Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

+1 kolko se sere o prirodno preodredjenim narodima za korupciju.strasno.a ovi plavusani i ridji..mozes li navesti primer stranog monitoringa, recimo za naplatu poreza.i tu bi trebalo zustro pregovarati.mozda najbitnija stvar za grke i slicne.jebeni nadgled i edukacija

 

pa imaš slične stvari u zemljama kandidatima, pa se piše izveštaj o napretku i onda donose odluke. 

 

to o "narodima", predelima i korupciji, to je jako duga tema i realno ovde je masivan trol. ima tu svačega, kakvi crni riđi, plavi, to nema veze sa životom. Uostalom Rusi su i jedno i drugo, pa to ne liči ni na šta. 

Edited by MancMellow
Link to comment

pa to nemacka moze da pomogne samo time da ih fizicki okupira i preuzme vodjenje drzave. to je posao drzava samih i gle cuda, dosta toga sei resava ako postoji volja drzave. mozemo mladju da kamenujemo do prekosutra ali nacin na koji je instalirao PDV je nesto sto bi grcka mogla da preuzme kao model. nemas fiskalnu kasu? zatvori radnju i dodji juce, kad kupis. a kosta toliko da i najbedniji kiosk sa coska moze da ga kupi. mislim, grci....

pa ko sto je dolazio neki joe posle rata da uci ljude kako se koristi kombajn i slicno,tako moze neki novi joe da uci ljude naplati poreza.moze i fric il olaf,isti dzavo
Link to comment

pa imaš slične stvari u zemljama kandidatima, pa se piše izveštaj o napretku i onda donose odluke.

 

to o "narodima", predelima i korupciji, to je jako duga tema i realno ovde je masivan trol. ima tu svačega, kakvi crni riđi, plavi, to nema veze sa životom. Uostalom Rusi su i jedno i drugo, pa to ne liči ni na šta.

ridji plavi stereotip.kao ovi skloni kradji i korupciji.inace hvala
Link to comment

nemas fiskalnu kasu? zatvori radnju i dodji juce, kad kupis. a kosta toliko da i najbedniji kiosk sa coska moze da ga kupi. mislim, grci....

 

Vidiš, Talijan ima fiskalnu kasu. Pa ipak kontrolu izdavanja fiskalnih računa moraju ovi da rade, uredno naoružani (vojska, jbte!)

 

guardia_finanza.jpg

 

Hoću reći, nije sve u tome, to polazi odozdo ali se odozgo dovodi u red.

Link to comment

Irac zvuči potpuno razumno. Govori da se mora dodatno uraditi na supply-side of agreement kako bi ekonomija rasla. Zanima me, a naravno da nema šanse saznati, da li njega možemo da posmatramo kao jedne od nekakvih Washington-London "očiju" na pregovorima... :D

Link to comment

 

 

global?

 

 

A bailout package for Greece needs to include a reduction in the country’s debt burden, French Economy Minister Emmanuel Macron told German daily Die Welt in an interview published on Saturday.

The German government has resisted a restructuring of Greece’s debts... but Macron insisted the burden must be eased.

“It is necessary to reduce the debt burden so that the Greek economy does not go under,” he told Die Welt.

Outlining the path to solving the Greek problem, Macron said structural reforms needed to be deepened, adding: “More competition doesn’t mean saving more!”

Investment was also essential to supporting growth in Greece, said.

“Not to try everything possible to keep Greece in the euro zone would be to accept a step backwards in Europe,” Macron said.

 

bice ovo jako zanimljivi pregovori...

Edited by MancMellow
Link to comment

tebi moze da lici na sta hoces ali ovde anduril ima poentu. zlocinacki karakter bankarskog sistema je samo jedna polovina grkog problema. ako bi konacno jednom nesto uradili sa onom drugom polovinom problema koja je u njihovim i nicijim drugim rukama (o kojoj pise anduril), mislim da bi dobili mnogo vise simpatija, cak i u samoj nemackoj.

 

Mozda, a mozda bi rekli da su protiv solobode stampe, slobode privredjivanja, da rade montirane procese....

Sifra: tajkuni

Link to comment

Popustili smo sa pracenjem, kao da je bailout gotova stvar, a nije.

Sojble je vrlo ostro protiv sporazuma, Eurozona danas zaseda i po svemu sudeci sanse su 50:50 da se dogovore.

Link to comment

sojble izgleda ceni da ne mora vise da slusa amerikance, a ja cenim da nece poslusati ni angelu...

 

@vasa

i ovde nas vucic zajebo :fantom:

Edited by aram
Link to comment

sojble izgleda ceni da ne mora vise da slusa amerikance, a ja cenim da nece poslusati ni angelu...

