Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

ne, ali to zaista jeste americko maslo.
Odbijam biti fingercuffs između tebe i Siriusa. Ajmo malo pričati o semiotici - jedno je kad Ameri pripreme udar, drugo kad biraju ko će udariti i taj ih konzultira, treće kad ih Company simpatizira, četvrto kad ih boli kurac. Postavljeni iz Amerike bogme nisu. Taj režim se rodio u Grčkoj, u Grčkoj je i krepo.
Link to comment
Ja mislim da to i jeste za referendum, jer kriza evra i EU je upravo kriza lose dizajniranih institucija bez demokratske kontrole.Sprdnja sa ponovljenim referendumima za prethodni sporazum ce kad-tad doci na naplatu.I da, s obzirom da su u pitanju ogromne zrtve red je da se pitanje stavi na referendum, upravo zbog politicke stabilnosti.
+1
Link to comment
Budjo, mozda ce te razocarati ovo sto cujes, ali zivlju ne treba dozvoljavati da odlucuje o bitnim stvarima.+Kad treba efikasno da se donesu odluke i brzinski da se implementiraju, dictatorship je majka.
A kako mislis da sprecis generalni strajk za jedno godinu dana?Policijskom implementacijom?Referendum jeste i politicki alat. Ako Grcai izglasaju bailout, onda to snizava politicke tenzije u buducnosti. Vrlo jednostavno. Dok god odluka nije demokratski proverena, bice guzve. Izbori nisu resenje, jer tu moze da se mulja sa porukama i da se stvari odloze.Na kraju, kako preosvesteni Vojislav cesto kaze, sto se grvo rodi vreme ne ispravi.
Link to comment

Ekonomija i financije neće čekati na peperendum, kako nemušto primjećuje Maudau. Jedan grčki nešto je plastično primjetio na BBCu ''Odakle će se isplatiti pemzije za prosinac (srpski:decembar)?''

Zakasnio je sa referendumom. Trebao ga je odrzati na pocetku ovog procesa.
Word! Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Pretpostavljam da mu referendum i ne služi radi pitanja na listiću, već radi začepljenja usta kasnije svim oponentima. Naime, glasač sa prosečnim mozgom kapira šta mu je u interesu, tako da ishod nije sporan. Proverava izvesno, sluša narod, etc

Link to comment
Odbijam biti fingercuffs između tebe i Siriusa. Ajmo malo pričati o semiotici - jedno je kad Ameri pripreme udar, drugo kad biraju ko će udariti i taj ih konzultira, treće kad ih Company simpatizira, četvrto kad ih boli kurac. Postavljeni iz Amerike bogme nisu. Taj režim se rodio u Grčkoj, u Grčkoj je i krepo.
recimo ovako: kompanija nije bila gadljiva na saradnju sa najgorim grckim fasistickim sljamom. kao ni britanci 1947. godine.
Link to comment

Mene ovaj referendum podseća na manire naših haških sužnjeva. Zašto niko ne traži referendum kada treba da se zaduži? Kada mi budemo vraćali Cvetkovićev euro-obveznički istorijski kredit uz povoljnu kamatu, nećemo imati moralno pravo da se bunimo jer se nismo bunili ni leta gospodnjeg 2011 kad smo ga uzimali.

Link to comment
a sta ocekujes da ce se desiti?
danas su CAC i DAX se spicili za 5%, FTSE i S&P500 po oko 2.5%.da stvari nisu tako osetljive ovih dana bas bi me bilo briga, ali ako krene da pada vrednost ekvitiju, razbucace se deo portfolia velikih banaka koje drze u vlasnistvu i grcki dug, pa to moze da pridoda na rusvaju.da ne pricam sto mozes da koristis reakciju trzista da predvidis da li ce da bude sranja u realnom sektoru u buducnosti..
Link to comment
danas su CAC i DAX se spicili za 5%, FTSE i S&P500 po oko 2.5%.da stvari nisu tako osetljive ovih dana bas bi me bilo briga, ali ako krene da pada vrednost ekvitiju, razbucace se deo portfolia velikih banaka koje drze u vlasnistvu i grcki dug, pa to moze da pridoda na rusvaju.da ne pricam sto mozes da koristis reakciju trzista da predvidis da li ce da bude sranja u realnom sektoru u buducnosti..
mau crce li ta berza vise? ja sve cekam da ti objavis kraj sveta (as we know it) pa da idem u krpe.
Link to comment
×
×
  • Create New...