Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Dobro, Uki, ajde da se baš ne potpisujemo.
Sta da radim, kad se sa svim slazem.;)I, btw-democratic civic left for PZD persons-ja se nikada necu sloziti sa neoliberalnom diktaturom trzista i izrabljivanjem radnika, ali se isto tako necu sloziti sa diktaturom proletarijata, gajenjem neradnika i ukidanjem demokratije zarad necijeg kretenskog sna o jednakosti.Ravnopravnost pred zakonom i jednakost shansi, s jedne strane, nisu isti kao jednakost, koju predlazu komunisti i anarhisti, i isto tako, prava levica ne podrzava lenje neradnicke guzice aka cvrche i trutove, vec podrzava vredne radnike, aka mrave iliti pchele!
Link to comment
Svakako, ali ima li tu mesta i za krivicu biračkog tela?
Svakako, to sam na nekoj 15-oj strani i rekla i to se podrazumeva. da se ne citiram ali rekoh vec - zajebana je ta demokratija - daje ti pravo da glasas ali obavezu da vodis racuna za koga glasas.Pokusavam da nadjem na engleskom sta su se dogovorili u Briselu nocas, evo su nama preneli:
Les principaux points du communiqué finalLes chefs d’Etat et de gouvernement des 16 pays de la zone euro qui se retrouvaient hier soir à Bruxelles se sont entendus sur un mécanisme commun de gestion de la crise.<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; ">puce.gif Le plan d’aide à la Grèce validé : “Nous fournirons à la Grèce 80 milliards d’euros dans un programme conjoint avec le FMI d’un total de 110 milliards d’euros. La Grèce recevra un premier versement dans les prochains jours, avant le 19 mai.”puce.gif Mobilisation générale pour sauver la zone euro“Nous réaffirmons notre engagement à assurer la stabilité, l’unité et l’intégrité de la zone euro" "Toutes les institutions de la zone euro (Conseil, Commission, BCE) aussi bien que les pays membres de la zone euro sont d’accord pour utiliser toute la gamme des instruments disponibles pour garantir la stabilité de la zone euro”puce.gif Lutte contre les déficits“La consolidation des finances publiques est une priorité pour chacun d’entre nous et nous prendrons toutes les mesures nécessaires pour atteindre nos objectifs budgétaires cette année et dans les années à venir" "Chacun de nous est prêt, en fonction de la situation de son pays, à prendre les mesures nécessaires pour accélérer la consolidation et pour garantir la viabilité des finances publiques”.puce.gif Soutien à la BCE “Nous soutenons entièrement la BCE dans son action pour assurer la stabilité de la zone euro" "Compte tenu des circonstances exceptionnelles, la Commission proposera un mécanisme de stabilisation européen pour préserver la stabilité financière en Europe.”puce.gif Renforcement de la gouvernance économique : “ Nous avons décidé de renforcer la gouvernance de la zone euro" "Nous sommes préparés à : élargir et renforcer la surveillance économique et la coordination politique dans la zone euro y compris en surveillant de près les niveaux de dette et les évolutions de la compétitivité ; renforcer les règles et procédures pour la surveillance des Etats membres de la zone euro, y compris par le renforcement du Pacte de croissance et de stabilité et par des sanctions plus efficaces. La Commission présentera ses propositions le 12 mai”puce.gif Lutte contre la spéculation : “ Nous sommes d’accord sur le fait que la tourmente actuelle sur les marchés souligne le besoin de faire des progrès rapides sur la régulation des marchés financiers et leur supervision" "Augmenter la transparence et la supervision des marchés dérivés et examiner le rôle des agences de notation sont parmi les principales priorités de l’UE. Ces sujets seront abordés au sommet européen de juin”.

