Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

Pa nije valjda sve u kvalitetu tima za koji se potpisuje. Ima valjda nešto i u takmičarskom izazovu, tradiciji, popularnosti sporta u ponuđenim destinacijama.Naravno da je PSG doveo sve ove zvezde samo zato što ih preplatio. To jeste aktuelnost, ali ok je i da se izrazi negodovanje zbog takve aktuelnosti.edit: Serija A se i dobro drži. Kalčopoli bi čini mi se u drugim sredinama ostavio još veće posledice.

Edited by kralj
Link to comment
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

treba igrati seriju a iz kola u kolo 8-9 meseci. psg bi sigurno u dve tekme razbucao inter, ali smem da se opkladim da bi celu sezonu u seriji a završili ispod intera.

Link to comment

Sto se destinacije tice Pariz je medju najatraktivnijim.PSG je morao pretplatiti neke igrace (ne sve kako neki ovdje zele da prikazu) jer je to cijena da se udje u top 10 timova u evropi. Pretplatio je Pastore-a i Zlatana. Ovaj prvi je u rijetkim trenutcima pokazivao da toliko vrijedi a ovaj drugi je dokazao koliko vrijedi. TS nije pretplacen jer je sigurno najbolji defanzivac na svijetu i takvi igraci toliko vrijede.

Link to comment
Pa nije valjda sve u kvalitetu tima za koji se potpisuje. Ima valjda nešto i u takmičarskom izazovu, tradiciji, popularnosti sporta u ponuđenim destinacijama.Naravno da je PSG doveo sve ove zvezde samo zato što ih preplatio. To jeste aktuelnost, ali ok je i da se izrazi negodovanje zbog takve aktuelnosti.edit: Serija A se i dobro drži. Kalčopoli bi čini mi se u drugim sredinama ostavio još veće posledice.
Slazem se, naravno, ali to nije nesto sto je svojstveno samo ovim 'new rich' klubovima iz, uslovno receno, novih liga. Isti proces preplacivanja je prosao i Chelsea i City. Uostalom, ovim manji engleski klubovi i dalje debelo preplacuju igrace [a nerjetko bez ikakvih rezultata]. Ne vidim sta tu ima novo i chudno kod PSGa. A mislim da u dobroj mjeri neki igraci i nemaju bash preveliku slobodu izbora. Pogotovo Juznoamerikanci koji su ionako vise u vlasnistvu inveticionih fondova i raznoraznih agencija nego sto sami raspolazu, ehm, sobom :)
ali smem da se opkladim da bi celu sezonu u seriji a završili ispod intera.
Mislis, bili bi tek 10. u Serie A? Ja mislim da bi bili barem ispred Katanije :P
Link to comment
Sto se tice poredjenja Serie A i Ligue 1 - ne mislim da ima bash mnogo razlike u kvalitetu. Drugaciji se fudbal igra, meni mnogo zanimljiviji ovaj u Serie A, i mislim takticki na visem nivou, ali sto se snage timova tice, ne bih rekao da ima neke ogromne razlike.
to je to. volim i ja seriju a, ali njen kvalitet odrzava jedino ovih par stvarno dobrih trenera koji tamo (jos uvek) rade. plasim se samo da ce vec tokom ovog leta i velike trenerske premetacine koja se sprema, vecina njih krenuti putem rusije, francuske i engleske.
Link to comment

