Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

ma to sa beracima voca je deplasirana prica

 

a cipras ne prodaje humanitarnu katastrofu srbiji nego eu.

da je vememah rekao da ga cudi kapacitet srba da zale grcku, pa i da se slozim, ali ovako, vememahe, brate, ne pratis pomno, ako cipras ista dobro radi, a varufakis i vise, dobro galami.

Link to comment

Jao bre nemoj da pocinjes sa tim glupostima o branju voca, svake godine ista prica u Srbiji, a sada cemo to da preslikavamo i na Grcku.

 

Jeste, Grci su lenji isto koliko i crncuge, a pritom su gramzivi poput Civuta i ruzni kao Siptari. Aj da se slozimo oko toga i da teramo dalje sa normalnom pricom.

 

Duvaj ga, jedna od najlepših žena koje sam u životu video je bila Grkinja.

 

Ovo u Grčkoj postaje prilično ozbiljan problem za svakodnevni život. Radimo sa dosta grčkih bolnica i od prošle nedelje su bolnice počele da traže pare za lečenje unapred (standardna procedura je da se bolničko lečenje plaća na kraju, jer tek na kraju znaš tačne troškove). Na to smo pristali jer je malo bzvz da ostavimo ljude da skapaju il da odlažu lečenje. Onda su doktori koji rade sa bolnicama (imaju neki sistem sličan Italijanima, gde se neki doktori švrćkaju od bolnice do bolnice i samostalno naplaćuju) krenuli da traže keš. To je već ozbiljan problem je re možemo baš da metnemo keš u kovertu i pošaljemo ga dole. Danas su krenuli i problemi sa nekim bolnicama koje na stoku nisu imale neke ogromne količine skupih medikamenata (npr. citostatika i monoklonalnih antitela koja su skupa ko otrov), i sada ne mogu da ih dobiju od dobavljača jer je i tu problem sa plaćanjem. Iskreno, nemam pojma šta ćemo da radimo ako ovo potraje...

Link to comment

Dobro, ono sto jeste cinjenica je da Grcka uvozi manuelnu radnu snagu iz Albanije, tamo gde nadnice nisu dovoljno privlacne Grcima. Nije samo branje voca nego i pomocno osoblje u kafanama, konobari, gradjevinski radnici itd. Pricao sam sa Holandjanima koji su morali iz Albanije (iz pomenutog Elbasana) da uvoze radnu snagu za restauriranje neke ruine na Lezbosu. Nije to nista cudno, slicno je i u Srbiji. Pretprosli vikend sam u Rajcu na gradjevini na kojoj se obnavlja neka stara pimnica zatekao 2 radnika iz Bugarske i 3 lokalca. Slicna vrsta mentalnog stanja i u Grckoj i ovde, radije ce da ne rade nego da rade za 300e. Sto samo pokazuje da je kriza daleko od dna.

Link to comment

ma to sa beracima voca je deplasirana prica

 

a cipras ne prodaje humanitarnu katastrofu srbiji nego eu.

da je vememah rekao da ga cudi kapacitet srba da zale grcku, pa i da se slozim, ali ovako, vememahe, brate, ne pratis pomno, ako cipras ista dobro radi, a varufakis i vise, dobro galami.

 

Niko ovu temu na PPPu nije otpratio kao Vememah, TBH. :)

Link to comment

pratila sam topik dovoljno da bih zapazila koliko i sta on pise, ali to ne mijenja stvar. irelevantno je sto grcka nije siromasna kao srbija, a ciprasova galama je veoma relevantna i smislena u odnosu na cilj.

Link to comment

 Slicna vrsta mentalnog stanja i u Grckoj i ovde, radije ce da ne rade nego da rade za 300e. Sto samo pokazuje da je kriza daleko od dna.

