Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ma...meni ovo najviše liči na onu situaciju gde se mlađi i stariji brat pobiju, a onda dođe tatko i nalupa ih obojicu ni ne pitajući ko je prav, a ko kriv. Tako će na kraju Grci da zarade isti, ako ne i veći osteriti nego ranije, a Nemci ima da plaćaju i režu dugove i da pevaju. Ovo je takav fail EU da će biti ne poglavlja nego knjige o ovome. Francuzi su se na kraju, čini se, bogu hvala, setili da bi ipak trbalo bar malo da izvade stvar za evropsku stranu i to je skroz ok. 

Link to comment

Pričard: Nemačka legla na rudu
 

Germany is at last bowing to pressure as a chorus of countries and key institutions demand debt relief for Greece, a shift that could break the five-month stalemate and avert a potentially disastrous rupture of monetary union at this Sunday’s last-ditch summit.

 

http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11730086/Greek-deal-in-sight-as-Germany-bows-to-huge-global-pressure-for-debt-relief.html

 

FT i Guardian: glasanje u grčkom parlamentu izgleda već sutra u skladu sa Šojbleovom današnjom porukom Grcima "just do it":

 

The Greek government is preparing to rush a package of economic reforms and austerity measures through parliament as early as Friday in a bid to convince its eurozone creditors it is committed to striking a deal for a third bailout that would save it from crashing out of the euro.

 

http://www.ft.com/cms/s/0/2230b2ec-260b-11e5-9c4e-a775d2b173ca.html

A senior Syriza MP has just told me that the radical left party’s parliamentary group has been “asked to be on standby” to vote on the package possibly as early as tomorrow.

 

http://www.theguardian.com/business/live/2015/jul/09/greek-crisis-reform-plan-grexit-tsipras-draghi-live#block-559ea972e4b07fc6a121f519

Edited by vememah
Link to comment

Pardon ako je ovo bilo - uz nominalnu dozu skepse o istinitosti, izuzetno zanimljivo:

 

'We underestimated their power': Greek government insider lifts the lid on five months of 'humiliation' and 'blackmail'

 

"Senior advisor" sa grčke pregovaračke strane govori o poslednjih 5 meseci pregovora i kulminaciji... i nikad nećete pogoditi šta se onda dogodilo.

 

 

Ako je ovo tačno, dogovor nikada nije ni bio moguć, ni na stolu.

 

4 dugačke stranice, baš ima mnogo, možda Vememah ili Prospero da obrade boldovima?

 

 

I posle Varufakis preterao sa "terorizmom"...

Link to comment

Ruling party MPs to meet on Friday morning; Parliament president being briefed at government house

 

The government will table its latest “11th hour” proposal to creditors in Parliament on Thursday evening.

 

A Parliament plenary session will be convened after 2 p.m. (local time) on Friday for a vote on whether to authorize PM Alexis Tsipras, Deputy PM Yannis Dragasakis and FinMin Eucleid Tsakalotos to negotiate and sign an agreement with creditors.

The framework of the deal will be tabled in Parliament on Thursday evening.

The voting in Greece 300-deputy Parliament will be taken via the process used for urgent legislation, meaning that the vote will not translate into a law of the state, but only gives Parliament’s authorization.

 

http://en.protothema.gr/alert-syriza-govt-eyes-process-time-for-tabling-reforms-for-cash-plan-to-creditors/

 

Na Veltovom live blogu kažu da je ERT javio da je u 21.30 grčki predlog poslat Dajselblumu na mejl.

Edited by vememah
Link to comment

Na Veltovom live blogu kažu da je ERT javio da je u 21.30 grčki predlog poslat Dajselblumu na mejl.

 

Kada su ovakve stvari u pitanju uvek zamišljam dva mejla, prvi sa please find attached, pa onda drugi, sry, forgot to attach...

Link to comment
"Senior advisor" sa grčke pregovaračke strane govori o poslednjih 5 meseci pregovora i kulminaciji... i nikad nećete pogoditi šta se onda dogodilo.

 

Ovo ko ispovest malog Đokice. Toliko konfuzije i nekoherentnosti odavno nisam video na jednom mestu.

Link to comment

Imam katastrofican scenario.

 

 - Predlog stize. Ne sadrzi haircut vec debt restructuring.

 - Schaeuble kaze da je predlog u principu prihvatljiv ali da primena sa grcke strane mora poceti odmah, kao dokaz da je iznet u bona fide duhu. Iznosi nove zahteve u poslednjem trenutku, posto je plan Nemacke da izbaci Grcku iz Evrozone bez obzira na protivljenje Vasingtona i Pariza.

 - U znak retribucije, predsednica parlamenta u Atini opstruira dogovor/dolazi do rascepa Syrize na jutarnjem zasedanju. OXI se siri na ulicu.

 - Grexit pocinje sutra.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Na BBC Worldu reporter iz Atine upravo čitao u čemu su sve Grci popustili, pozamašan spisak. Pozvao se na ERT kao izvor.

 

Peter Spiegel @SpiegelPeter

#Eurozone authorities say they have received the #Greece economic reform proposal

 

10:08 PM - 9 Jul 2015

Edited by vememah
Link to comment

Imam katastrofican scenario.

 

 - Predlog stize. Ne sadrzi haircut vec debt restructuring.

 - Schaeuble kaze da je predlog u principu prihvatljiv ali da primena sa grcke strane mora poceti odmah, kao dokaz da je iznet u bona fide duhu. Iznosi nove zahteve u poslednjem trenutku, posto je plan Nemacke da izbaci Grcku iz Evrozone bez obzira na protivljenje Vasingtona i Pariza.

 - U znak retribucije, predsednica parlamenta u Atini opstruira dogovor/dolazi do rascepa Syrize na jutarnjem zasedanju. OXI se siri na ulicu.

 - Grexit pocinje sutra.

 

ne može

 

jbg, ne može. mislim, neću sad da se pravim pametan (mnogo), ali napisao sam pre nekoliko nedelja ako se dobro sećam - samo zavisi koliko je vašingtonu stalo. Ako su odlučili da nikako nema grexita - nema grexita. a taj predlog, te najosetljivije tačke, suštinski ako ne baš pišu, a ono aminuju francuzi. i to je to. može eventualno nemačka da izađe iz evrozone

Edited by MancMellow
Link to comment

ne može

 

jbg, ne može. mislim, neću sad da se pravim pametan (mnogo), ali napisao sam pre nekoliko nedelja ako se dobro sećam - samo zavisi koliko je vašingtonu stalo. Ako su odlučili da nikako nema grexita - nema grexita. 

 

Mozda je doslo novo vreme. Videcemo kolika su muda porasla Nemackoj.

Verovatno si u pravu, ali nisam siguran. Pre 10 godina bi se podrazumevalo da si u pravu. Sada vise ne.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

@mm

 

To sam ja prvi napisao, da će se USA umešati i da je to poslednji adut koji Cipras ima. I to je juče danas, sa onom izjavom o geostrateškim problemima i potvrđeno :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...