I Zlatan i Tijago su otišli iz fudbalskog grada i drugog ili trećeg naj

Slazem se, naravno, ali to nije nesto sto je svojstveno samo ovim 'new rich' klubovima iz, uslovno receno, novih liga. Isti proces preplacivanja je prosao i Chelsea i City. Uostalom, ovim manji engleski klubovi i dalje debelo preplacuju igrace [a nerjetko bez ikakvih rezultata]. Ne vidim sta tu ima novo i chudno kod PSGa.A mislim da u dobroj mjeri neki igraci i nemaju bash preveliku slobodu izbora. Pogotovo Juznoamerikanci koji su ionako vise u vlasnistvu inveticionih fondova i raznoraznih agencija nego sto sami raspolazu, ehm, sobom :)Mislis, bili bi tek 10. u Serie A? Ja mislim da bi bili barem ispred Katanije :P
Slažemo se u svemu. Nema nikakve razlike između Čelsija i PSG-a. Ja pravim jednu i to krajne subjektivnu razliku u tome da je PSG i do sada bio ekonomski dominantan u Francuskoj, ali da bi uzeli titulu trebao im je 3 puta veći budžet od drugoplasiranog (i to iz drugog pokušaja). Čelsi mi je podnošljiviji samo zbog simpatizera Mančestera i Liverpula koji ga se gnušaju jer su izgubili ključne eksploatatorske privilegije - tj. postali su žrtva onoga što su u još drastičnijoj meri oni sami radil). Imam neku pakosnu komponentu u tom pravcu.Borise, Pariz je prestižna destinacija ako si turista, umetnik ili boem. Za fudbalera je u odnosu na Milano čist downgrade. Edited by kralj
Link to comment

Serija A ima prednost u struci, scoutingu, zabavi na mečevima (mada su obe daleko od zabavnih), tradiciji... Organizacija klubova/lige, finansije, proizvodnja igrača, infrastruktura, marketing, kvalitet igrača je bojim se na strani Ligue 1. Ono što je ovde bitno je smer razvoja lige, jer strelica Ligue 1 ide na gore, razvoj Serije A ide na dole.Pričali smo prošle godine, u Seriji A ne radi 6-7 najboljih italijanskih trenera, najbolji igrači iz godine u godinu odlaze. Sem Juventusa, nijedan tim nije ili neće biti dogodine u 30 evropskog fudbala. Serija A mora da izvrši ozbiljne reforme i unutar lige i unutar timova. Imaš dva stabilna kluba (Juventus i Udinese) i par njih koji to pokušavaju da budu. Milan i Inter su u ozbiljnoj usporenoj rekonstrukciji. Jedan od važnijih klubova za scouting u posednjih pet godina je ispao iz lige (Palermo). Najbolji igrači većine timova su igrači koji imaju preko 30 godina.

Link to comment
Serija A ima prednost u struci, scoutingu, zabavi na mečevima (mada su obe daleko od zabavnih), tradiciji... Organizacija klubova/lige, finansije, proizvodnja igrača, infrastruktura, marketing, kvalitet igrača je bojim se na strani Ligue 1. Ono što je ovde bitno je smer razvoja lige, jer strelica Ligue 1 ide na gore, razvoj Serije A ide na dole.Pričali smo prošle godine, u Seriji A ne radi 6-7 najboljih italijanskih trenera, najbolji igrači iz godine u godinu odlaze. Sem Juventusa, nijedan tim nije ili neće biti dogodine u 30 evropskog fudbala. Serija A mora da izvrši ozbiljne reforme i unutar lige i unutar timova. Imaš dva stabilna kluba (Juventus i Udinese) i par njih koji to pokušavaju da budu. Milan i Inter su u ozbiljnoj usporenoj rekonstrukciji. Jedan od važnijih klubova za scouting u posednjih pet godina je ispao iz lige (Palermo). Najbolji igrači većine timova su igrači koji imaju preko 30 godina.
Meni se čini da preteruješ skoro kao Orasi - zapravo, činim se da je istina negde na sredini vaše dve dijagnoze.PSG i Juventus su tu negde. U ostalom je Serija A komotno superiornija - da budem precizniji, da se naprave timovi od ostatka, italijanski bi bio neuporedivo kvaliteniji i sigurno bi duplo više vredeo na tržištu. Možemo i da probamo dok Kavani ne ode u Pariz. Edited by kralj
Link to comment
Imaju losu infrstrukturu (osim dva tri kluba).Jedino Juventus ima nov stadion.
Ima i Messina :)Elem, potpuno tacno. Imaju italijanski klubovi mnoge probleme, mada mislim da se to polako pomjera ka naprijed. Ima talenata i te kako, i dalje je skauting odlican itd. ali dok se ne izgrade stadioni koji ce biti u vlasnistvu klubova, nece biti znacajnog napretka. Inace, mislim da je sada kvalitet mnogo razudjeniji nego ranije - nema neke dominantne lige, iako Englezi i dalje mogu da placaju ubjedljivo najvise, ali ima jakih timova od Engleske do Rusije i Turske.
Link to comment