 

Ne znam koliko je sati tamo nadnica, ali ne može baš svako da fizikališe, nije samo stvar htenja, već treba biti i fizički sposoban za tako nešto. :)

Link to comment

pratila sam topik dovoljno da bih zapazila koliko i sta on pise, ali to ne mijenja stvar. irelevantno je sto grcka nije siromasna kao srbija, a ciprasova galama je veoma relevantna i smislena u odnosu na cilj.

 

Galama je smislena u kontekstu održavanja koalicije i akumuliranja javne podrške, u ovoj i ovakvoj mučenoj Grškoj, ali je pogubna u drugim, za Grčku mnogo bitnijim kontekstima:

  

Any Greek plan will have credibility issues: ECB's Rimsevics

RIGA, JULY 8

 

Greece will struggle to win trust in any new reform proposal after years of failures and it is difficult for now to believe that Athens can present a viable plan, European Central Bank policy setter Ilmars Rimsevics said on Wednesday.

"It's one thing to put an plan on the table but implementation is something else," Rimsevics, governor of Latvia's central bank said on Latvian television. "Why should people believe that the new proposal will be for real?"

"It's hard to imagine what Tsipras could offer to the Eurogroup today or tomorrow," he said. (Reporting by ederts elzis; Writing by Balazs Koranyi; editing by John O'Donnell)

Ferhofštat, koji je držao sredinu i apelovao na približavanje stavova do pre koji dan je potpuno flipnuo danas u Strazburu na Ciprasa.

Link to comment

galama je smislena i u cilju otopljavanja javnog mnjenja u zapadnoj evropi, sto ce olaksati kakvo-takvo izlazenje u susret grckoj

cipras je melina merkuri koja pjeva djecu pireja na evroviziji

Edited by morgana
Link to comment

Vrlo zanimljivo, Pričard tvrdi da Cipras ne zna šta ga je snašlo:

 

siriza.png

 

 

Čini mi se da u ovome ima dosta istine. Mislim da je lako moguće da se Cipras nadao onome što je više nas ovde napisalo da misli da je najbolji ishod – tanka pobeda NAI. Naravno, to je samo pretpostavka, ali mi se čini da je, pa i onim predlozima u poslednji čas u ponedeljak/utorak pokazao da je ipak političar, a to znači, jbg, pre svega konsolidacija vlasti. Čak, u tom slučaju i nije u krivu, jer bez čvrstog držanja vlasti u rukama, i u stranci i u vladi, ni ne može ništa da uradi. 

Link to comment

A daaaj :D

sta?

 

u medijima se prica medijskim jezikom za siroku publiku. sa merkel se prica iza zatvorenih vrata. ako mislis da se cipras obraca samo grckom javnom mnjenju, debelo grijesis.

Edited by morgana
Link to comment

Pa Melina Merkuri, kakva je to sad paralela.

 

 

Ciprasov efekat je, za sada, prema Evropi veoma, veoma loš.

 

Prema evropskoj eliti, svakako, a verovatno i u ocima Nemaca i istocno.

Sto se ostalih gradjana tice nisam tako siguran.

Link to comment

Čini mi se da u ovome ima dosta istine. Mislim da je lako moguće da se Cipras nadao onome što je više nas ovde napisalo da misli da je najbolji ishod – tanka pobeda NAI. Naravno, to je samo pretpostavka, ali mi se čini da je, pa i onim predlozima u poslednji čas u ponedeljak/utorak pokazao da je ipak političar, a to znači, jbg, pre svega konsolidacija vlasti. Čak, u tom slučaju i nije u krivu, jer bez čvrstog držanja vlasti u rukama, i u stranci i u vladi, ni ne može ništa da uradi. 

 

Pre ce biti racionalizacija sopstvenih promasenih procena.

 

Ja ipak vise verujem da su Clipras i co. bolje znali raspolozenje javnog mnjena od William Hill-a koje konstantno stavlja Britance u prvih pet favorita za pobedu na pesmi Evrovizije.

Link to comment
×
×
  • Create New...