Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ali je nacija izmedju ostalog determinisana i zajednickom kulturom zajednice koju zahvata. Jednostavno prestani s tim baljezganjem, postovi koji o narodima govore kao o zatocenicima odredjenih kulturnih osobenosti (koje, uzgred budi receno, uopste nisu kulturne) su rasisticki, koliko god ograda tipa "ali ima i drugacijih Grka" napisao. Fenomeni kao sto su korupcija, klijentelizam, neefikasna administracija i politicka neodgovornost nisu kulturni fenomeni vec socijalni, dovoljan je letimican pogled na mapu njihove rasprostranjenosti kroz razlicite kulture da bi se to zakljucilo. Ovo je 21. vek, care, neke stvari su odavno napisane i razresene. To sto je neko Grk ili Nemac savrseno nema veze s tim da li je korumpiran ili placa poreze.

 

I opet zamena teza. Niko nije govorio o kulturi nacija. Govori se o kulturi korupcije (koja je univerzalna) i koja moze biti vise ili manje rasirena u nekom drustvu.

Link to comment

I opet zamena teza. Niko nije govorio o kulturi nacija. Govori se o kulturi korupcije (koja je univerzalna) i koja moze biti vise ili manje rasirena u nekom drustvu.

 

U jednom trenutku sam pomislio da sam ja mozda preterao i otisao sam nekoliko strana unazad da proverim. Srecom, posto sam mogao ocekivati ovakav pokusaj izvlacenja. Nisam pogresio, bar ne sustinski, tvoja reakcija je bila na Hazardov post o navodnom odnosu dela nemacke politike o tzv "pravoslavnoj kulturi korupcije", koji si podrzao. Dakle, jos je gore od "kulture nacija".

Link to comment

Sojble umace prst u vodu, da vidi dal je mlaka i moze li se skociti

 

via TT

Dobro receno, tako se i meni cini.

 

Negde sam procitao da je ta ideja o petogodisnjem grexitu stvarno u nekom od papira nemacke delegacije, kao jedna od opcija, pretpostavljam da postoji mnogo vise scenarija u igri. Dosapnuli to FAZ-u i eto histerije.

 

Ne verujem da ce grcki papir biti usvojen u ovom obliku, mislim da je to posle svega vise-manje jasno.

Link to comment

I eto dok sam ovo kucao Reuters je pustao vest.

 

 

Euro zone finance ministers told their Greek counterpart on Saturday that Athens must go beyond an initial set of proposals for reforms if it wants them to open negotiations on a bailout, euro zone sources said.

Meeting in Brussels as the Eurogroup, the ministers took a break from their plenary discussions after some three hours.

Two sources said there was consensus among the other 18 ministers around the table that the leftist government in Athens must take further steps to convince them it would honour any new debts.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ha, jbg, ne dobija se ni bitka tako lako, kamoli rat. Što meni ovo sad liči na igru sujete...

Ovde će ili stvarno da padne jedno ozbiljno zavrtanje ušiju Šojbleu i ekipi, ili će Grci napolje.

Link to comment

Biće ono što je Šojble rekao pre neki dan, moraće da usvoje dobar deo ovih mera u parlamentu da bi ih uzeli za ozbiljno.

 

Irac Nunan je pominjao "diminishing majority", tako da izgleda ne nameravaju ništa da veruju Ciprasu na reč.

 

Austrijanac Šeling je pak rekao da se spominje ukupna vrednost bailouta od 72 milijarde (što uključuje i ono što su ostali dužni MMF-u), kao i da su privatizacije i ranije obećavane a da ništa nije bilo od toga, sada se traže čvrste garancije da će sve dogovoreno biti poštovano.

Edited by vememah
Link to comment

^^mislim da rezultat nece biti nijedan od tih totalnih ekstrema ali obje strane, premda grcka sad i manje, moraju kuci ponijeti poene.

Edited by morgana
Link to comment

Ha, jbg, ne dobija se ni bitka tako lako, kamoli rat. Što meni ovo sad liči na igru sujete...

Ovde će ili stvarno da padne jedno ozbiljno zavrtanje ušiju Šojbleu i ekipi, ili će Grci napolje.

 

Ne može PPP valjda navijati za tehnikrate i silnike naspram sirotog čikice u invalidskim kolicima kome su ostali samo principi? :fantom:

Link to comment

Austrijanac Šeling je pak rekao da se spominje ukupna vrednost bailouta od 72 milijarde (što uključuje i ono što su ostali dužni MMF-u), kao i da su privatizacije i ranije obećavane a da ništa nije bilo od toga, sada se traže čvrste garancije da će sve dogovoreno biti poštovano.

 

Hardline Germany is leading a chorus of scepticism as eurozone finance ministers study leftist Greek Prime Minister Alexis Tsipras's new reform plan for a third rescue package worth more than €80bn ($89 billion).

 

 

Gde se dede razlika?

Link to comment
×
×
  • Create New...