Savrseno je jasno iz nocashnje deklaracije da su SVE zemlje u EURO zoni prekardasile sa izdacima. Sto rekose francuski komicari nama ne moze da se desi grcki scenario. Nema sanse!Mi smo pre dve godine bili tu a sad smo mnogo, mnogo duble otisli od Grcke. te tako, dobro je sto nas je Grcka probudila. Budjenje je bilo grubo a bas smo lepo sanjali...a sad kaficu pa na posao.easy. tako svako od nas radi svaki dan. jos samo da i nasi politicari to nauce.

Edited by msmodesty
Link to comment
ja sam malogradjanin
+1Neka ovo bude klica prve malogradjanske ćelije pepepea. Svi na kauč, daljinski u ruke, serija zove! Vrijeme je za drijemež sad! Kucnuo je čas!
Link to comment
Naći, Pontijac prizno da je samo imao stilsku vežbu iz antiprotivnosti? biggrin.gif
pa nisam od juce na forumu i nekako sve mislim, dovoljno sam predvidljiv jer sam ogranicen svojom skromnom pamecu, znanjem i mogucnostima tj. tako tesko se menjam a to znaci da ako je ociglednosti potrebno i moje priznanje e onda sam pao na stilskoj vezbi iz antiprotivnosti sad.gif @Modestyovo o francuskim komicarima me bas zasmejalo laugh.gif eh... dakle to je - to. kako ce sada urosh da odrzava tezu o podrzavanju nemackih radnika koji krvavo rade i izdrzavaju i sebe i lenje grcke radnike? :( Edited by Pontijak
Link to comment
Svakako, ali ima li tu mesta i za krivicu biračkog tela?
Anduril je to lepo primetio pre dva ili tri dana - krivica je srazmerna kolicini i znacaju dostupnih informacija. Politicka elita je daleko odgovornija od prosecnog gradjanina. E sad, gradjani su birali tu elitu, tako da je nesto i do njih.
Link to comment

mene, bas kao i pontijaka, interesuje kako vi koji napadate grke za lenjost i govnarenje vidite sebe? ako je suditi po drzavnim prihodima svi vi sto zaradjujete vise od trista ojra mesecno tudji leba jedete, sirite se preko gubera i ladite muda na tudji racun i tudji kredit. ili je to, ipak, malo drugacije kad se stvari svedu na licni nivo. hajde nek se javi jedna osoba ovde koja smatra da je preplacena. sumnjam da ima takvih... te grke, bas kao i mene i bilo koga ovde, svako jutro budi budilnik, svaki dan se guraju u javnom prevozu ili su zaglavljeni na drumovima, odrade svoje radno vreme, brinu o kreditima za kucu, za auto, za ovo i ono, brinu o buducnosti dece, cuvaju crkavicu za starost... nije mi jasno kako to grcki sluzbenik, pandur, vojnik ili bilo ko ko nije privatnik ne placa porez, krade drzavu i ne radi nista. ko to ne placa porez i ladi muda? nastavnici? bolnicko osoblje? panduri? sudije? postari? masinovodje? a privatnika ima raznih. onih koji muvaju ima otprilike isto