Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Pa neće baš biti tako, u saopštenju samita EZ lepo piše da Grci treba da urade još dosta toga za početak pregovora, između ostalog i da isponištavaju gomilu skupštinskih odluka iz prve polovine ove godine. Nađi ovu rečenicu, pa pročitaj sve što piše iznad nje:

 

The above-listed commitments are minimum requirements to start the negotiations with the Greek authorities.

http://ec.europa.eu/ireland/press_office/news_of_the_day/eurosummit_full_statement_en.htm

Link to comment

mi ovde možemo da se ubijemo da provalimo koje su to tačno additional measures  koje ovi sada imaju na umu, ali additional obično znači dodatne u odnosu na ono što je već dogovoreno. Plus kaže there will be yet another significant package of ‘prior actions’  a to sve govori u prilog da je u pitanju nešto novo.  Naravno, ne znam sto posto, ali tako zvuči. Trebalo bi da ima negde na šta se tačno misli pa videti da li je ono o čemu je već bilo reči

Edited by MancMellow
Link to comment

 Additional u odnosu na ono što je već usvojeno. To je znatno manje od onoga što u saopštenju samita EZ piše kao uslov za otpočinjanje pregovora.

 

Athens is resisting any additional reform measures, officials said, arguing the measures already passed should be all that is required for the first tranche of aid.

Link to comment

Mi možemo da saznamo šta je potpisano, ali dok ne saznamo šta se tačno sada traži kao, ehem, uslov za otpočinjanje pregovora - nećemo znati da li je to već potpisano ili nije. Meni additional, yet another i another round of prior actions zvuči kao nešto novo, ali, ok, saznaćemo in due time. 

Edited by MancMellow
Link to comment

U svakom slučaju, ako Grci traže da dobiju prvu tranšu love na konto ovoga što su do sada usvojili, oni traže da se ne poštuje dogovor kapitulacija sa samita EZ.

 

Ima još zanimljivih vesti: ND u svetlu Varufakisovog plana B preti otkazivanjem podrške vladi:

 

 

New Democracy leader Meimarakis says we will reconsider backing government
Jul, 27 2015

Meimarakis things have changed since Friday

The leader of New Democracy, Greece’s main opposition party, Vangelis Meimarakis said on Monday he would reconsider his party’s support to the upcoming bills in parliament, following the revelations of former Greek Finance Minister Yanis Varoufakis’s plan B that involved hacking millions of citizens’ tax codes. Meimarakis called on the intervention of the Hellenic Data Protection Authority in a speech he made before his party’s youth group. He made it clear that New Democracy’s support to the current government cannot be taken for granted anymore after the recent revelations, while some close associates of Meimarakis believe Greek PM Alexis Tsipras was privy to Varoufakis’s secret plan. The Syriza-ANEL coalition government would not have been able to pass two bills last week considered prior actions by EU partners for more financial aid, unless the New Democracy party along with other minor opposition parties had offered their backing.

 

http://en.protothema.gr/new-democracy-leader-meimarakis-says-we-will-reconsider-backing-government/

 

 

 

Više o Lafazanisovom mitingu:

 

 

On Monday night, SYRIZA’s infamous Left Platform put on a great show that looked suspiciously like an election campaign.
...
Lafazanis used all the “anti-Memorandum” rhetoric that brought SYRIZA to power. He gave a speech full of brave promises, dated communist slogans and a bit of Soviet lore, saying that iskra, the platform’s website, took its name from the newspaper comrade Lenin issued back in the good old days a century ago. Completely disengaged from reality — and the 21st Century — Lafazanis got emotional when he explained that iskra in Russian means spark and that iskra will ignite new struggles and so on. The crowd was repeatedly chanting “No.”

In essence, Lafazanis challenged Tsipras’ leadership. He actually said that the dissident voices within the party will increase and he repeated several times that he and his followers are anti-Memorandum and the Prime Minister is not.

http://greece.greekreporter.com/2015/07/27/syriza-left-platform-show-marks-the-split-in-greeces-ruling-party

 

 

Link to comment

U svakom slučaju, ako Grci traže da dobiju prvu tranšu love na konto ovoga što su do sada usvojili, oni traže da se ne poštuje dogovor kapitulacija sa samita EZ.

 

 

to ne znamo tj ne znamo da li kreditori zatežu zbog toga ili zbog toga što traže još u odnosu na već dogovoreno. zvuči upravo suprotno. ali sačekajmo

Edited by MancMellow
Link to comment

to ne znamo tj ne znamo da li kreditori zatežu zbog toga ili zbog toga što traže još u odnosu na već dogovoreno. zvuči upravo suprotno. ali sačekajmo

 

To znamo, pošto je savršeno jasno da nisu ispunili sve iz saopštenja. Jedina je ograda to da li oni stvarno traže lovu na osnovu dosad učinjenog ili ne, zato sam stavio ako, jer to nije zvanično potvrđeno.

 

Druga je stvar da li Nemci pokušavaju da ubace još nešto, ali ja mislim da to nije slučaj, pošto je saopštenje praktično pisala Merkelova.

Link to comment

sjajno

 

edit: aha, ok, sad sam pronasao i plot negde...mozda i nije iskljucivo izivljavanje nad stereotipima. mada opet...

Edited by MancMellow
Link to comment

koje je ovo ostrvo

 

inace ne znam da li sam napisao da su grci ubedljivo najsuperiornija evropska nacija po svemu, koju su poziciju odabrali za zivot, kako zive, kakve vrednosti imaju..... sve. mozda italijani ali nisam davno bio ali cu uskoro proveriti. koja je tragedija da im se jebeni nemci useravaju u zivot.

Link to comment

koje je ovo ostrvo

 

inace ne znam da li sam napisao da su grci ubedljivo najsuperiornija evropska nacija po svemu, koju su poziciju odabrali za zivot, kako zive, kakve vrednosti imaju..... sve. mozda italijani ali nisam davno bio ali cu uskoro proveriti. koja je tragedija da im se jebeni nemci useravaju u zivot.

 

uf, mrtva trka izmedju njih i italijana :) mada, za zivot na mediteranu, da mogu potpuno slobodno da biram bez obzira na bilo sta materijalno, izmedju grcke i italije, izabrao bih - spaniju :D jbg, mnogo su kulji™ i od jednih i od drugih, a ipak treba ziveti s ljudima :) (izuzev navijaca Reala, of course) 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ma kulji su Spanci, ne zajebavaj (u proseku i poredjenju sa (svim) Italijanima i Grcima).

 

A mi smo...mesanci, jbg. Pogledaj samo Beograd...sve ti bude jasno. 

Link to comment
×
×
  • Create New...