Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

To sam ja prvi napisao, da će se USA umešati i da je to poslednji adut koji Cipras ima. I to je juče danas, sa onom izjavom o geostrateškim problemima i potvrđeno :fantom:

Vala jesi. Videcemo da li ces biti u pravu do kraja.

Link to comment

Imam katastrofican scenario.

 

 - Predlog stize. Ne sadrzi haircut vec debt restructuring.

 - Schaeuble kaze da je predlog u principu prihvatljiv ali da primena sa grcke strane mora poceti odmah, kao dokaz da je iznet u bona fide duhu. Iznosi nove zahteve u poslednjem trenutku, posto je plan Nemacke da izbaci Grcku iz Evrozone bez obzira na protivljenje Vasingtona i Pariza.

 - U znak retribucije, predsednica parlamenta u Atini opstruira dogovor/dolazi do rascepa Syrize na jutarnjem zasedanju. OXI se siri na ulicu.

 - Grexit pocinje sutra.

Grexit je vec poceo, samo sto to obicni Jorgosi i Marije ne znaju.

Kad im dodje iz dupeta u glavu, kad se opasulje i kad shvate da je ono sto je do poslednjeg trenutka izgledalo nemoguce vec uveliko poodmaklo...

U drzavi neorganizovanoj i konfuznoj kao sto je Grcka, pa jos u sred leta, niko ne zna ni elementarne podatke o rezervama bilo cega potrebnog za kakvo takvo funkcionisanje, svi se uzdaju u ono cuveno 'da ce sve ipak nekako da se sredi' ma i u zadnji cas.

Onda ulica, onda uobicajeni i provereni recepti za satanizovanje koga vec treba satanizovati, humanitarna pomoc uvijena u ambalazu vadjenja fleka koje je napravila niko drugi nego sadasnja vlada...

Onda ΕΣΑ ciji duh ponosno zivi i dalje, u EYP na Sirizu gledaju kao na gubavca, u vojsci jos gore...

Link to comment

Postoji i ovaj "problemcic". Danas dolaze mirniji tonovi, ali ne znam koliko oni odgovaraju misljenju poslanika.

 

German media reported yesterday that at least 100 MPs in the ranks of Ms Merkel’s CDU-CSU faction were likely to rebel against any deal. It would pass the 622-member Bundestag if the 193 ­Social Democrat MPs voted in favour but Vice-Chancellor Sigmar Gabriel, leader of the SDP, has been more outspoken even than Ms Merkel in rebuking the left-wing Greek government.

 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ne može

 

jbg, ne može. mislim, neću sad da se pravim pametan (mnogo), ali napisao sam pre nekoliko nedelja ako se dobro sećam - samo zavisi koliko je vašingtonu stalo. Ako su odlučili da nikako nema grexita - nema grexita. a taj predlog, te najosetljivije tačke, suštinski ako ne baš pišu, a ono aminuju francuzi. i to je to. može eventualno nemačka da izađe iz evrozone

 

Formalno svi u EZ moraju da odobre plan, jedan glas protiv koči dogovor.

Link to comment

Formalno svi u EZ moraju da odobre plan, jedan glas protiv koči dogovor.

 

Koji su parlamenti, po tebi, problematicni osim nemackog?

Link to comment

@mm

 

To sam ja prvi napisao, da će se USA umešati i da je to poslednji adut koji Cipras ima. I to je juče danas, sa onom izjavom o geostrateškim problemima i potvrđeno :fantom:

 

vala jesi. ja sam samo napisao da  - zavisi koliko im je stalo. 

Link to comment

Koji su parlamenti, po tebi, problematicni osim nemackog?

 

Finski i estonski.

 

Edit: Pričam u vezi sa pozzicijama njihovih vlada prema ovom pitanju, mrzi me da tražim sastave parlamenata i scenarije koji bi se mogli odigrati.

Edited by Prospero
Link to comment

@mm i Vasa

 

Pa ja mislim da im je dosta stalo, i to stvarno, pre svega, zbog geostrateških problema ako Grčka postane nestabilna, samo me zanima čime će da stisnu Angelu i društvo, ali, o tome ćemo čitati za 20 godina, ako budemo živi...

Link to comment

Finski i estonski.

 

Edit: Pričam u vezi sa pozzicijama njihovih vlada prema ovom pitanju, mrzi me da tražim sastave parlamenata i scenarije koji bi se mogli odigrati.

 

Hvala, ovo je sasvim dovoljno za dalje kopanje

Link to comment

Jesam li napisao da ima ko ce da poduci pomahnitalu babu ili nisam.

 

Uostalom, mislim da je DExit najbolje resenje. (Da li sam prvi na internetu koji je upotrebio ovu skracenicu? :wub: )

Edited by IndridCold
Link to comment

Formalno svi u EZ moraju da odobre plan, jedan glas protiv koči dogovor.

 

znam. zato je moguća drama, neka sumanuta privremena pravna rešenja, humanitarna pomoć i svašta još nešto. ali ono što hoću da kažem da će krajnji ishod teško biti grexit ako su i US i FRA totalno protiv. 

Link to comment

Hvala, ovo je sasvim dovoljno za dalje kopanje

 

ja mislim da je najbolje da se skoncentrišeš na finski. iskreno ne znam kako Estonija može da se suprotstavi volji Vašingtona, najozbiljnije

Link to comment

@mm i Vasa

 

Pa ja mislim da im je dosta stalo, i to stvarno, pre svega, zbog geostrateških problema ako Grčka postane nestabilna, samo me zanima čime će da stisnu Angelu i društvo, ali, o tome ćemo čitati za 20 godina, ako budemo živi...

 

Bez želje da nešto amnestiram Merkel, mislim da je apsolutno najveći negativac ovde Šojble i njegova frakcija u stranci

Link to comment

Junkerov sef kabineta  :frust:

Vremenske odrednice su sad+60 sekundi.

 
  1.  
  1. #Eurozone authorities say they have received the #Greece economic reform proposal

  

 

 


 
 

 

 

Signed letters are needed.

 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...