kao i bilo gde drugde, osim mozda u skandinaviji i par izuzetaka. ne mislite valjda da uk privatnici ne muljaju, ne potkupljuju, ne vataju krivine kad dodje do poreza. eno pre neki dan na vestima makmilan (izdavaci) dobili po gubici za muljanje http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/8663927.stm muvaju bas kao i svi ostali, samo je sistem istorijski stabilniji a i otpisuju odgovarajuci procenat iz budzeta za to muljanje. ja kad sam tek dosao u london nisam imao fine poslice u finim firmama s gazdama koje uredno placaju porez nego sam radio i neprijavljeno i poluprijavljeno i razno i to ne za grke i papuance nego za engleze. o velikim poslovima da ne krecem. eno sta su vrli parlamentarci muvali, bilo je po novinama... ali nema veze, tankocutni britanci pisaju kolonjsku vodu i svi su uberkulturni i uberpristojni a grci, portugalci i ostala boranija su prljavi, ruzni i jadni. samo, ako vec podrzavamo tu lestvicu, morali bi znati da smo mi jos nize na njoj. inace, ja kad odem u grcku docekaju me grcki carinici, sluze me grcki kelneri, novine i cigare mi prodaju grci, isao u apoteku i tamo me sluzili grci, nisam primetio da su nesto lenji i bezobrazni vec su usluzni, prijatni i vredni. imam i nekoliko grckih prijatelja raznih profesija koji zive u atini - dvoje nastavnika, hemicarka, jedan pravi ramove - bio sam im u gajbama, druzimo se, nisam primetio da zive raskosno. na kraju, ja nigde osim na ovom forumu nisam ni cuo ni procitao da su grcki radnici krivi za krizu. zna se ko je zagovnao. zagovnali bas ti fini, umiveni, kulturni, ti puni razumevanja za sve vrste umetnosti, sporta, filozofije i zabave kojima puca kurac sto ljude svako jutro budi budilnik i sto vecini populacije proradi cir svaki put kad pomisle da ako izgube posao moraji da nadju novi u roku odmah inace ode kuca na dobos. zaista nemam nikakvu dilemu o tome na cijoj sam strani. i kao sto vec rekoh - jeste sranje, treba ga popraviti, kais mora da se stegne ali to ne znaci da ne bi trebalo kazniti nekoliko stotina odgovornih za sranje, otudjiti im imovinu pa staviti u tu zajednicku kasicu. to bi svakako smanjilo opravdani gnev ljudi. a bahata nemacka vlast koja grcima predlaze prodaju ostrva mi se gadi. kanda se ne secaju da im je amerika upumpala onoliku lovu posle rata i niko im nije trazio da prodaju teritorije a razjebali su ceo svet i pobili milione ljudi. da ne pominjem da su upravo oni zeleli da sire eu i da je pre krize grcka, slovacka pa i rumunija i bugarska bila super za sirenje trzista i za jeftinu radnu snagu ali sad kad bi trebalo pomoci i pogurati vise im ne valjaju.

