Jump to content

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

uf. koliko nesporazuma oko pojma malogradjana sad.gif pa jasno je da ni ti ni ja nismo unuci onih naslednih lordova iz gornjeg doma britanskog parlamenta laugh.gif obicni smo ljudi. srednja klasa. ja ne vidim nista uvredljivo za sebe sto sam malogradjanin. sluzbenik u javnom sektoru. obican covek. a u prirodi je obicnih gradjana da pizde na elite, nekada aristokratske, kasnije bankarske i kakve sve vec ne, valjda tako bilo jos od doba slobodnih gradova u evropskoj istoriji da gradjani traze malo vise prostora za sebe pod kapom nebeskom. zato im je nekadasnja evropska aristokratska elita i smislila taj naziv mali gradjanin koji se eto odrzao do dana danasnjeg.
moracu poceti da stavljam one emotikone da ne bih bio pogresno shvacen. mislio sam pozitivno, daleko je to od uvrede.
Link to comment
moracu poceti da stavljam one emotikone da ne bih bio pogresno shvacen. mislio sam pozitivno, daleko je to od uvrede.
aha, ok :) napisah ja pre iks postova da su mi moci shvatanja ogranicene mojim razumom laugh.gif sto se opet pokazalo kao tacno laugh.gif
Link to comment
Pa nije baš, pominjao sam već skandinavski model, koji je za mene blizu ideala socijalno odgovorne države i građana. Odakle im pare za brigu o onima koji nemaju ili ne mogu?Generalno mi nije jasan stav o neplaćanju svih tih sranja, kao da se time čini neki zajeban pobunjenički gest. Onaj gore će uvek dobiti ono što mu treba, a seći će se na običnim ljudima (plus će država imati opravdanje za to).
eh. skandinavski model. nikada nisam bio u skandinavskim zemljama i slutim da necu doziveti da u srbiji bude i 40% ostvaren skandinavski model :( nisam komentarisao grcki finansijski folklor, pojma nemam ko tamo placa koje poreze i kako, stvarno nemam pojma kako oni to rade, dovoljno je ziveti ovde gde ima zilion nacina i praksi kako izvrdavati sve moguce obaveze koje drzava namece a sa druge strane ovde je toliko korumpirana drzava da sumnjam da bi se ista promenilo na bolje cak i kada bi svi obicni gradjani dobrovoljno otkidali od usta i davali extra 100 evra mesecno pored obaveznih poreza sto naravno nije razlog da se obustave sva placanja drzavi koja ce, kako si ti lepo primetio, seci i saseci obicnog coveka i jos imati opravdanje za to dok ce oni gore uvek dobiti ono sto im treba a mnogo im treba, predatori su to koji trose ogromne kolicine svega i svacega.
Link to comment
Nema frke, ima ovde budnih Reportera sa istancanim ukusom, dovesce me vec u red...
tesko da tebe posle ova tri dana na forumu moze i govnjivo veslo da dovede u red.
Link to comment
Pa nije baš, pominjao sam već skandinavski model, koji je za mene blizu ideala socijalno odgovorne države i građana. Odakle im pare za brigu o onima koji nemaju ili ne mogu?Generalno mi nije jasan stav o neplaćanju svih tih sranja, kao da se time čini neki zajeban pobunjenički gest. Onaj gore će uvek dobiti ono što mu treba, a seći će se na običnim ljudima (plus će država imati opravdanje za to).
ja mislim da uopste nije problem u parama jer su to samo nasarani papirici, problem je u principu dakle, svi mi u toplijim krajevimo volimo se sportati na otvorenom, igrati, pevati jesti i jeste svasta nesto, a raditi ne volimo jer ne vidimo mnogo razloga za tu ljucku aktivnost. a pare ocekujemo neko da nam da da ne bismo bili previse besni...da remiziram, Skandinavci bi radili i za dzabe a mi ne bismo ni za sto bilijona, tj. radili bismo ali jedno 2-3 dana dok nam ne dosadi. zato je malo 110 milijardi, jer je to stvar princoipa. ko ne moze tako da zivi on emigrira i mirna Grcka...steta samo onih ljudi sto su izginuli, sve ostalo je presipanje iz supljeg u prazno.
