Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Naravno, takve svuda ima.

Govorimo o sitnoj, onoj imam rođaka koji radi u Kliničkom pa će me primiti preko reda. Onda imaš solid foundation da bi se na vrhu piramide radilo što se radi. I onda se stvara sistem povratne sprege.

 

I to ima svuda (sitna korupcija). Od bivse koleginice muz je lekar, radio u nekom imigrantskom delu grada. Jednom mu svrate neki pacijenti da potpise peticiju, on pogleda sta je to, ovi Arapi skupljaju potpise, pa su im rekli iz opstine da im treba bar hiljadu, da se u kraju postavi par onih metalnih sistema za parkiranje i vezivanje bicikala. Ovaj im se slatko ismeje, okrene druga iz opstine i za nekoliko dana ovi dobiju svoje instalacije za bajseve. On to i dalje prica kao vic, doduse i sam kaze da nije fer, tipa isto placamo porez i ja i moji bivsi pacijenti iz tog imigrantskog kraja, samo u mom kraju (on zivi u skupom naselju) ulica je vrhunski uradjena, ako nesto malo se pokvari odmah stize ekipa, a u tom delu gde je nekad radio rupa do rupe. Ali zato kaze svi u naselju imamo telefonske imenike koji zavrsavaju vecinu poslova.

 

Nema one najdrskije korupcije tipa da ti policajac zicka mito u saobracaju, ovo ostalo, samo ko ima vezu.

 

Isto mi se hvalila nova koleginica nedavno kako je dosla do stana za par nedelja, dok ostali smrtnici cekaju mesecima. Mama joj radi u nekoj housing korporaciji, ova mala nasla decka i posle dva meseca kao oni bi se uselili da zive zajedno ali nece da placaju puno, pa ih majka ubacila na pocetak waiting lliste, otisli i izabrali stan.

 

Kod nas imigranata je malo drugacije, nemamo siroke networks u novim krajevima, pa nema preko reda.

Edited by Dagmar
Link to comment

sve je to isto u srpskom dis-kurcu, Nemacka isto govno ko i Grcka, korupcija svuda caruje, svi bi rado krali i jebali po komsiluku svakoga ko ne turi cep u dupe.

A da pročitaš šta se piše pre priče o kurčevima i jebanju?

 

Recimo da se neki ovde bave kultur-rasizmom? A da, to su obrazovni građani Vlike Britanije, oni su OK, oni mogu sa visine da pljuju po svemu, a kada im se odgovori, do je srpski dis-kurc...

Link to comment

Jbg sad, to nema bas nikakve veze. Nije svaki dug problem - dug koji ne moze da se servisira jeste problem, dok zaduzivanje koje je u granicama mogucnosti podstice razvoj. Uzmi za primer nemacki balans od prosle godine, primarni suficit od 1.5%, a budzetski suficit. Opusteno vracaju kredite. Osim toga, Nemci imaju pokrivenost duga od 30% (tj. neto spoljni dug je 70% ukupnog duga, imaju assete u vrednosti od 30% duga).

To je OK, nisam ciljao da su Nemci u istom čabru kao i Grci. Daleko od toga. Nego je Anduril govorio o nekom odgovornom zaduživanju i privredjivanju Nemačke i Holandije pa me interesovalo da li je baš 100% odgovorno ili možda tu ima malkice one stare narodne: "Kud svi tu i mi, a kada stigne ceh već ćemo ga nekom uvaliti."

Link to comment

Varoufakis 

 

 

After the crisis of 2008/9, Europe didn’t know how to respond. Should it prepare the ground for at least one expulsion (that is, Grexit) to strengthen discipline? Or move to a federation? So far it has done neither, its existentialist angst forever rising. Schäuble is convinced that as things stand, he needs a Grexit to clear the air, one way or another. Suddenly, a permanently unsustainable Greek public debt, without which the risk of Grexit would fade, has acquired a new usefulness for Schauble.