Link to comment

Posao modernog sindikata je da napravi performans za prvi maj i da to lepo i minimalisticki izgleda a ne da odmaze vladavini slobodnog trzista!Neodgovorno je traziti normalan zivot bez umiranja od posla u trenutku kad Ekonomija nije dobro raspolozena. U redu je biti neradnik kad si bogat, kad si siroma i neradnik onda si em budala em opasan.Grcki anarhisti spaljuju nerodjene bebe!

Link to comment

predrag lucić u riječkom novom listuSlanje Hrvatske u Grčku materinuJutrom listajući hrvatske korporacijske novine, čovjek nema što drugo zaključiti osim da sve zlo na ovome svijetu dolazi od Grka. U plemenitoj nakani da nam pokuša rastvoriti zločinački mentalni sklop tog nezahvalnog naroda koji je jednu članicu Europske Unije i NATO-saveza doveo do gospodarskog sloma, Jutarnji list iz dana u dan objavljuje svjedočanstva eksperata za grčka pitanja, redom Zagrepčana nastanjenih u Ateni.

Pa nam onda Zagrepčanka pod kodnim imenom Ivana (36) objašnjava da su ti Grci jedan nerealan narod koji se buni zato što ne priznaje nikakvu odgovornost i kojemu je uvijek netko drugi kriv. A imali su ti Grci, priča Ivana (36), i 13. i 14. plaću, i dodatak od 15 posto kao naknadu zbog kompjutorskog zračenja, i samohrane majke su išle u mirovinu čim bi navršile 45 godina... I ni to im nije bilo dosta, pa su stalno "neki štrajkovi i prosvjedi". A kad su ti "neki štrajkovi i prosvjedi", onda je naša jutarnja Zagrepčanka iz Atene u grdnoj nevolji, jer se ne može pouzdati u javni prijevoz, a taksi je jako skup i trebaju mu sati i sati dok se probije kroz tu gužvu na ulicama. Tuži se Ivana (36) i na brodove koji ne voze praznikom i na vlakove koji istinabog voze, ali samo zato da bi proizveli dnevni gubitak od tri milijuna eura.Već sljedećeg jutra Zagrepčanin Nikica Jeftić, čitateljstvu predstavljen kao Hrvat koji već 20 godina živi i – zapamtite, molim vas, ovu riječ! – radi u Ateni, poručuje da i Grci "sada napokon moraju početi raditi". Jer ne mogu, jebiga, u Grčkoj raditi samo oni koji nisu Grci i kojima se poslovi ljuljaju zbog grčkoga nerada.Ako nekome nije jasno zašto hrvatske korporacijske novine iz jutra u jutro uznemiruju domaću javnost potresnim svjedočanstvima o lijenim i rasipnim Grcima koji se razbacuju Molotovljevim koktelima dok smjerni i radišni službenici u Bruxellesu nemaju ni za gastale, sve će mu se razbistriti čim pročita popratni komentar jutarnjega gospodarskog eksperta. Shvatit će, čitajući taj dragulj bansko-dodvorskog novinarstva, da nas od grčke sudbine mogu spasiti samo Vladini radikalni rezovi, koje svi moramo zdušno podržati umjesto da izražavamo solidarnost s grčkim ljenguzima i niškoristima.Neće tu biti percepcijskih problema kakvi bi mogli nastati tamo gdje ljudi drže do svoga i do tuđega dostojanstva. Čitatelji Jutarnjeg već mjesecima gutaju priču da se u Hrvatskoj – zemlji nedovoljno siromašnih neradnika – živi bolje nego što itko, izuzev neshvaćenih poduzetnika, zaslužuje. Stoga će i na ovo slanje sebi sličnih Grka u tri Grčke materine odgovoriti kao na uobičajeni jutarnji pozdrav.

Link to comment

ako je moja stilska vezba od juce i danas imala 5% udela da inspirise Adama da napise ovaj svoj post e pa onda sam uspeo u stilskoj vezbi :)

Link to comment

word, matori malogradjanine!salim se, naravno - ovo je upuceno pontijaku, koji me je preduhitrio u pohvali adamovog pismenog uratka.

Link to comment
i kao sto vec rekoh - jeste sranje, treba ga popraviti, kais mora da se stegne ali to ne znaci da ne bi trebalo kazniti nekoliko stotina odgovornih za sranje, otudjiti im imovinu pa staviti u tu zajednicku kasicu. to bi svakako smanjilo opravdani gnev ljudi.
nece puno pomoci ali ce malo smanjiti problem...Evropski plan (na engleskom) deklaracija koja je usvojena nocas. Pitanje je ko ce je sprovesti sa ovako kilavim predsednicimai premijerima. a propos Adamovog predloga:
4/ Regulation of the financial markets and the fight against speculationFinally, we agreed that the current market turmoil highlights the need to make rapid progress on financial-markets regulation and supervision. Increasing transparency and supervision in derivatives markets and dealing with the role of rating agencies are among the key priorities for the EU. We also agreed on intensifying the work on crisis management and resolution in the financial sector and on a fair and substantial contribution of the financial sector to the costs of crises. The work on assessing whether more steps are necessary in view of recent speculation against sovereign debtors should be sped up. The President of the European Council therefore intends to discuss these issues at the June European Council, on the basis, where needed, of Commission proposals.
Link to comment
Posao modernog sindikata je da napravi performans za prvi maj i da to lepo i minimalisticki izgleda a ne da odmaze vladavini slobodnog trzista!Neodgovorno je traziti normalan zivot bez umiranja od posla u trenutku kad Ekonomija nije dobro raspolozena. U redu je biti neradnik kad si bogat, kad si siroma i neradnik onda si em budala em opasan.Grcki anarhisti spaljuju nerodjene bebe!
Ti bi trebalo sada da slavis posle ovakve deklaracije EU.a za poslednju recenicu da ti pravo kazem - lupash bez potrebeEDIt - a sad si me tom recenicom jos i iznervirao - necu da te reportujem tajno nego ti lepo kazem - brisi je samovde malo lokalnih uzrecica na konto tvog posta i

