal. If they do, they risk a more severe punishment.

 

In short, PSG must now sell to buy. Wage bill must be cut, 60m limit on future moves, UCL squad size limit of 21 & a fine to pay.

 

Edinson Cavani, Marco Verratti, Javier Pastore & Ezequiel Lavezzi could all leave PSG to enable club to bring in new players.

 

borrise?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Poslije Luiza, PSG se izgleda dogovorio i sa Realom oko Griezmann-a za 32M€.

 

Kako ce se to sve uklopiti sa ovom UEFA kaznom, ne znam.

 

Prica se da bi Lavezzi mogao u Chelsea. 

Menez ionako iavako odlazi (istekao mu ugovor).

Marquinhos bi mogao u Barcelonu (ja ne vjerujem ali ko zna) ali za 40M€.

 

Evo sada citam, sankcije stupaju na snagu prvog jula, tako da klub zeli da dovede sve sto mu treba prije tog datuma.

 

Nasser :Hail:

 

I da, ocekujem jos Alves-a i Eden-a.

 

Steta za Pogbu, ali ce i on doci na red kad tad. Za sada nek se kali u Juventusu. :D

Edited by borris_
Link to comment
  • 2 weeks later...

menez i alex blizu milana. 

 

a psg navodno poslao ponudu od 75 miliona evra (:lol:) za hazarda. valjda posle sp ce se odlucivati o ovome

Edited by 189-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...