 

 

Izgleda da nece, veoma je decidan, kaze da se brojke ne slazu a kad Nemac kaze da se brojke ne slazu, gotova stvar. Meni sad nije jasno kolike su njegove ingerencije u ovoj prici, tj. da li on inokosno odlucuje o ovome kao resorni ministar, ili to ide drugacije.

 

Diselbrom isto veoma skeptican, govori o unistenom poverenju.

 

A zato sam i navratio ovde, ne dozvoljavam da mi taj isprdak kontrolise ritam postovanja na PPP :lol:

Edited by Грешни Василије
Link to comment

dobar ti ovaj brom :D

 

uzasno je jak sojble, jos kod kola je bio 7-8 godina ministar, pa posle u svim angelinim kabinetima. dosta od toga je bio ministar policije.

a jos od '94. gura ideju o nekakvoj asimetricnoj zajednici unutar eu, tad je to bila francuska, belgija, holandija, luksemburg i nemacka.

Link to comment

Blom, blom, znam  :fantom:  meni su sva ta prezimena ista.

 

Ma znam da je jak nego mi nije jasan mehanizam odlucivanja. Izgleda da se cela prica svela na to sta ce reci Sojble.

Link to comment

Tako je. Ali zasto bismo tu stali? Neka se jednom raskrinka i kultura lenjih crncuga u SAD nasledjena od njihovih ropskih pradjedova ali i kultura verskog terorizma u pakistanskih dosljaka u GB, alzirskih u Francuskoj i turskih u Nemackoj. Sve te lezilebovicke kulture odmah da se dovedu u red i poredak a ne tu neke zamene teza da se provlace. Rad oslobadja.

 

Kao sto dobro znas, kultura nije determinisana etnijom ili mestom boravka, pa tako Nemac moze biti korumpiran a Grk da placa poreze.

 

Kultura je prosto dominantan oblik ponasanja koji se moze i promeniti - recimo kao sto je tvoja forumska kultura dominantno potkazivacka pa vec godinama sistematski vredjas i teras neistomisljenike.

I to si verovatno naucio negde, i to je neko nasledje ali ima i za tebe nade, ne brini.

 

E pa jbg, ti pročitaj šta sam pisao na prethodnih par strana pa mi onda prigovori da li može ili ne i na šta treba da mi liči. Ja a priori ne sporim to šta je rečeno, sporim kako je rečeno a obaška koji su razlozi svega toga. Ne varim to prosiranje s visine niti ga iko vari, zato je ceo hajp i krenuo na par prethodnih strana.

 

Od kada je prosto utvrdjivanje cinjenica ili postovanje misljenja prosipanje sa visine?

Kultura i nasledje nisu deterministicki pojmovi koji se mogu generalizovati.

A kultura neplacanja poreza, klijentelizma, neefikasne administracije i politicke neodgovornosti jeste zapravo glavni uzrok ovog topika, pa ne vidim nista lose u tome govoriti o pravim izrocima krize u Grckoj.

Edited by Anduril
Link to comment

Kao sto dobro znas, kultura nije determinisana etnijom ili mestom boravka, pa tako Nemac moze biti korumpiran a Grk da placa poreze.

 

 

Ali je nacija izmedju ostalog determinisana i zajednickom kulturom zajednice koju zahvata. Jednostavno prestani s tim baljezganjem, postovi koji o narodima govore kao o zatocenicima odredjenih kulturnih osobenosti (koje, uzgred budi receno, uopste nisu kulturne) su rasisticki, koliko god ograda tipa "ali ima i drugacijih Grka" napisao. Fenomeni kao sto su korupcija, klijentelizam, neefikasna administracija i politicka neodgovornost nisu kulturni fenomeni vec socijalni, dovoljan je letimican pogled na mapu njihove rasprostranjenosti kroz razlicite kulture da bi se to zakljucilo. Ovo je 21. vek, care, neke stvari su odavno napisane i razresene. To sto je neko Grk ili Nemac savrseno nema veze s tim da li je korumpiran ili placa poreze.

Link to comment

Germany's Finance Ministry believes Greece's latest reform proposals do not go far enough and has suggested two alternative courses for Athens including a "timeout" from the euro zone, the Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) reported.

"These proposals miss out important central reform areas to modernise the country and to bring economic growth and sustainable development over the long term," the FAS quoted the ministry as writing in a position paper.

Instead, the ministry set out two alternative courses for Greece. Under the first, Athens would improve its proposals quickly and transfer assets worth 50 billion euros ($56 billion) to a fund in order to pay down its debt.

Under the second scenario, Greece would take a "timeout" from the euro zone of at least five years and restructure its debt, while remaining a member of the European Union.

 

Navodno, grcki zvanicnici rekli su da ovo nije istina.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...