Mieux vaut être riche et intelligent que pauvre et ignorantMieux vaut être riche et bien portant que fauché et mal foutuMieux vaut être riche et célèbre qu'obèse, illettrée, mineure, violée et enceinte.Mieux vaut être riche et bien portant que pauvre et malade
ih, kao da si nesto novo rekao, ovo su samo neke uzrecice koje se koriste na francuskom i zlata vrede - bolje biti bogat i inteligentan nego siromasan i neuk, bolje bogat i dobrodrzeci nego siroma i ruzan, bolje bogat i slavan nego debeo, nepismen, manjina, zrtva silovanja i trudna, bolje bogat i zdrav nego siromasan i bolestan.

Edited by msmodesty
Link to comment
mene, bas kao i pontijaka, interesuje kako vi koji napadate grke za lenjost i govnarenje vidite sebe? ako je suditi po drzavnim prihodima svi vi sto zaradjujete vise od trista ojra mesecno tudji leba jedete, sirite se preko gubera i ladite muda na tudji racun i tudji kredit. ili je to, ipak, malo drugacije kad se stvari svedu na licni nivo. hajde nek se javi jedna osoba ovde koja smatra da je preplacena. sumnjam da ima takvih... te grke, bas kao i mene i bilo koga ovde, svako jutro budi budilnik, svaki dan se guraju u javnom prevozu ili su zaglavljeni na drumovima, odrade svoje radno vreme, brinu o kreditima za kucu, za auto, za ovo i ono, brinu o buducnosti dece, cuvaju crkavicu za starost... nije mi jasno kako to grcki sluzbenik, pandur, vojnik ili bilo ko ko nije privatnik ne placa porez, krade drzavu i ne radi nista. ko to ne placa porez i ladi muda? nastavnici? bolnicko osoblje? panduri? sudije? postari? masinovodje? a privatnika ima raznih. onih koji muvaju ima otprilike isto kao i bilo gde drugde, osim mozda u skandinaviji i par izuzetaka. ne mislite valjda da uk privatnici ne muljaju, ne potkupljuju, ne vataju krivine kad dodje do poreza. eno pre neki dan na vestima makmilan (izdavaci) dobili po gubici za muljanje http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/8663927.stm muvaju bas kao i svi ostali, samo je sistem istorijski stabilniji a i otpisuju odgovarajuci procenat iz budzeta za to muljanje. ja kad sam tek dosao u london nisam imao fine poslice u finim firmama s gazdama koje uredno placaju porez nego sam radio i neprijavljeno i poluprijavljeno i razno i to ne za grke i papuance nego za engleze. o velikim poslovima da ne krecem. eno sta su vrli parlamentarci muvali, bilo je po novinama... ali nema veze, tankocutni britanci pisaju kolonjsku vodu i svi su uberkulturni i uberpristojni a grci, portugalci i ostala boranija su prljavi, ruzni i jadni. samo, ako vec podrzavamo tu lestvicu, morali bi znati da smo mi jos nize na njoj. inace, ja kad odem u grcku docekaju me grcki carinici, sluze me grcki kelneri, novine i cigare mi prodaju grci, isao u apoteku i tamo me sluzili grci, nisam primetio da su nesto lenji i bezobrazni vec su usluzni, prijatni i vredni. imam i nekoliko grckih prijatelja raznih profesija koji zive u atini - dvoje nastavnika, hemicarka, jedan pravi ramove - bio sam im u gajbama, druzimo se, nisam primetio da zive raskosno. na kraju, ja nigde osim na ovom forumu nisam ni cuo ni procitao da su grcki radnici krivi za krizu. zna se ko je zagovnao. zagovnali bas ti fini, umiveni, kulturni, ti puni razumevanja za sve vrste