@PosrbicaKoliko ja vidim najveci problem, i onaj koji ce biti najteze resiti, u italijanskom fudbalu je infrastruktura. Tu se kaska malte ne za celom Evropom i kako nece biti nekog velikog reprezentativnog takmicenja u Italiji u bliskoj buducnosti resenje se ni ne nazire. Trenutno samo Juventus ima moderan stadion u svom vlasnistvu, uskoro bi i Udinese trebalo da rekonstruise svoj. I to je to za sada. e: evo Sef dodao i Messinu :)Drugi problem su komplikacije kod stranih ulaganja. Niko me nece ubediti da je logicnije i dugorocno isplativije ulagati novac u QPR, na primer, nego u Napoli, Romu, Lazio ili Palermo. Ali trziste je hermeticki zatvoreno i odrzava se taj status, evo vec godinama, a strancima koji pokusaju i da pridju nekom klubu van 3 lopovska (mnogo vise Juventus i Milan, nego Inter) se podmecu noge i pokrecu istrage.Sa postom se uglavnom slazem, samo mislim da masis kod nekih detalja - ne znam odakle ti ideja da je igracki kadar kvalitetniji u fra nego u ita? Drugo, sta ti znaci ovo oko proizvodnje igraca? Mozda mi je promaklo, ali nisam primetio da su Francuzi ostvarili neki napredak u fudbalu, kao sto su u tenisu onom akademijom ili INSEP-om u kosarci. Ne vidim da fra proizvodi vise igraca nego ita, seria b radi dobar posao po tom pitanju. Tu je bilo i reorganizacije ove sezone i verovatno ce stvari stajati i bolje od narednih (ogranicavanje broja starijih igraca, odnosno obavezan broj u21 koji ce se u narednim sezonama povecavati, i salary cap).Trece, bez obzira na odlazak velikog broja trenera u pecalbu, Italija izbaciju uvek dovoljan broj kvalitetnih novih. Otisao Capello, pojavio se Allegri, otisao Spalletti, pojavio se Montella...Btw, ovo oko trenda razvoja je tacno i slazem se tu :(

Edited by crtamOrasi
Link to comment
Inace, mislim da je sada kvalitet mnogo razudjeniji nego ranije - nema neke dominantne lige, iako Englezi i dalje mogu da placaju ubjedljivo najvise, ali ima jakih timova od Engleske do Rusije i Turske.
...što je super, i što treba podržati, samim tim je dobro i da Falkao ide u Monako i sl.
Link to comment

Jbt, al ste se raspisali od mog posta da FRA nije u top 5?! :oNe znam sta je kome merilo kvaliteta lige i koliko sezona u nazad gledate, ali mislim da je FRA liga zasluzeno u top 5, po meni mnooogo lepsa za gledanje i od ITA i od ESP. Gledao sam i uzivao u igrama St.Etjena, cak i mrtvi Sosho je kuci uzimao bodove ekipama iz vrha, borba za LS izmedju OM i Liona.Pratim i HOL i RUS i POR cak sam malo gledao ove sezone i TUR (zbog Robija i egzoticnih transfera), POL, AUT i CH (zbog kladionice), ali trend ulaganja koji prati i rezultate se najbolje pokazao u FRA (PSG koji razjebava Barsu :thumbsup: ). Na kraju sa jakim/prebogatim Monakom ne bi me cudilo da u nekoj narednoj sezoni LS dozivimo i svefancusko finale (posle ona 4 finala 4 najjace lige).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...