Link to comment
Мислим да нема године да сам био у Грчкој а да није било неких глупости. Или су сами потпаљивали пожаре (нерешив проблем већ деценијама, врече пар недеља а онда се ствари смире и подели се лова од новораскрченог земљишта), или су штрајковао синдикат радника на бродовима усред сезоне (па не могу да се са острва вратим на копно, о прекорачењу визе да не говоримо), или је - а то је био врхунац дрскости - штрајковала царинска служба: нису дали никоме да изађе из Грчке кроз Евзони и слали су ме са бебом од четири месеца да идем на Бугарску границу. Таксисти штрајкују свако мало, ништа чудно - и тамо воле да паралишу град. Љубазни Грци угланом раде мама-и-тата послове, држе таверне и радње, раде од ујутро до увече и ништа им није тешко. Е да, имам и ја неке грчке пријатеље, да се не пребројавамо. Нису санкилоти, али нису ни бродовласници. Сви одреда кажу да је главни проблем страховита корупција и непотизам, те да је цело друштво на то навучено као на дрогу. Иначе, дај ми линк да видим где то Немачка власт предлаже Грчкој продају територија, то први пут чујем. То би смели да предложе само Руси.
ako cemo o strajkovima i bezobrazluku - jesi bio u francuskoj? ja jos s britanskim pasosem, ne pitaj kako je to sjajno. prvo sto se nikad ne zna ko ce strajkovati i gde ce biti zastoji i krecane i koliko ce put trajati a drugo, upisavaju se od srece kad vide britanske pasose ili kad im se obratis na engleskom. ne zalim se, cak mi je pomalo drago sto nisu dresirani, sto nisu umrle te razlike medju zemljama, samo konstatujem. jesi leteo s talijanima? da ti nije zatrebala neka vrsta usluge ili nedajboze papirologije u italiji nize od bergama? u barseloni sam bio treci u redu za hleb u pekari i dosao na red posle dobrih pola sata jer je baba malo cakulala s komsijama. uk korupcija nije toliko izrazena u zemlji ali van zemlje su katastrofalni. moze im se. drzavna administracija je uzas kao i drugde. ja inace iskreno verujem da su majstori i administracija svugde isto losi. grcka ostrva, dobio si link al evo jos http://news.bbc.co.uk/1/hi/8549793.stm http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1255449/Greece-debt-crisis-German-MPs-suggest-Greek-Islands-Acropolis-sale.htmlhttp://news.sky.com/skynews/Home/Business/Greece-Told-Sell-Islands-German-Politicians-Urge-Debt-Ridden-Greeks-To-Raise-Cash/Article/201003115567697?lpos=Business_Article_Related_Content_Region_7&lid=ARTICLE_15567697_Greece_Told_Sell_Islands%3A_German_Politicians_Urge_Debt-Ridden_Greeks_To_Raise_Cashbudjo - znam i ja da je uk u krizi ali mi ne pada na pamet da odem kod sefa u kancelariju da predlozim da mi otkine deo plate na racun duga. i ne znam nikog da je to uradio.
Link to comment
ja inace iskreno verujem da su majstori i administracija svugde isto losi.
Na osnovu iskustva, mogu da ti kazem da administracija nije jednako losa u recimo Kanadi i Svajcarskoj kao u recimo Srbiji ili Grckoj ili Italiji. A i majstori su bolji. I inace, cudo jedno kada neki majstor iz Vranja sredjuje trotoar u recimo Cirihu, pa sve bude pod konac, i kad isto radi u Beogradu, pa sve bude traljavo. Cudo jedno...
Link to comment
I inace, cudo jedno kada neki majstor iz Vranja sredjuje trotoar u recimo Cirihu, pa sve bude pod konac, i kad isto radi u Beogradu, pa sve bude traljavo. Cudo jedno...
isto kao i moler iz vroclava kada radi kod kuce i u rudeshajmu na rajni. nije to nas specijalitet.
Link to comment
budjo - znam i ja da je uk u krizi ali mi ne pada na pamet da odem kod sefa u kancelariju da predlozim da mi otkine deo plate na racun duga. i ne znam nikog da je to uradio.
Nije. Ali nisam siguran da ce, kada se zamrznu plate, nastavnicima, i ostalim javnim sluzbama doci do masovnih demonstracija.
Link to comment
Nije. Ali nisam siguran da ce, kada se zamrznu plate, nastavnicima, i ostalim javnim sluzbama doci do masovnih demonstracija.
istorija kaze drugacije i svi se boje strajkova. otkako je ova kriza pocela, na today programu na radio 4 redovno govore o tome da bi moglo doci do masovnih strajkova i demonstracija kao sto ih je bilo sedamdesetih, osamdesetih i pocetkom devedesetih. ja ih se dobro secam. bojim se da bi se mogao iznenaditi. mada, meni se cini da u principu sve zavisi od toga koliko ce vrh biti bahat. ako budu zamrznuli plate javnim sluzbama a city nastavi da deli bonuse - tesko da ce biti mira u kuci.