umetnosti, sporta, filozofije i zabave kojima puca kurac sto ljude svako jutro budi budilnik i sto vecini populacije proradi cir svaki put kad pomisle da ako izgube posao moraji da nadju novi u roku odmah inace ode kuca na dobos. zaista nemam nikakvu dilemu o tome na cijoj sam strani. i kao sto vec rekoh - jeste sranje, treba ga popraviti, kais mora da se stegne ali to ne znaci da ne bi trebalo kazniti nekoliko stotina odgovornih za sranje, otudjiti im imovinu pa staviti u tu zajednicku kasicu. to bi svakako smanjilo opravdani gnev ljudi. a bahata nemacka vlast koja grcima predlaze prodaju ostrva mi se gadi. kanda se ne secaju da im je amerika upumpala onoliku lovu posle rata i niko im nije trazio da prodaju teritorije a razjebali su ceo svet i pobili milione ljudi. da ne pominjem da su upravo oni zeleli da sire eu i da je pre krize grcka, slovacka pa i rumunija i bugarska bila super za sirenje trzista i za jeftinu radnu snagu ali sad kad bi trebalo pomoci i pogurati vise im ne valjaju.
Hvala dobrom Allahu da se najzad i neko normalan uključio u diskusiju...Samo da ti se javim na prvi pasus (a mislim da sam to rekao i ranije) - tj. da podignem ruku i kažem: Da, ja sebe smatram preplaćenim. Ne u smislu uloženog truda, vremena i znanja (u tom smislu sam izuzetno slabo plaćen za ono što radim) već gledano iz perspektive realne vrednosti mog rada na tržištu u Srbiji. Naše tržište rada je veštački naduvano, kao i tržište nekretnina, prehrambenih proizvoda... Naduvano je prekomernom javnom potrošnjom koja se do skoro finansirala rasprodajom svega profitabilnog a nakon što je rasprodaja okončana finansiranje je nastavljeno "na crtu". Prekomerna javna potrošnja kreirala je i prekomerne zarade koje su potrebne da bi tu potrošnju podmirile. U javnom sektoru se te zarade takođe pokrivaju zaduživanjem tj. gubicima, u privatnom će se održati onoliko dugo koliko bude opstajao kakav-takav profit koji može da ih pokrije. Odakle mi drskost da nazovem preplaćenim nekog ko ima na raspolaganju npr. 500 EUR da u Beogradu (koje zarađuje neprijavljen ili prijavljen na minimalac, uz zakidanje na godišnjem odmoru i prekovremeni rad koji mu nikada nije plaćen) plati sve račune, kupi hranu, obuče dete i ne daj bože još otplaćuje ratu za nešto? Pa, lako - dobro došli u korporativni kolonijalizam.I da ponovim još nešto što sam već rekao - Grci brane ono što imaju. Naravno da nisu to zaradili, ali:- nisu Grci krivi Što Srbima ono što Grci imaju deluje kao suva naučna fantastika - nisu Grci krivi što su njihovi kriminalci njima udelili poveće parče kolača uzetog na dug, dočim Srbi od svojih kriminalaca nisu dobili ništa i ovi samo gledaju kako da ih još više opelješe- nisu Grci krivi što ne postoji ta pljačka i to guljenje kože sa leđa, koje će srpske radnike masovno izvesti na uliceU redu, grčka žurka je gotova i sledi drastičan pad standarda. To niko ne spori, samo mi je malkice čudna ta oštrina sa kojom se izražava nerazumevanje za njihovo nezadovoljstvo zbog toga. Niko nije zadovoljan kada mu standard pada, koliko god da su okolnosti tog pada objektivne.A Srbi? Šta Srbi danas imaju od pogodnosti koje bi mogli da brane ukoliko vlada odluči da ih ukine? (pri tome se redovna plata ne podrazumeva kao pogodnost)Ništa.Eventualno su ovi iz javnog sektora u boljem položaju jer za svoju nadnicu ne moraju da crnče kao robovi, dok oni u privatnom sektoru to uglavnom moraju pa im ni tada nadnica nije 100% zagarantovana.I sad, zašto Grci nisu čekali da ih neko dovede u srpski ili sličan položaj, pre nego što krenu da se masovno bune?Zato što nisu ludi. I zato što nisu robovi poput nekih drugih. Edited by beowl
