Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ovaj referendum ima smisla tacno onoliko koliko i UARambuje!-Ne damo Kosovo iz 1998. Grke treba 3 meseca ostaviti bez penzija i plata, a onda napraviti referendum o iznajmljivanu Krita na 100 godina.

Link to comment

Tek sada mi je postalo jasno zašto su nas Grci "toliko voleli", zašto su naš jezik naučili i otkud tajna veza. Ne vera pravoslavna, ne otpor Zapadu i Turcima, ne vizantijska bliskost. Ništa tako nešto, mistično i religiozno.Džabalebaroš voli džabalebaroša bre. Koliko je mrtvaca primalo penzija tamo, bogte vido. Koliko je dugova prećutano. Lele, pa to je uzajamna ljubav lezilebovića. (I to u zemlji u kojoj je izlazak na izbore - zakonska obaveza. I u zemlji u kojoj su američki đaci decenijama na vlasti.)

Na referendum će Evropa reći isto što i lord Owen na Karadžićev "referendum" - "I simply don't have time for his referendum; I never have, and i never will"

Edited by kud_genijalci
Link to comment
danas su CAC i DAX se spicili za 5%, FTSE i S&P500 po oko 2.5%.da stvari nisu tako osetljive ovih dana bas bi me bilo briga, ali ako krene da pada vrednost ekvitiju, razbucace se deo portfolia velikih banaka koje drze u vlasnistvu i grcki dug, pa to moze da pridoda na rusvaju.da ne pricam sto mozes da koristis reakciju trzista da predvidis da li ce da bude sranja u realnom sektoru u buducnosti..
da, da, narode, more bit bidne kriza uskoro, kupujte konzerve, brasno, kvasac i secer u obilnim kolicinama. grci kao hoce da bankrotiraju ali im eu kao neda... Edited by Krampa
Link to comment
mau crce li ta berza vise? ja sve cekam da ti objavis kraj sveta (as we know it) pa da idem u krpe.
sorry. :(nije strasno nista. otvorila na -1.47 i sad je oko -2.2, sto je fantastisch.
Link to comment
sorry. :(nije strasno nista. otvorila na -1.47 i sad je oko -2.2, sto je fantastisch.
a ja prodzedzao noc spreman za juris na samisku!jednom ce se to isplatiti.
Link to comment
a ja prodzedzao noc spreman za juris
cuvaj snagu, bice prilike, grci glasaju "ne", salju grcku u bankrot, to je barem jasno ko dan, evro crkava ko krava, eu se raspada, kriza bukta pocinje jurisanje po evropi..a kada to krene svi znamo kako se zavrsi
Link to comment

Inace, ja razumem bes prosecnog Grka koga je zaduzila korumpirana partokratija.Ali sam uvek mrzeo ljigavce koji zapravo treba da vode drzavu, a oni se sakriju iza tzv.referenduma i odgovornost prebace na izmanipulisanu gomilu. Tako je Milosevic podmetnuo referendum da bi sakrio poraz kosovske(i svake druge)politike koju je vodio, a kada je trebalo potpisati kapitulaciju u Kumanovu, onda referenduma nije bilo.Hoces da budes predsednik, prime minister, etc? Onda stisni muda, bato.

Link to comment

Mislim da je referendum dobra stvar za Grcku. Koji se izbori nalaze pred njom su prilicno jasni, postoji i poduza javna rasprava greek style a odluka se tice buducnosti te drzave u sledecih 20 godina za koju vlada nema mandat posto nije bilo izbora kad se postavljalo ovo pitanje. Onakve mere stednje, seca javnog sektora, privatizacija i reforma ukupnog drustva kakva ceka Grcku se ne moze sprovesti bez jasnog mandata ili referenduma. Jedini problem tu je tajming, EU Grcku nece da ceka, Italija je u sve vecem problemu i onu moraju politicki da rese problem i prezentiraju plan koji ce biti jasan i koji nece zavisiti od ishoda grckog referenduma.

Link to comment

Ovaj momenat nas vraca u 18-ti vijek to jest u francusku i njihove filozofe.Montesqieu vs RousseauMontesquieu je pisao da je narod sposoban da izabere svoje predstavnike ali nije sposoban da vlada.

