Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Labor Ministry contemplates confiscations
The Labor and Social Insurance Ministry is seriously considering drastic measures in order to obtain the social security contributions owed by enterprises and to avoid having to slash pensions and benefits.The ministry is planning to force companies to pay up or face having their assets seized, so that the 14 billion euros of contributions due can be recouped.While this amount – equal to 8 percent of the country’s gross domestic product – may be easy to calculate on paper, it is virtually impossible to collect even if the state attempts to confiscate all the real estate properties of debtors and the debts of third parties to them.The ministry has been forced to consider asset repossessions as a result of the very poor state of social security funds. The fiscal gap expected at the end of the year from social security will at best be equal to 1.06 billion euros. This also constitutes a bad start for next year, too, when the budget will also provide for a reduction in state subsidies to social security funds by 1.8 billion euros.
Link to comment

Pa naši i hoće da urade nešto slično kao Grci, samo ovde nisu dužnici privatnici, već javna preduzeća. Zato su POKUŠALI da popišu imovinu javnih preduzeća i na propisani rok im popis nije dostavio NIKO. Toliko o autoritetu republičkih ministarstava.53vz.jpg

Link to comment
ovo bi i kod nas trebalo uraditi.
Ovo sto kaze April. Kod nas bi to uglavnom bilo presipanje iz supljeg u prazno, jer su vecina duznika drzavna preduzeca ili ex-drustvena u restrukturiranju.
Link to comment
Poljska je nacionalizovala pola poljskog privatnog penzionog fonda, pre otprilike mesec dana, da bi placali dugove.Poland's Piggish Pols--They're Not AloneMabudala, na njegovu zalost, nema takav zicer u Srbiji.Uzgred, kakvi su drugi kada je Poljska, koja je proglasavana ovde za sjajnu zvezdu u mraku evropske recesije, posegla za takvim merama?!
Jebote. Jebote. Jebote.Dakle, pare drzati iskljucivo u slamarici
Link to comment
Jebote. Jebote. Jebote.Dakle, pare drzati iskljucivo u slamarici
Da, pa nakon iskustva sa Kipra obavezno. Inace, to (pljackanje penzionih fondova) je nesto sto svi koji u Americi, UK i ostalim prezaduzenim drzavama imaju tax-deffered fondove moraju imati na umu. Posebno u Americi jer su porezi jos uvijek relativno mali, i nemaju kud ici nego na gore. Tako da i ako ne bude izravne pljacke, bice oporezivanje. I onda kad mi kazu to max out your 401(k), padne mi mrak na oci. Mislim si, pitacu vas za 5-10 godina how did that deffered taxation work out for you kad ti capital gains tax ode sa 15% na 45.
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Atina -- Do sada nepoznata grčka grupa radikalne levice Narodna borbeno-revolucionarna sila preuzela je odgovornost za ubistvo dva člana Zlatne zore.Narodna borbeno-revolucionarna sila (People`s Struggling Revolutionary Powers) preuzela je da odgovornost za ubistvo dva mladića, navodeći kao motiv osvetu za ubijenog repera i antifašističkog aktiviste Pavlosa Fisasa, javio je AFP."Mi, Narodna borbeno-revolucionarna sila, preuzimamo odgovornost za političko ubistvo fašističkih članova neonacističke partije Zlatna zora", navela je ta grupa u saopštenju postavljenom na grčki informativni portal "Džungla", prenela je francuska novinska agencija.
Link to comment
Narodna borbeno-revolucionarna sila (People`s Struggling Revolutionary Powers)
ovde pise nesto drugacije
the Militant People's Revolutionary Forces
Verovatno se radi o razlicitom prevodu sa grckog (onaj prvi mi zvuci nakaradno).
Link to comment
  • 2 months later...
×
×
  • Create New...