Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

Брате, узе ти муштулук! Ако ово стварно буде (још не верујем да неће неко у последњем тренутку да улети и мазне га нама пред носом), имаш од мене пиће, али не као што Минка и Поручник Васић обећавају, већ стварно.
Уједе ме за срце. Нисам крив што никако да кренем. :(
Link to comment
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Живо ме интересује којом се огиком водио лик да као капитен Њукасла оде у другу лигу.

Link to comment

Тренутно је на штакама после операције и за који дан пуни 29 година. Потписао је уговор на 5 година и за то време добиће око 12 милиона фунти плате. Мене његово здравствено стање не брине претерано јер мислим да је његов допринос у свлачионици једнак доприносу на терену. У питању је потпуни цар од човека који је искулирао Џоија Бартона и најдиректније допринео да Енди Керол дође до репрезентације, па да се прода за кинту за коју се продао (Керол је живео код њега на гајби када је упао у проблеме, Нолан га је буквално извео на прави пут - као ћале или старији буразер). У Вест Хему сместа добија капитенску траку. :Hail:

Link to comment

У Њукастлу су му нудили уговор на 2 године, овде је добио уговор на 5. Нема шансе да би ико ко не мора дао 50.000 фунти недељно 29-годишњаку на штакама који, ипак, није међу 10 најбољих играча Премијер лиге на својој позицији. Срећна околност је да су истекли уговори Апсону, Дајеру, Јакобсену, Бриџу и многим другима, па је огроман кеш ослобођен иначе ни Вест Хем не би могао да га доведе под условима које је тражио. Чак и овако је један од власника морао да из свог џепа плати разлику између реалне плате и онога што је Нолан тражио. Већ од следећег прелазног рока клубови ће морати да купују играче од својих пара, а не од кредита или власникове кинте. Неће бити више начина да се наплати инвестиција од 4 милиона у 29-годишњег фудбалера. Зато сви бесомучно купују клинце од 18, 19, за по 15 милиона фунти. Надају се да ће сваки трећи бити ок, а 15 милиона у овом прелазном року је као 4-5 у следећем, бар за оне који имају паре. Међутим, Вест Хем и Сем Алардајс ово нису урадили само због онога што Нолан може да одигра. Он је код дебелог Сема већ играо и знају се одлично. Овим се купује свлачионица за новог тренера, што је јако важно јер је најављено да ће бити доведено 7 нових играча. Неко мора да их окупи, а Нолан је одлично решење. Зато инвестиција није ризик, неће се претворити у новог Дона Хачинсона (који је због повреде преседео године на клупи, а за огромну кинту) или Дајера, који је исто прошао као Хачинсон. Или Дина Ештона, који је чак прекинуо каријеру у двадесет и некој. Овај човек је можда будући тренер. Има још једна ситница: Пардју је смрадина и мислим да је продао Нолана јер је био љубоморан на његов положај међу осталим играчима. Прочитај Ноланову изјаву - јасно каже да му је најважније било то што је Вест Хем показао да га заиста жели. Није то тек онако, он је посебан тип.

Link to comment

У сваком случају дојајан играч, ВХ је убо само тако. Добили су јааако доброг премијерлигашког играча.

Link to comment
Uvode novcana ogranicenja za transfere u Engleskoj? Sprdnja...
У питању је цела Европа. УЕФА је строга и томе слично. Зато је Нејмар плаћен 45 милиона евра ове, а долази тек следеће.
Link to comment

milan uzeo talenta djenove stephena el sharaawyja [18 godina]. igrao ove sezone na pozajmici u padovi, navodno jedan od vecih talenata italijanskog fudbala [porjeklom je egipcanin, rodjen u savoni]pretpostavljam da ce ici negdje na pozajmicu, ali mozda i ne, mozda ipak prodaju paloschija ili cak cassana...

Link to comment
У питању је цела Европа. УЕФА је строга и томе слично. Зато је Нејмар плаћен 45 милиона евра ове, а долази тек следеће.
Ne svidja mi se to, ali ajde. Valjda uvedu red...
Link to comment

Meni se cini da je to neophodno u danasnjem fudbalu. Barselona+Real, spanski zakoni, i bogati Arapi (i Roman) koji igraju realni FM su totalno sjebali trziste, ogromne svote novca se trose na igrace koji ni priblizno ne vrede toliko. A onda igraci koji zapravo vrede nesto zahtevaju jos vece novce, za koje su mozda 3-4 kluba u Evropi u stanju da plate. A realno im ne treba toliko.Taj salary cap dodatno pravi razliku izmedju bogatih i normalnih klubova, medjutim, normalni ce samo nastaviti da posluju kao i do sada, a bogati ce morati malo da se primire. Mada se ja bojim da ce biti nekih muljanja i vidova zaobilazenja ovih pravila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...