"le peuple est tout à fait capable de bien choisir ses représentants, il n'est pas apte à bien délibérer."
Najgore je sto Grci uopste nisu bili sposobni da biraju dobre predstavnike (nisu ni imali izbora posto se svi bili korumpirani)Prema Rousseau-u, svaki zakon treba da bude odobren od naroda.
Peu importe la forme du gouvernement et qui se charge d'écrire et de formuler la loi, le peuple doit l'approuver pour affirmer sa liberté.
Dobro je Budja rekao da ce Evropa morati da plati za sve one referendume koje je ignorisala zadnjih godina.
Link to comment

+1živeli su daleko iznad svojih mogućnosti u zadnje 3 decenije, sada vidimo i kako su to postigli, naravno doprinela je i trka u naoružanju sa turskom....

Link to comment

sećate se one uzrečice "dužan k'o grčka"? izgleda da im nije prvi put da bankrotiraju. upravo sam izguglala ovo objašnjenje; kažu da je bankrotirala do sada četiri puta (ne računajući ovaj u najavi) ali iz teksta brojim samo tri: 1893., 1921. i 1932. fali neki ili su se zabrojali u tekstu?

Link to comment
Inace, ja razumem bes prosecnog Grka koga je zaduzila korumpirana partokratija.Ali sam uvek mrzeo ljigavce koji zapravo treba da vode drzavu, a oni se sakriju iza tzv.referenduma i odgovornost prebace na izmanipulisanu gomilu. Tako je Milosevic podmetnuo referendum da bi sakrio poraz kosovske(i svake druge)politike koju je vodio, a kada je trebalo potpisati kapitulaciju u Kumanovu, onda referenduma nije bilo.Hoces da budes predsednik, prime minister, etc? Onda stisni muda, bato.
Zapravo, ovde je stisnuo muda i otisao na referendum.Poredjenje sa Kosovom je potpuno neadekvatno.Anduril je odgovorio zasto.Jedino se slazem sa Borisom i Rodjonm da je to trebalo biti deao paketa koji se usaglasavao. Nije red to najaviti ovako na o-ruk.
Link to comment
Siesta ovde, pauzica onde
Čekaj malo, sećam se nekog istraživanja s kraja devedesetih, zar nemaju baš Grci najveći broj radnih sati u Evropi? I nisam siguran koliko je zdravo tako olako prebacivati breme bankrota na leđa prosečnog Janisa...
Link to comment

Dockan je sad za referendum - Grčka je on the take već dulje od godinu dana, tranša šuške joj dolazi sredinom studenog, a i u siječnju kao treba još jedna. Ako se sad odjednom nećkaju, onda i šuška treba na standby, nije li to logično?Onda kad su im pare donirale vlade, ok, referendum itd., sad već pričamo o privatnim kreditorima koji trebaju znati kako planirati bilance, a tu su i Italija i Španjolska... Mislim, ovo je Jorgu dobra zajebancija ali u Cannesu će s njim brisati patos..

Link to comment
Vrlo diskutabilno. Prosecni Grk je u tridesetak godina prsao put od krajnje bede do vrlo pristojne srednje klase, pri tom ne ulozivsi ni najmanji napor da odrzi to sto mu je (nezasluzeno) dato. Siesta ovde, pauzica onde, industrija nikakva, poljoprivreda stala na onom sto im je poklonjeno, bez zelje za bilo kakvim unapredjenjem. Svi ekonomski kriterijumi na stranu, uslov za potpuno razumevanje krize je kontinuitet u posetama Grckoj kroz sve te godine. Takvo ladjenje jaja nigde nije vidjeno. Taj prosecni Grk iz citata je dosadasnjim zivotnim standardom naplatio sve sto ga u buducnosti ceka. Neopisivo cu biti srecan kad Makedonija bude glasala PROTIV iskljucenja Grcke iz Evropske Unije - ne trebaju nam takvi u nasem ekskluzivnom klubu.
vidi ga, zalego u frankfurt pa odma prekenjava grckoj braci sa visine. duvaj ga bre, blasen bitte!
Link to comment
×
×
  • Create New...