Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Kome nije gadno, moze da cita groteskno likovanje Mise Brkica na Pescaniku.

a od chega zivi misha ill-never-be-hungry-again brkic? :unsure:

 

mmm, volim kad je s tim impozantnim proredima, preuzbudim se nachisto. mislim da cu ostaviti za neki drugi put, ipak <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Meni je bizarno što ovde još ima ljudi koji se lože na Ciprasa, posle svih svinjarija i brljotina koje je priredio. Nije za likovanje ovo što se dešava, ali bi neki trebalo da vrate forum par strana u nazad i zapitaju se da li je ok što im se mišljenja o EU poklapaju sa Le Penovom i sličnim spodobama. 

Link to comment

zapitaju se da li je ok što im se mišljenja o EU poklapaju sa Le Penovom i sličnim spodobama. 

 

ako mi pokazes citat u kome se Le Pen, Najdzel Faradz i slicne spodobe zalazu za fiskalnu uniju i najvisi stepen evrointegracija, slozicu se da mi se misljenje poklapa sa njihovim.

Link to comment

Koja je to logika? Mišljenje o EU se, između ostalog, formira na osnovu onoga što EU institucije i predstavnici govore i rade, i sledstveno tome, svi misleći bi trebali da se dobrano zabrinu oko njene budućnosti.

Link to comment

Koja je to logika? Mišljenje o EU se, između ostalog, formira na osnovu onoga što EU institucije i predstavnici govore i rade, i sledstveno tome, svi misleći bi trebali da se dobrano zabrinu oko njene budućnosti.

pa naravno.

Link to comment

ako mi pokazes citat u kome se Le Pen, Najdzel Faradz i slicne spodobe zalazu za fiskalnu uniju i najvisi stepen evrointegracija, slozicu se da mi se misljenje poklapa sa njihovim.

 

Ti bi kao forumski doajen trebalo da znas da je ta "kako te nije sramota da tako mislis a 1% od toga sto ti mislis misli i XY" fora vazda bila najjeftiniji model da se sagovorniku izvuce tepih ispod nogu.

Link to comment

Naravno, been there, done that, bought the T-shirt :fantom:

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Cari kreativnog tumacenja. Pretpostavljam da je sa jedne strane uzeo kamatnu stopu za MRO (ECB -> banke, likvidnost), a sa druge prinos za drzavne obveznice na sekundarnom trzistu. Moguce da gresim, voleo bih da vidim racunicu kojom je izveo poredjenje, na prvi pogled izgleda kao silovanje podataka.

 

Pa, nista, ti kad vidis racunicu javi se ponovo, da ne bi morao da pretpostavljas.  Znas sta kazu o tome cija je majka pretpostavka? :s_a:

Link to comment

Italijanski sajt Internazionale objavio mapu država u čijim parlamentima treba da se potvrdi ovaj dil. Tamnocrveno - moraju da glasaju, crveno - mogli bi, ružičasto - samo ako je u pitanju velika finansijska obaveza, žuto - ne glasaju.

 

112610-md.png

Link to comment

Čak ni u Grčkoj nema opasnosti da nešto podje naopako u parlamentu, tako da je mapa čisto akademskog karaktera.

 

Cipras bi mogao da razmotri prestanak bavljenja politikom. Neka sindikalna uloga bi mu bolje legla.

Link to comment

Zašto misliš da je Finska sigurna (doduše, tamo će problem pre biti u vladi nego u skupštini)? Stub je danas rekao da nema mandat da glasa za brigde financing za grčke banke.

 

Uz to, i Letonska premijerka je iskazala sumnju u to da će uspeti da ubedi svoj parlament, mada mislim da je mala šansa da u bude problema.

Iz AFP-ovog članka koji obrađuje istu temu:
 

Finland

Finnish Prime Minister Juha Sipila must present the new agreement to his fellow coalition partners, notably the euroskeptic Finns Party which had been advocating a Grexit.
Once the government has reached a mutual understanding on the new deal, its position will be presented to the Parliamentary Grand Committee, made up of 25 lawmakers. That Grand Committee, which mirrors the political make-up of the Parliament, will discuss the agreement and the government's position.

A vote will only be held if there is opposition to it. The meeting is not yet scheduled. But it should take place "within days," a spokesperson for the Grand Committee told AFP on Monday.

Latvia

Latvia didn't vote on the two previous aid packages because it wasn't a member of the eurozone at the time, but will vote this time. A date has not been fixed yet.

"It will be very difficult for me to convince parliament," Prime Minister Laimdota Straujuma admitted in a radio interview on Friday.

 

http://www.ekathimerini.com/199440/article/ekathimerini/news/several-eurozone-parliaments-to-vote-on-new-greek-debt-deal

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...