Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ali u tekstu kaže: "absolutely binding for the government". Znači, vlada bi morala da ih sluša. Nisam a priori protiv toga ali da budemo iskreni, to je protektorat.

Link to comment

Ali u tekstu kaže: "absolutely binding for the government". Znači, vlada bi morala da ih sluša. Nisam a priori protiv toga ali da budemo iskreni, to je protektorat.

 

Bas na to mislim, Mancov predlog je u redu jer ubrzava monitoring i nista vise, ali ovo drugo jednostavno nije moguce u suverenoj zemlji i to ne bi proslo u Grckoj.

Link to comment

Ali u tekstu kaže: "absolutely binding for the government". 

 

znam, moj predlog je bolji  -_-  :D

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

The French PM is now love-bombing the Greek people by tweeting in their language: 
   

 

 

France continues to be Greece’s staunchest ally in the battle to avoid Grexit.

Prime minister Manuel Valls has told MPs that it’s vital to protect Greece’s place in the eurozone.

Valls said:

“Keeping Greece in the euro and therefore in the heart of 
Europe
 and the EU is something of the utmost geostrategic and geopolitical importance,

“Allowing Greece to exit the euro zone would be an admission of impotence - France refuses that.”

 

jebo mater, ja ovde više ne znam da li su i francuzi i nemci svesni šta rade. 

 

mislim, da ne bude zabune, podržavam™ Fruge, ali ovo ako se zavši loše, ima potencijal da se završi mnogo loše

Edited by MancMellow
Link to comment

Francuzima drugovi, Francuzima. I fala petru dobrnjcu da su se pomakli, Schuman im se u grobu okreće.

 

As I said, a i nadam se da će ovo tetku koštati kotkuće, da budu dve muhe jednim udarcem. O Rutte-ima i inim podrepašima sve najgore.

Link to comment

Šta tačno znači Special International Interdisciplinary Committee? Jedan dan se bave kvalitetom kafe u skupštinskom bifeu, drugi dan globalnim zagrevanjem, a treći dan legalnošću (wtf?) duga?

Link to comment

Pa verovatno se zato Cipras danas i vidjao sa To Potamijem.

 

Elem, meni je najbolje kad čitam o 1 contagion-u i moral hazardu. Možda finansijski, ali inače je ovo što se dešava do te mere beyond any contagion & moral hazard da je priča o ograničavanju jednostavno (ne tako) dobar vic. 

Link to comment

Šta tačno znači Special International Interdisciplinary Committee? Jedan dan se bave kvalitetom kafe u skupštinskom bifeu, drugi dan globalnim zagrevanjem, a treći dan legalnošću (wtf?) duga?

Ne.

Link to comment

Budale ili ne vide koji contagion sledi vice versa, ili su jednostavno centrifugalne sile toliko ojačale da se u svemu tome ne vidi ništa loše.

 

Ako je za neku utehu, mi smo bar još uvek van tog kluba.

Link to comment

Ne.

 

Pa onda šta? Da li parlament ima ekspertizu da uradi tako ozbiljnu reviziju koja bi rezultovala zaključkom da je dug "illegitimate, illegal, odious and unbsustainable"? Od te 4 reči, samo je unsustainable objektivan termin, ovo ostalo je megademagogija. 

 

No nadam se da će se negde pojaviti prevod tog dokumenta.

Link to comment

At TP

 

Blago nama... Mi smo zemlja oko koje 1 Mađarska diže živu ogradu, a zanimacije nam se svode na UN rezolucije o genocidu. Da zapadnemo u ovakvu krizu za nas niko živ prstom ne bi mrdnuo

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...