Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

Tri špica treba da pređu u vrhunske klubove. Falcao, Lewandowski i Cavani. Ne vidim šta će bilo koji od njih Man Utdu kada imaju RvP. Najbolji raspored bi bio Falcao - Chelsea; Lewandowski - Bayern i Cavani - PSG.
A cekaj, po tom rezonu Bayern i PSG nemaju spiceve, ovi prvi cak 3 komada? Dobro, Chelsea nema, to je jasno.
Link to comment
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

PSG ima 1og upotrebljivog spica (Zlatan, naravno), Laveci ume da bljesne, ali cesce ume da usere sve sto se usrati moze, a onaj Gameiro je da se covek prekrsti tri puta i zapita ko sve danas igra fudbal.Ako zele do kraja u LSH spic im treba, Cavani im idealan. Ako ce da se djoraju po francuskoj ligi, onda mogu i bez njega.

Link to comment

PSG će prodati Ibrahimovića i njih računaj da nemaju špica (njima trebaju dva, ako mene pitaš Traore iz Anzhija je idealan uz Cavanija). Ne znam gde Pep vidi Mullera i od toga dosta zavisi, ali Gomez će verovatno da ode, a Mandžukić nije bolji igrač od Lewandowskog. Mandža je vrlo dobar špic koji ume dosta toga, ali nije za startnog špica. Kada pogledaš sastav Bayerna, naslabije mesto im je špic. Ako odluči da stavi Mullera u špic, Lewandowski mu nije potreban. Inače, mene zanima kog veznog igrača će da dovede Pep. Schweinsteiger, Martinez i Luis Gustavo su tri i fali još jedan koji igra dobro u oba pravca. Kross, Gotze, Ribery, Shaqiri i Mandžukić i fali još jedan. Praktično, Robben i Gomez out, a Gotze i Lewndowski in + potencijalno još jedan vezni igrač, a znajući Pepa to mu dođe obavezno.Man Utd ima i danas previše napadača, da bi dovodili nove. Rooney je kao strelac ugušen od RvP (ali i kao glavna zvezda tima), dok Hernandez i Welbeck igraju pod velikim pritiskom i imaju malu minutažu. Nijedan od njih dvojice nije loš igrač, ma koliko se kritikovali, pogotovo Welbeck. Man Utd bi morao da se fokusira na sređivanje odbrane i veznog reda.

Link to comment

Za Utd se slazem da Lewa nije neophodan, ali ocigledno SAF ima neke zamisli sa njim cim ga i dalje toliko juri. Po meni vise treba neki brzi i tehnicki potkovaniji igrac, koji moze spolja da odradi posao i nadopuni se sa RvP, ali sta ja znam :P U principu Runi je taj profil ali ocigledno je da to vise nije onaj isti igrac od pre par godina. Sto se tice njegovog statusa koji pominjes sam je kriv sto je tu gde je - mogao je da se izbori dobrim igrama i golovima ali je precesto igrao sa velikom dozom kurcobolje. Mada ni bacanje na bok, centralnog veznog itd nije pomoglo da bude konstantan. Mislim da za njega postoje 2 scenarija - prodaja ili neko mesto dublje u vezi. Chicharito je joker i to ce i ostati, ne moze se on porediti sa vrjhunskim spicevima. Dolazimo do Velbeka - covek se vodi kao spic ali njegov ucinak to ne pokazuje i jasno je da ne moze na njega da racuna kao golgetera koji ce utrpati bar 15 golova u sezoni (a imajuci u vidu veliku minutazu koju ima). Ali Danny je igrac zadatka i ove godine je izrastao u jedan od najbitnijih srafova u masineriji. Pokazao je protiv Reala gde je fakticki igrao kao lazni spic i vracao se da zatvara Xabija. Isto SAF primenjuje i protiv ostalih timova koji imaju jake zadnje vezne i kapiram da ce se razvijati u tom smeru njegova uloga. Gol ako da - da, primarno je da se obave takticke zamisli. Fizikalije i brzina su mu vanserijske i transformacija iz defanzive u napad (kontru) je fantastican. Steta sto ne popravi zavrsnicu, bio bi zverina, ali ima vremena, jos je mlad.Bajern je skoro savrsen tim, odlaskom Gomeza otvara se to mesto spica, tacno je, a svakako im treba i jos jedan ozbiljan stoper uz Dantea da bi bili kompletni. Bilo je price da Pep vidi Javija na stopera i da ga je za tu poziciju jurio jos u Barsi, videcemo. Kako je odigrao u utorak ne vidim razlog da se covek pomera sa zadnjeg veznog, jebo mater ako nije bio igrac utakmice.

Link to comment
Dolazimo do Velbeka - covek se vodi kao spic ali njegov ucinak to ne pokazuje i jasno je da ne moze na njega da racuna kao golgetera koji ce utrpati bar 15 golova u sezoni (a imajuci u vidu veliku minutazu koju ima). Ali Danny je igrac zadatka i ove godine je izrastao u jedan od najbitnijih srafova u masineriji. Pokazao je protiv Reala gde je fakticki igrao kao lazni spic i vracao se da zatvara Xabija. Isto SAF primenjuje i protiv ostalih timova koji imaju jake zadnje vezne i kapiram da ce se razvijati u tom smeru njegova uloga. Gol ako da - da, primarno je da se obave takticke zamisli. Fizikalije i brzina su mu vanserijske i transformacija iz defanzive u napad (kontru) je fantastican. Steta sto ne popravi zavrsnicu, bio bi zverina, ali ima vremena, jos je mlad.
Ne mogu da verujem da si ti ovo napisao, da nije neko hakovao nalog?! :huh:
Link to comment

Nisam li rekao i da nije dovoljno ubojit i da mora poraditi na tome? Inace mu dzabe sve predispozicije i talenat. Jedino da ga prebaci na zadnjeg veznog pa da flasterise po potrebi ako ovako nastavi...

Link to comment

Pa i Runi je bio napadac pa mu je Fergi nasao drugu poziciju u korist boljeg napadaca i u korist celog tima. Bar je dekara bog rotiranja igraca.

Link to comment

Meni su Velbek i Staridz slican tip igraca i jako koristan, mislim da se ipak bolje snalaze kao krilni spicevi, jer im treba prostora da iskoriste brzinu.

Edited by casperbgd
Link to comment

Za razliku od Welbecka, Sturridge insistira na igranju kroz sredinu. Kad god su ga novinari pitali oko pozicije, on je isticao da je celu karijeru bio centarfor i da ne zna zašto ljudi misle da je WF. Kad su Suarez i on u timu, Liverpool je praktično prinuđen da igra 4-4-2, pa krila izigravaju Henderson i Downing/Coutinho... doduše, verovatno je Rodgers to zamislio kao 4-5-1 gde Suarez igra polušpica, ali to ipak ne liči ni na šta.Ali ovo više nema nikakve veze sa transferima. Osim utoliko što LFC mora obavezno da reši formacijske dileme pre sledećeg prelaznog roka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...