Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Valja li ista ova Motta?
Nije loš igrač, prilično bitan u Interu. Možda jedan od najbitnijih u Mourinhovoj eri i starter u pohodu na CL, ali...Mnogo novca za njegovu kupovinu i godine, jer ga ja zaista ne vidim kao nosioca igre nekog tima koji treba da juriša na CL, što je cilj PSGa. Dobra backup opcija s obzirom na godine i iskustvo. Igra ono što bi u timu trebali da igraju Bodmer i Chantome. Ni jedan ni drugi nisu nešto i Motta je bolji od njih, ali nije za startera u vrhunskom timu. Zaista je veliki novac dat za njega, jer sve preko 7-8 je preskupo, jer se taj novac više ne može ni na jedan način vratiti, čak ni kroz rezultate. Trebaće tu jako pojačanje na leto. Iskren da budem, po meni je PSG loše odradio prelazni rok, ali to je verovatno uticaj Ancelottija. Alex, Maxwell i Motta su loše investicije, jer nijedan nije za startera u ozbiljnom timu, a svi imaju dosta godina. Da ne pričam, da je Alex doveden na poziciju koja je možda najbolje popunjena u timu. Bilo je povreda i kartona, ali Sakho, Lugano i Biševac je više nego zadovoljavajuće. Videćemo šta Ancelotti kaže, ali meni su sva tri igrača gotivnija nego Alex, čak sam slobodan da kažem i bolja. Jedino što je dobro je prodaja Erdinga za fin novac, mada sam očekivao napadača, možda baš Damiaa iz Internacionala.Recimo Udineseov Isla bi bio odličan za ovaj tim ili Armero, takođe iz Udinesea, pošto je očigledno da dosta gledaju igrače iz Serije A. Možda ja grešim, ali kada praviš vrhunski tim onda ne dovodiš igrače koji su višak u vrhunskim timovima, već dovodiš igrače koji su se pokazali fenomenalno u manjim sredinama i pokušavaš da od njih napraviš fenomenalne igrače. Slično je i City radio, pa je tek na kraju skapirao da od Wright-Phillipsa, Bridgea i sličnih neće biti vajde, već da moraju da se dovode Silva, Nasri, Aguerro, Džeko... Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
Jak na lopti, moze da prekida protivnicke napade, a ima i vrlo dobar pas, sut, dobar je glavom. Ni u cemu od toga nije sigurno najbolji na svijetu, ali kazem, sasvim solidan igrac. Uostalom, repstativac Italije. Koliko god Italija bila slabija nego sto je nekad bila, to ipak i dalje znaci nesto.Mozda ne narocito bitan, ali zanimljiv podatak: Inter Milan won 90% of their Serie A games with Thiago Motta this term (9/10) and just 20% without him (2/10)
aj nesto i o manama... brz kao ranjeni puz, zuti karton na skoro svakoj utakmici , crveni na svakoj trecoj... jos ne mogu da mu oprostim crveni protiv barse u polufinalu koji je doduse bio i glumatanje pimplera... odlican je za provokaciju jer lako pobesni... sve u svemu nikakav gubitak za inter.
Link to comment

Pare nisu problem i to bas me briga koliko trose za nekog igraca. Vazno je da se napravi konkurentan tim za iducu sezonu gdje bi cilj bio proljece u LS i sampionska titula. Svi su vidjeli da PSG ilma para i da mu trebaju igraci i zbog toga su i dizu cijene igraca.Alex je doveden za 2M€ kao i Maxwell i mislim da je to odlicno uradjen posao, nadam se da ce se i Motta dobro pokazati. Tim se gradi postepeno i za sada je Leonardo uradio dobar posao za ova dva prelazna roka. Dovedeni su:- Sirigu (najbolji golman lige, ima jos mana ali i to polako popravlja)- Duchez (prosle godine medju 5 najboljih golmana lige)- Bisevac (odlicno se pokazao na desnom beku)- Lugano (odigrao losu polusezonu ali Ancelotti vidi u njemu vodju odbrane i poceo je sa solidnim igrama)- Alex (tu je da zaostri konkurenciju)- Maxwell (za klasu bolji od Tiene-a ali to nije bilo tako tesko)- Sissoko (dosao povrijedjen ali cim je usao u ritam bio je medju najboljima u timu)- Matuidi (steta sto se povrijedio jer je bio bas dobar na pocetku sezone)- Menez (uvjek sam se pitao zasto nije u prvom timu Rome, sada znam; moze biti odlican igrac da nije skrt)- Pastore (idealan pocetak ali se kasnije malo pogubio; mlad je, bice on odlican)- Gameiro (ne znam sta da kazem; odlican igrac ali jos nije uigran sa ostatkom tima)

Mozda ne narocito bitan, ali zanimljiv podatak: Inter Milan won 90% of their Serie A games with Thiago Motta this term (9/10) and just 20% without him (2/10)
E ovo volim :)Kao Sorin kada je igrao za PSG. Nismo izgubili nijednu utakmicu sa njim u timu. To ipak nesto znaci. Edited by borris_
Link to comment

Sada sam provjerio. Izgleda da sam bas lupio.Alex : 5M€Maxwell: 4M€Ipak smo prodali Erdinga za 7.5M€ tako dam ova dvojica ispadnu 1.5M€ :)A Maxwell je bio sampion u svakom klubu u kojem je igrao (u evropi). Neka samo tako nastavi, ja zadovoljan :)

Edited by borris_
Link to comment

Iskreno i ne ocekujme neke mavasigeri poteze Maxwell-a kao sto bih ocekivao od Ibre. Neka on trkaca po svojoj lijevoj strani kao sto je to radio u ove dvije tri utakmice i ja cu biti zadovoljan. PSG-u manjka dosta drugih stvari da bih se zalio na Maxwell-a. On je do sada bio odlicno pojacanje na toj poziciji.

Link to comment

Maxwell je u Barseloni igrao poprilično, čini mi se da je u 2009/10 skoro delio minutažu sa Abidalom. Po wikiju u 09/10 2229 minuta, u 10/11 2993 minuta (poređenja radi, Valdes je preko četiri hiljade i jedne i druge sezone). Ja koliko se sećam dosta je pristojan ofanzivno ali mu je odbrana malo slabija strana.

Edited by Deco
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...