Jump to content

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

...što će dalje reći da su ugostitelji, prodavci suvenira i ostali koji žive od turista sa tih kruzera ostali bez dnevnog pazara. Plus još jedan blow za nastupajuću turističku sezonu.
pa sta, to je ionako samo imovina. cool.gif
Link to comment

Још само да блокирају путеве а ла српски малинари, туристичка сезона ће бити спектакуларна.

Link to comment

Jel ima neko pametan da mi kaže zbog čega Jorgosi protestvuju? Hoće izbore? Neće da im se reprogramira dug nego da se oprosti? Hoće da izađu iz EU zone i da sami štampaju pare? Jel ima taj protest neki dublji smisao osim ritualnog otsecanja paje sekirom?

Link to comment
Jel ima neko pametan da mi kaže zbog čega Jorgosi protestvuju? Hoće izbore? Neće da im se reprogramira dug nego da se oprosti? Hoće da izađu iz EU zone i da sami štampaju pare? Jel ima taj protest neki dublji smisao osim ritualnog otsecanja paje sekirom?
Oni zele 'njihove' pare, ne daju ono sto im se 'otima', i tako. To bi bilo otprilike to. Neki inat, valjda.
Link to comment
Oni zele 'njihove' pare, ne daju ono sto im se 'otima', i tako. To bi bilo otprilike to. Neki inat, valjda.
Nailazi (prirodno) period drastičnog pada životnog standarda. Plebs (prirodno) baš i ne voli previše kada mu životni standard drastično opada, bez obzira na objektivne okolnosti i činjenicu da svako nosi svoj deo krivice. Stoga plebs (prirodno) izlazi na ulice, više da bi pokazao nezadovoljstvo nego da bi nešto konkretno zahtevao. Jer znaju i sami da nemaju šta da zahtevaju, osim možda da štednja više potkači bogatune nego penzionere. Međutim, znaju oni vrlo dobro da od toga (prirodno) nema ništa. Stoga ostaje samo tup, neusmeren bes.
Link to comment
Nailazi (prirodno) period drastičnog pada životnog standarda. Plebs (prirodno) baš i ne voli previše kada mu životni standard drastično opada, bez obzira na objektivne okolnosti i činjenicu da svako nosi svoj deo krivice. Stoga plebs (prirodno) izlazi na ulice, više da bi pokazao nezadovoljstvo nego da bi nešto konkretno zahtevao. Jer znaju i sami da nemaju šta da zahtevaju, osim možda da štednja više potkači bogatune nego penzionere. Međutim, znaju oni vrlo dobro da od toga (prirodno) nema ništa. Stoga ostaje samo tup, neusmeren bes.
Čekaj stani, pa ispade da horde besnih ljudi besciljno tumaraju gradom? Ne mogu da verujem da se nisu setili da zahtevaju pad vlade?
Link to comment

Ne vredi im da zahtevaju pad vlade jer im je savršeno jasno da su u čabru sa bilo kojom vladom. Jedino mogu da pokušaju da izvrše pritisak na vladu da preraspodeli teret štednje, što i rade.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prelazimo na privatni teren: Novo Nordisk obustavio isporuku insulina GrčkojKompanija se poziva na dug grčke države od 30 miliona evra, što bi bilo skroz u redu da se tog duga nisu setili tek nakon odluke o obaveznom smanjenju cena svih lekova za 25%. Tada su naprasno skapirali da će otići u gubitke ako 50-ak hiljada dijabetičara u Grčkoj bude davalo 25% manje para za svoj lek.

Link to comment

A Novo Nordisk ima obavezu da snabdeva Grcku i trpi gubitke jer...? Da li su oni dobrotvorna organizacija? U svakom slucaju siguran sam da Grcka moze naci kineskog proizvodjaca insulina koji ce im robu prodati u pola cene...zamisli, lek se uvozi, i mora da se placa, a ovi nece da ti ga daju za dzabe. Stvarno necuveno.(I nemoj sad neko da mi popuje kako, eto, ne znam ja sta je to secerna bolest - porodica mi je nazalost puna dijabeticara).

Link to comment

Smanjeni prihod nije isto što i gubitak, plus može da se kompenzuje na drugim stranama, ali da ne pretvaramo topik u raspravu o farmaceutskoj ekipi i njenom prihodovanju.

Link to comment

Ljudi su jasno rekli da bi njihova filijala u Grckoj poslovala sa gubitkom uz nove cene:

A spokesman for the Danish pharmaceutical company said it was withdrawing the product from the Greek market because the price cut would force its business in Greece to run at a loss.
A zasto bi kompenzovali gubitak? Oni su u Grckoj da bi zaradjivali - ako nema zarade, zasto bi bili tamo?
Link to comment

Mene iskreno zanima da li štrajkači u Grčkoj poseduju ikakvu svest o tome da što više štrajkuju to više sebe i posredno čitavu zemlju uvlače u sve dublja govna? Cenim da svaki dan štrajka znači jedno 10.000 turista manje. Nisam siguran da kod njih postoji ikava ideja o kauzalnim odnosima.

Link to comment

Pričah sa nekim Grkom prekjuče, čak i radi u nekakvoj banci. Kaže, protesti nemaju uticaja, to je u gradovima, a turisti idu na ostrva. Kakva besvest...

Link to comment
  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...