Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

ja nesto cenim da ce zlatna zora ovog puta ispusiti. sto ce ih navesti da proglase da su pokradeni i da pocnu da prave jos veca sranja, nerede i sl.i ne verujem da ce vlada biti moguca bez syrize, kako god.

Link to comment

Po istrazivanjima koje sam video, cak i tajnim koji se rade u vreme zabrane, ND dobija vise nego na prethodnim izborima i zajedno sa Pasokom imaju vecinu. Grke su obradili medijiski, zaplasili. A, prica se cak i da je Siriza promenila stav o bailoutu ali ce to reci tek ako pobede na izborima.Sve se nastavlja kao i do sada.

Link to comment

Ima sa Grcima ona fora da umeju da iznenade i to zestoko. Postoji masa neopredeljenih i cenim da je tu Siriza jako regrutovala.

Link to comment
Vase misljenje: Zlatna zora - manje, vise ili isto kao proslog puta?
Manje ali iznad cenzusa. Jedina stvar u koju sam siguran je da ovi izbori moraju iznedrtiti vladu, bilo kakvu, inače Merkelova šalje Luftvafe. Toga su svi svesni, čak i Siriza. Uopšte nije nemoguće da Siriza postavi određene uslove (ali prihvatljive) za podršku manjinskoj ND-PASOK vladi.
Link to comment
Po istrazivanjima koje sam video, cak i tajnim koji se rade u vreme zabrane, ND dobija vise nego na prethodnim izborima i zajedno sa Pasokom imaju vecinu. Grke su obradili medijiski, zaplasili. A, prica se cak i da je Siriza promenila stav o bailoutu ali ce to reci tek ako pobede na izborima.Sve se nastavlja kao i do sada.
Sve je to tacno, no opet ovaj tvoj post predstavlja stiuaciju tako kao da je Siriza zaista alternativa.Ja bih rekao da su Grci, pored straha, mozda prepoznali da bajka "i evro i 100.000 novih radnih mesta u javnoj sluzbi" nema smisla.
Link to comment

Sto se tice pregovora o vladi, ocekujem brinkmanship do poslednje sekunde.A od Sirizine bajke jos je veca bajka ona da ce memorandum dati bilo kakve rezultate osim potpunog politickog, ekonomskog i drustvenog sloma. Nikada jos nije bilo, niti ce biti, da se merama koje pauperizuju obicno stanovnistvo moze stvoriti zdrava ekonomija. Nije ni cudo da se to pretvorilo u moralno pitanje: nema ekonomskih argumenata za austerity, pa se potezu rasisticki argumenti o prirodnoj lenjosti Grka, redukcije tipa "uzeli su pare, sada neka ih vrate" i ostale gluposti.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Za Grke bi bilo sjajno da razbiju jednom za svagda mafijaški ND-PASOK kartel, jedino što bi ih to u ovom trenutku verovatno baš puno koštalo.

Link to comment
Za Grke bi bilo sjajno da razbiju jednom za svagda mafijaški ND-PASOK kartel, jedino što bi ih to u ovom trenutku verovatno baš puno koštalo.
Njih ce puno kostati sta god da odluce, tako da cenim da bi trebalo da zagrizu metak i odjebu kartel jednom za svagda. Nema njima srece sa Merkelovom i ND.
Link to comment
Njih ce puno kostati sta god da odluce, tako da cenim da bi trebalo da zagrizu metak i odjebu kartel jednom za svagda. Nema njima srece sa Merkelovom i ND.
+1
Link to comment

a zasto mi nemamo ovakve plakatdzije?edit: iako mislim da ce ND odneti pobedu i tri na karte, upravo sam bukmarkovao link sa jutjuba, zavrsnu scenu Grka Zorbe. to postujem ovde ako pobedi Syriza, a imam u kuci i jos malo uzoa, taman za jednu malu zdravicu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
a zasto mi nemamo ovakve plakatdzije?edit: iako mislim da ce ND odneti pobedu i tri na karte, upravo sam bukmarkovao link sa jutjuba, zavrsnu scenu Grka Zorbe. to postujem ovde ako pobedi Syriza, a imam u kuci i jos malo uzoa, taman za jednu malu zdravicu.
kako nemamo?

1334237128774813.jpg

Link to comment
×
×
  • Create New...