Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Matic u Monaku?
Matic, nouvelle cible de Monaco?Monaco cible un nouveau joueur. Et, oh surprise, il vient du Portugal. Plus précisément de Benfica. Nemenja Matic, révélation serbe de 24 ans, serait la prochaine «victime» du recrutement fou de Monaco. Après Rodriguez, Moutinho (déjà signé), Falcao, Valdès et Carvalho (bientôt), le milieu de terrain pourrait être débauché 50 millions d'euros, soit le prix de sa clause libératoire, selon le journal Portugais Correio da Manhã.
Link to comment
U sustini, svi su precjenjeni. I sta znaci nista bolje od PSG nije mogao da sanja? Koliko ima boljih od PSG trenutno klubova, 6-7? Uzas, bash je loshe proshao.
Pa prosao je dobro sa finansijskog aspekta, ali "klati" se sa raznoraznim Evianima, Lorienima i ostalim bardovima svetskog fudbala iz vikenda u vikend je mnogo veliki izazov. I Liga je vise nego popularna van Francuske, gledanost world wide je zapanjujuce visoka. Marketinski ne mogu biti exponiranije te vedete francuskih klubova, pa makar se klubovi zvali i PSG. :fantom:
Link to comment
Fra liga je trenutno u najgorem slučaju rame uz rame sa Serijom A
Cek da iskvotujem ovo. Nidje veze, serie a jeste pukla dobrano, ali bi se u fra ligi Udinese do zadnjeg kola borio za titulu, Catania bi igrala CL, a Sampa bi izborila Evropu. Do djavola, cak bi proslogodisnja Zemanova Pescara bila konkurent za vrh. Iako kljakava serie a je neuporediva sa fra ligom, gde imas trenutno jedan valjan klub, jedan koji preti da postane, ali jos uvek ne znamo da li ce i dva koj grcaju u problemima i uspesno pucaju vec sezonama sebi u stopalo.
Link to comment

Je l' to sad EPL titula daleko vrednija i prestižnija od francuske, uprkos tome što nijedan engleski klub ove godine nije dogurao dalje u CL od PSG-a?

Link to comment

Pa i Barcelona ili Real se kolju sa slicnim brendovima svjetskog fudbala u njihovoj ligi.Fudbal je mnogo popularniji u Spaniji i zbog toga jedna Valencija se i dalje takmici u prvoj ligi iako bi po svim parametrima trebala bankrotirati.Takve stvari ocigledno ne smetaju ljudima tamo jer se radi o fudbalu (pricao bih sada i o biciklizmu ali bih dobio ban od ucitelja).