Link to comment
word, matori malogradjanine!salim se, naravno - ovo je upuceno pontijaku, koji me je preduhitrio u pohvali adamovog pismenog uratka.
huh, vec sam krenuo u edit svog posta jer sam utripovao da nisam dovoljno jasno izrazio u njemu pohvalu tom adamovom postu smile.gifpade mi na pamet... u zemljama gde se obicni ljudi osecaju cesto poprilicno nemocno, frustrirano u odnosu prema politickim elitama (a adam je sjajno opisao svoja iskustva i impresije sto se tice obicnih grckih ljudi) ne treba da cudi sto su demonstracije tako burne. i po stoti put: to ni promil ne opravdava coveka/ljude koji su ubili nesrecne bankarske sluzbenike. miobin post sa onim clankom iz hrvatske stampe je naprosto fenomenalan u definisanju reakcija "vrednog i radnog gradjanstva" na demonstracije "lenjih, razmazenih grka". citam na vestima reakcije u nemackoj javnosti, mislim se, pizda im materina licemerna, tupe o najpozamasnijem "ceku pomoci" u istoriji i ocito su zaboravili na mnogo pozamasnije cekove pomoci pre nekoliko decenija, sto adam sjajno napisao u svom postu. eh. ekonomske krize su efikasne kao snezna mecava, svaka zverka pokaze svoj trag. osim najkrupnijih zveri, finasijskih predatora. oni su ionako na egzoticnim destinacijama gde sneg nikada ne pada i ne krecu se medju obicnim pucanstvom i ne ostavljaju svoje tragove tako cesto kada ekonomije zadese ovakve snezne mecave i slicno. @Beowlsjajan post! smile.gif fala dobrom bobu sto ovde ima i pametnih ljudi koji artikulisu i poprilicno mojih misli koje ja eto nisam u stanju suvislo da iznesem ovde i da, u pravu si: zaposleni ovde u javnom sektoru su u boljem polozaju jer ne moraju da crnce kao robovi - crnce kao slobodni ljudi, da tako kazem, zaista nema svih tih unizavanja koje dozivljavaju ljudi u privatnom sektoru. hajd moj primer: ekonomskom krizom, padom vrednosti dinara u odnosu na evro, iflacijom itd. moji skormni prihodi su u odnosu na 2008 manji za 700 evra godisnje. za neke je to mozda mizerna suma, za mene bogme nije. pritom nemam automobil, tft tv dijagonale jednog metra, nisam manijacio u potrosackoj groznici ovih godina, toliko skromno zivim da mi je to postalo apsurdno. prednost je sto imam svoj stan, mana je sto imam i svoje dugove koje ne znam kada cu otplatiti. i sta sada, pa nista sada. to mi je polozaj na trzistu rada ovde. necu da budem licemer i da kazem da ne mislim nesto u stilu "pusti pontijace, moglo bi da bude mnogo gore i mnogim ljudima je mnogo gore". svestan sam da bi gubitak posla za mene u mojim godinama znacio zestok egzistencijalni krah. necu da glumi mentalitet podguzne muve i da sluganjski propagiram neki nakaradu od "korporativnog morala" i zivotnih stavova klasa kojima ne pripadam. zato me i zasvrbelo to manijacenje protiv "lenjih grckih radnika u javnom sektoru" i slicno. Edited by Pontijak
Link to comment
×
×
  • Create New...