 

What do I mean by that? Based on months of negotiation, my conviction is that the German finance minister wants Greece to be pushed out of the single currency to put the fear of God into the French and have them accept his model of a disciplinarian eurozone.

 

http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jul/10/germany-greek-pain-debt-relief-grexit

Link to comment

I to ima svuda (sitna korupcija).

 

Pa dobro, ti probaj da nekome tamo ponudiš mito da te stavi na listu, Ili da doktoru odneseš bombonjeru i 200 grama kafe, da se zahvališ™. Nije isto, jbg.

Link to comment

Pa dobro, ti probaj da nekome tamo ponudiš mito da te stavi na listu, Ili da doktoru odneseš bombonjeru i 200 grama kafe, da se zahvališ™. Nije isto, jbg.

 

Pa nije isto, drugaciji su oblici, ali postoji tona korupcije na nivou obicnih smrtnika, ne mora da se ide do bogatih korporacija da bi se detektovala. Oblik korupcije je preko poznanstava i usluge za usluge, a ne sitnim poklonima od par evara.

Link to comment

Oblik korupcije je preko poznanstava i usluge za usluge, a ne sitnim poklonima od par evara.

 

Naravno, samo i naturalna razmena je razmena, to ništa ne umanjuje priču od starta da je svuda gde je korupcija na sitnom nivou raširena, ona na vrhu cveta pre kao pravilo nego kao izuzetak. Missim...

 

CPI2014_map-and-country-results_EN.jpg

Link to comment

^Grcka je vecinski uz Mancester.

 

Istina. U MUFC radnji na Old Traffordu uslužio me je jedan masnokosi Grčina sa mancunian akcentom, sve vreme pričajući od pravoslavnom bratstvu i američkom zlu.

Link to comment

Cakalotos počeo izlaganje entuzijastično: bolje nego 26. juna, ali plan je recesioni i pogodiće rast... Jebote, nek dignu ruke samo & get it over with. Jasno je celom svetu šta je u pitanju.

Link to comment

Ima logike to što pričaš. ali samo pod uslovom da nemaš pojma istoriju.

Bilo bi lepo i kada bi taj pokusaj duhovite uvrede zamenio nekim konkretnim objasnjenjem iz svog bogatog znanja istorije.

Link to comment

OK, barem ne pokusavaju da spinuju kao pobedu. To je za postovanje.

 

Sa druge strane, rec je, takodje, o spektakularnom politickom porazu.

 

Mislim, "sporazumom smo izbgeli grexit" je potpuno suludo opravdanje jer grexit pre par meseci nije ni bio na tapetu vec samo stezanje kaisa.

Link to comment

P'naravno. Kući su ga, kao što vidimo, prodali. Uzgred su uspeli da konsoliduju podršku u šizofrenoj situaciji u kojoj su svi anti-austerity i anti-grexit tj. hteli bi i da prdnu i da stisnu. Što se mene tiče, uspeli su, sad zavisi samo od toga koliko su kao narod i kao elita™ sposobni za onaj grozniji deo koji dolazi - bolne rezove, koprcanje deep state-a, strukturne reforme i čerečenje od strane tajkuna/opozicije, interne pobune levljih krila, podrugljivo podjebavanje raznih Šojblea i Rutea...

 

Tu sam malo skeptičan, ali bar su kupili vreme.

Link to comment

P'naravno. Kući su ga, kao što vidimo, prodali. Uzgred su uspeli da konsoliduju podršku u šizofrenoj situaciji u kojoj su svi anti-austerity i anti-grexit tj. hteli bi i da prdnu i da stisnu. Što se mene tiče, uspeli su, sad zavisi samo od toga koliko su kao narod i kao elita™ sposobni za onaj grozniji deo koji dolazi - bolne rezove, koprcanje deep state-a, strukturne reforme i čerečenje od strane tajkuna/opozicije, interne pobune levljih krila, podrugljivo podjebavanje raznih Šojblea i Rutea...

 

Tu sam malo skeptičan, ali bar su kupili vreme.

 

u, ja uopšte ne mislim da će tajkuni dobiti an easy ride

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...