Link to comment
Cek da iskvotujem ovo. Nidje veze, serie a jeste pukla dobrano, ali bi se u fra ligi Udinese do zadnjeg kola borio za titulu, Catania bi igrala CL, a Sampa bi izborila Evropu. Do djavola, cak bi proslogodisnja Zemanova Pescara bila konkurent za vrh. Iako kljakava serie a je neuporediva sa fra ligom, gde imas trenutno jedan valjan klub, jedan koji preti da postane, ali jos uvek ne znamo da li ce i dva koj grcaju u problemima i uspesno pucaju vec sezonama sebi u stopalo.
Hajde i da ja kvotujem ovo :lol:
Link to comment
Hajde i da ja kvotujem ovo :lol:
Slobodno, ja i dalje mislim da u serii a imas skoro 10 ekipa boljih od drugoplasiranog OM iz mocne ligue 1.
Link to comment
Cek da iskvotujem ovo. Nidje veze, serie a jeste pukla dobrano, ali bi se u fra ligi Udinese do zadnjeg kola borio za titulu, Catania bi igrala CL, a Sampa bi izborila Evropu. Do djavola, cak bi proslogodisnja Zemanova Pescara bila konkurent za vrh. Iako kljakava serie a je neuporediva sa fra ligom, gde imas trenutno jedan valjan klub, jedan koji preti da postane, ali jos uvek ne znamo da li ce i dva koj grcaju u problemima i uspesno pucaju vec sezonama sebi u stopalo.
a na osnovu cega ti sad ovo tvrdis?
Link to comment
a na osnovu cega ti sad ovo tvrdis?
Na osnovu gledanja lige iz kola u kolo. Jeste Italija postala mnogo manje obecana zemlja za fudbalske zvezde nego sto je to bila pre desetak godina, ali je kvalitet midtable ekipa i dalje na vrlo visokom nivou, verovatno je veci samo u premier ligi. Nekako mi ne ide da merim kvalitet lige cinjenicom gde igraju i za kolike plate Thiago Silva ili Falcao.
Link to comment
Slobodno, ja i dalje mislim da u serii a imas skoro 10 ekipa boljih od drugoplasiranog OM iz mocne ligue 1.
Pa mozes da mislis, tvoje pravo ali treba biti realan sto ti nisi. Kljakavi OM je prosle godine izbacio Inter iz LS-a a zavrsio je na desetom mjestu u ligi.Ne kazem da je fr liga bolja ali ovo sto si ti napisao je jedna velika patkometrija (i to iznerviran jer smo vam uzeli nekoliko odlicnih igraca prosle godine).
Link to comment
Pa mozes da mislis, tvoje pravo ali treba biti realan sto ti nisi. Kljakavi OM je prosle godine izbacio Inter iz LS-a a zavrsio je na desetom mjestu u ligi.Ne kazem da je fr liga bolja ali ovo sto si ti napisao je jedna velika patkometrija (i to iznerviran jer smo vam uzeli nekoliko odlicnih igraca prosle godine).
Odlazak Meneza me je duboko potresao, sta da kazem :) A tek sto patim sto je Leonardo odvukao pola Milana. Jedino mi je krivo sto ste uzeli Verrattija, priznajem ponadao sam se da ce doci sa Zemanom :(Kljakavi Inter je ove sezone igrao produzetke i ispao sa agregatom™ 4-4 od TH, a zavrsio je kao deveti na tabeli. Je l treba da ja sad ustanovim da je serie a bolja od epl? Samo me je strecnula konstatacija da je ligue 1 :rame uz rame: sa seriom a, nista vise.
Link to comment
Pa prosao je dobro sa finansijskog aspekta, ali "klati" se sa raznoraznim Evianima, Lorienima i ostalim bardovima svetskog fudbala iz vikenda u vikend je mnogo veliki izazov. I Liga je vise nego popularna van Francuske, gledanost world wide je zapanjujuce visoka. Marketinski ne mogu biti exponiranije te vedete francuskih klubova, pa makar se klubovi zvali i PSG. :fantom:
Na stranu ovaj trapavi pokusaj duhovitosti - i dalje mi zvuci kao nekakav smijesni hipsteraj. Nista ne valja osim 1 lige, par trenera i desetak igraca. Svi ostali su precjenjeni.To sto je francuska liga slabija od engleske ne znaci i da je slaba, a pogotovo ne znaci da je PSG slab. Bili su medju 8 u Evropi, stigli dalje od gomile timova iz marketinski eksponiranijih [ :isuse: ] liga. Da, bilo bi Pastoreu bolje da igra za Chelsea ili Real, ali nema bash mnogo timova koji su bolji od PSGa i mnogo liga koje su jace od francuske. A i ovo kukanje kako se sad fudbal, eto, igra za pare a ne za slavu je malo pateticno. Ne idu igraci ni u Barcu ili Real samo radi slave.Sto se tice poredjenja Serie A i Ligue 1 - ne mislim da ima bash mnogo razlike u kvalitetu. Drugaciji se fudbal igra, meni mnogo zanimljiviji ovaj u Serie A, i mislim takticki na visem nivou, ali sto se snage timova tice, ne bih rekao da ima neke ogromne razlike. Osim ako ne racunamo PSG kao Serie A tim :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...