Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Grckoj. A te pare naravno fale nama. Cak i deseti deo toga bi bio super - sa parama koje su spucali u Grcku su mogli da drze ceo region. To vazi i za buducnost - manje para za Grcku znaci generalno vise para za ostale.

Najbolje da bi te naše™ pare na Balkanu završile išta drugačije nego u Grčkoj (imaš BiH kao lep primer isparavanja milijardi dolara upumpanih spolja). Samo bi nas navukli na tu evropsku cuclu kao narkomane pa bi brzo i sa nama pregovarali™ o vrednim asetima koje im dodjemo za bailout.

 

Sve to po strani, Nemačka apsolutno nije u obavezi da izdržava Grčku i strpljivo čeka da se ova unormali. Ali u tom slučaju treba jednostavno da im kažu: 'Nema para, prdnuli ste u čabar maksimalno, došlo doba da se rastajemo' i da aktiviraju Plan Z. Njima je umesto toga malo frka da se ova igra ne prelije izvan Grčke pa hoće da ih streljaju za primer ostalima (zov predaka, šta li...) Ja stvarno ne vidim čemu čudjenje što im, zamisli, ne stižu aplauzi i ovacije za tu strategiju.

Edited by beowl
Link to comment

Najbolje da bi te naše™ pare na Balkanu završile išta drugačije nego u Grčkoj (imaš BiH kao lep primer isparavanja milijardi dolara upumpanih spolja). Samo bi nas navukli na tu evropsku cuclu kao narkomane pa bi brzo i sa nama pregovarali™ o vrednim asetima koje im dodjemo za bailout.

 

Sve to po strani, Nemačka apsolutno nije u obavezi da izdržava Grčku i strpljivo čeka da se ova unormali. Ali u tom slučaju treba jednostavno da im kažu: 'Nema para, prdnuli ste u čabar maksimalno, došlo doba da se rastajemo' i da aktiviraju Plan Z. Njima je umesto toga malo frka da se ova igra ne prelije izvan Grčke pa hoće da ih streljaju za primer ostalima (zov predaka, šta li...) Ja stvarno ne vidim čemu čudjenje što im, zamisli, ne stižu aplauzi i ovacije za tu strategiju.

 

imam osecaj da bi se resenje postiglo za 2 dana kada bi na vlast u Atini dosli stari pajtosi. oni koji vole da nose kravate, znaju interne fore i ne vole da se bave politikom vec realnim™ problemima.

Link to comment

imam osecaj da bi se resenje postiglo za 2 dana kada bi na vlast u Atini dosli stari pajtosi. oni koji vole da nose kravate, znaju interne fore i ne vole da se bave politikom vec realnim™ problemima.

+1

Link to comment

imam osecaj da bi se resenje postiglo za 2 dana kada bi na vlast u Atini dosli stari pajtosi. oni koji vole da nose kravate, znaju interne fore i ne vole da se bave politikom vec realnim™ problemima.

Avaj, stari pajtosi su olako potrošeni u prethodna dva bailouta. Ako Šojble ovo izgura jako i do samog kraja, na neke sledeće pregovore bi lako mogli da mu dodju zlatni pajtosi ili neki grčki Sisi. Sve sa uredno zategnutom kravatom.

Link to comment

Cipras je cao.

 

Ako se njegovi parlamentarci iznenadjuju ovim tezim zahtevima veceras, ono u zbunu su, onda su oni pali sa Marsa.

Da ponovimo: salonski socijalisti.

 

Njegovim pajtosima sa nesto autoritarnijim tendencijama sa druge strane Atlantika koje Podemos fino muze takve greske se ne bi dogodile (Caves, Korea, Morales).

Link to comment

Cipras je cao.

 

Nema šanse. Dobio je mandat, probao je ono za šta ga je dobio, nije uspeo. The show must go on, pa će lepo napolje i to u dogovoru poludobrovoljno i uz otpremninu™, da Herr Schäuble ne bi prljao ruke. Za to će mu trebati novi mandat, imo, dobiće ga.

Link to comment

imam osecaj da bi se resenje postiglo za 2 dana kada bi na vlast u Atini dosli stari pajtosi. oni koji vole da nose kravate, znaju interne fore i ne vole da se bave politikom vec realnim™ problemima.

 

+1

 

siriza placa ideolosku taksu. ^_^ 

plus preventivne mere, od pokusaja preslikavanja po jugu evrope u buducnosti.

Link to comment
×
×
  • Create New...