Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

Jbt, al ste se raspisali od mog posta da FRA nije u top 5?! :o
Pa taj je deo godine stigao, čim se završi finale LŠ i postignemo konsenzus ko je koga pokrao, prelazi se na najave bombastičnih transfera iz čega neizbežno sledi ligometrija™ i fantaziranje o tome na kom bi mestu u EPL završio Bilbao ako bi kraljica majka slučajno prisvojila Baskiju kao davno oteti komad rodne grude pirinejske...
Link to comment
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Pa mozes da mislis, tvoje pravo ali treba biti realan sto ti nisi. Kljakavi OM je prosle godine izbacio Inter iz LS-a a zavrsio je na desetom mjestu u ligi.Ne kazem da je fr liga bolja ali ovo sto si ti napisao je jedna velika patkometrija (i to iznerviran jer smo vam uzeli nekoliko odlicnih igraca prosle godine).
a ove godine je siena koja je ispala iz serije a 2x otresla inter ko slinu. malo umerenije sa takvim poredjenjima.
Link to comment
Cek da iskvotujem ovo. Nidje veze, serie a jeste pukla dobrano, ali bi se u fra ligi Udinese do zadnjeg kola borio za titulu, Catania bi igrala CL, a Sampa bi izborila Evropu. Do djavola, cak bi proslogodisnja Zemanova Pescara bila konkurent za vrh. Iako kljakava serie a je neuporediva sa fra ligom, gde imas trenutno jedan valjan klub, jedan koji preti da postane, ali jos uvek ne znamo da li ce i dva koj grcaju u problemima i uspesno pucaju vec sezonama sebi u stopalo.
Skocili ste na moja poredjenja a naravno niko nije reagovao na ovo.
Link to comment
Koliko ja vidim najveci problem, i onaj koji ce biti najteze resiti, u italijanskom fudbalu je infrastruktura. Tu se kaska malte ne za celom Evropom i kako nece biti nekog velikog reprezentativnog takmicenja u Italiji u bliskoj buducnosti resenje se ni ne nazire. Trenutno samo Juventus ima moderan stadion u svom vlasnistvu, uskoro bi i Udinese trebalo da rekonstruise svoj. I to je to za sada. e: evo Sef dodao i Messinu :)Drugi problem su komplikacije kod stranih ulaganja. Niko me nece ubediti da je logicnije i dugorocno isplativije ulagati novac u QPR, na primer, nego u Napoli, Romu, Lazio ili Palermo. Ali trziste je hermeticki zatvoreno i odrzava se taj status, evo vec godinama, a strancima koji pokusaju i da pridju nekom klubu van 3 lopovska (mnogo vise Juventus i Milan, nego Inter) se podmecu noge i pokrecu istrage.Sa postom se uglavnom slazem, samo mislim da masis kod nekih detalja - ne znam odakle ti ideja da je igracki kadar kvalitetniji u fra nego u ita? Drugo, sta ti znaci ovo oko proizvodnje igraca? Mozda mi je promaklo, ali nisam primetio da su Francuzi ostvarili neki napredak u fudbalu, kao sto su u tenisu onom akademijom ili INSEP-om u kosarci. Ne vidim da fra proizvodi vise igraca nego ita, seria b radi dobar posao po tom pitanju. Tu je bilo i reorganizacije ove sezone i verovatno ce stvari stajati i bolje od narednih (ogranicavanje broja starijih igraca, odnosno obavezan broj u21 koji ce se u narednim sezonama povecavati, i salary cap).Trece, bez obzira na odlazak velikog broja trenera u pecalbu, Italija izbaciju uvek dovoljan broj kvalitetnih novih. Otisao Capello, pojavio se Allegri, otisao Spalletti, pojavio se Montella...Btw, ovo oko trenda razvoja je tacno i slazem se tu :(
Da, osnovni način da se dođe do infrastrukture je dobijanje EP ili SP. Već godinama navijam da Žabari dobiju, jer je meni Serija A omiljena liga, ali očigledno ništa od toga. Fra je dobila 1998 SP, dobiće 2016 EP. Platini ih je namirio za duži period. Ljudi potcenjuju uticaj infrastrukture, ali ima ogromnog značaja za razvoj fudbala i klubova.QPR je iz Londona, London je centar koji može da podrži bar 5-6 velikih klubova, a u Italiji to nije moguće sem u Rimu i Milanu. Pored toga što ti timovi imaju vlasnike koji ih ne bi prodali. Jel postoji neki treći tim iz Rima koji bi mogao da se kupi? Nema. Malaga je između ostalog propala, jer nema tržište. Španija je zasićena, možda Espanyol, mada je Barca prejaka u gradu i Kataloniji. Probala je Sevilla, probao je Betis, nisu imali kontinuitet.Francuzi štampaju igrače, imaju barem do 50ak igrača samo u Premier League. Treći su izvoznici fudbalera posle Brazila i Argentine. Što znači da odlični proizvođači ako na to dodamo da im je liga u pet najboljih na svetu. Stalno se obnavljaju, imaju nove...Slažem se da Italija ima i sada dobre trenere. Veliki sam poštovalac Allegria, a ni Montella se nije pokazao kao loš, makar za sada. Moj cilj je bio da pokažem da zdravi deo italijanskog fubala beži iz nje, jer nema novca, a ni organizacije. Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
a nije tragedija, dosao lik na free transfer, nece da skodi. Nadam se ipak da ce dovesti jos nekog stopera.
Za manju platu od Karagera, bez odštete. Nije se naigrao prošle sezone, ali sasvim pristojan deal za rotaciju. Mislim ni najavljani Papapopudopapupulos nije igrao ništa više od njega prethodne sezone, pa se najavljuje kao veliko pojačanje.Meni je za promenu lepo videti da se nešto konkretno radi i da se ne gubi vreme.
Link to comment

Ma strašan je deal za rotaciju, kod Rodgersa koji ne rotira skoro uopšte. (Igrač mu igra mesecima dok ne pogreši/ne naruši njegov Authoritay, a onda greje klupu dok ne bude primoran da ga ubaci jer je neko drugi pogrešio/narušio Authoritay.) Sad je optimalni ishod da dođe još i povređeni Papadopoulos umesto Škrtela, što bi automatski lansiralo Jaijinog brata u prvu postavu. Jeza me hvata od startnog tandema Toure-Agger za sledeću sezonu. Ni tri Suareza neće to da kompenzuju...

Link to comment
Carvalho potpisao a sutra bi trebao i Falcao.
Ово са Караваљом је једна од озбиљнијих будалаштина.
Uini, ostavi mogućnost da i Rodžers može da napreduje i da uči na sopstvenim greškama.
Вини то превентивно због урока.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...