Link to comment
Citajuci strane medije unaokolo, zapazam da je kolicina cinizma na ovom topicu dramaticno veca nego u samoj evrozoni. To je valjda i ponukalo Adama da pomisli da u Nemackoj zaista postoji snazna struja koja tvrdi da Grcka mora prodati svoja ostrva it. U realnosti, grckom pitanju ipak se u vecoj meri pristupa kao zajednickom problemu koji treba zajednicki resavati.
s obzirom na to koliko je vremena nemackoj vladi trebalo da odresi kesu i pod kakvim uslovima, na to da je jedan od dva poslanika koji predlazu prodaju ostrva i angelinoj stranci a drugi u stranci koalicionog partnera, s obzirom na to da se nije nasao niko da mi kaze da ne lupaju (sve iz britanskih medija) ja sam zakljucio to sto sam rekao. nisam pominjao narod nego vladu. apropo naroda, ne znam ali britanska nacionalna stampa ne govori o nemcima punim razumevanja za zajednicki problem koji treba resavati vec govori o tome da je bas zbog popizdjene javnosti angela merkl toliko oklevala da odobri pomoc. kazu da joj se to moze olupati o glavu na izborima.edit - da dodam, nema cinizma, samo konstatacije da su nemci popizdjeni. Edited by adam
Link to comment

moje iskustvo je da jesu popizdjeni.ne oni nemci sa kojima se ja druzim i/ili radim, ali vise od 90% roditelja iz skole mog sina ima taj stav.takodje, stavovi koje iznose ozbiljni mediji su jedno, a ono sto se moze procitati npr. u Bildu sasvim drugo.

Link to comment
s obzirom na to koliko je vremena nemackoj vladi trebalo da odresi kesu i pod kakvim uslovima, na to da je jedan od dva poslanika koji predlazu prodaju ostrva i angelinoj stranci a drugi u stranci koalicionog partnera, s obzirom na to da se nije nasao niko da mi kaze da ne lupaju (sve iz britanskih medija) ja sam zakljucio to sto sam rekao. nisam pominjao narod nego vladu. apropo naroda, ne znam ali britanska nacionalna stampa ne govori o nemcima punim razumevanja za zajednicki problem koji treba resavati vec govori o tome da je bas zbog popizdjene javnosti angela merkl toliko oklevala da odobri pomoc. kazu da joj se to moze olupati o glavu na izborima.edit - da dodam, nema cinizma, samo konstatacije da su nemci popizdjeni.
ma jasno. ali popizdjenost je jedno, a prodaja Akropolja nesto sasvim drugo unsure.gifkoga mrzi da gugluje, mogao bi da pomisli da kobasicari imaju konsenzus oko toga da Grcku treba raskomadati i dati na upotrebu Club Medu ili tako nesto
Link to comment
Nije u redu generalizovati protest sindikata javnih sluzbenika i anarhista.
bile su ankete u par medija, na bbc-ju npr, i grci uglavnom hladne glave pricaju o stezanju kaisa
Link to comment
s obzirom na to koliko je vremena nemackoj vladi trebalo da odresi kesu i pod kakvim uslovima, na to da je jedan od dva poslanika koji predlazu prodaju ostrva i angelinoj stranci a drugi u stranci koalicionog partnera, s obzirom na to da se nije nasao niko da mi kaze da ne lupaju (sve iz britanskih medija) ja sam zakljucio to sto sam rekao. nisam pominjao narod nego vladu. apropo naroda, ne znam ali britanska nacionalna stampa ne govori o nemcima punim razumevanja za zajednicki problem koji treba resavati vec govori o tome da je bas zbog popizdjene javnosti angela merkl toliko oklevala da odobri pomoc. kazu da joj se to moze olupati o glavu na izborima.edit - da dodam, nema cinizma, samo konstatacije da su nemci popizdjeni.
dovoljno je da procitas komentare citalaca fokusa i ostalih medija na temu prodaje ostrva. sprdaju se sa fdp-om:na primer:http://www.focus.de/finanzen/news/staatsverschuldung/idee-zur-schuldentilgung-griechenland-soll-inseln-verkaufen_aid_486420.htmli naravno da vlada cuti po pitanju lupetanja vlastitih cinovnika. pokrili se usima.
Link to comment
×
×
  • Create New...