Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Sveta koji bi mogao da dugorocno odrzi traznju u Evropi ima (jos uvek) koliko hoces. Samo, jbg, niko ga nece.

 

 

 

kljucni promasaj.eu glupani!!sad nek prave zidove a zatim dolaze "varvari".ubrzo.djaba im povijest.oce birokratiju jerbo misle da je sve ok i svi namireni,sto bi reko onaj idijot kosooki kraj istorije u mozak mu se poknj..sorry.svega cemo se nagledati.samo bez iznenadjena..
Link to comment

CJVT8srUYAALIZn.png

 

no, da pre toga ipak vidimo sta ima da kaze premijer Letonije...ili Litvanije, zaboravio sam

Edited by MancMellow
Link to comment

Sledeći je samit u nedelju, to tada Grci treba da pošalju neku ponudu:
 

It’s official! European leaders are going to meet again on Sunday for another meeting to discuss Greece.
That’s via Italy’s prime minister, Matteo Renzi, who is briefing the press now (live feed).
A cheerful looking Renzi says:


Tonight the decision is that we wait until Sunday for the new proposals to be submitted to the Institutions from the Greek government
I hope this could be the last meeting for Greece. I hope it could be a happy ending.
I think we can achieve an agreement on Sunday. I am not pessimistic about it.


Renzi then repeats his call for Europe to be reformed to stimulate growth and investment, and to move beyond the Greek crisis.

Link to comment

ovaj karapandza je debil. ne zelim da ulazim u sustinu njegove situacije - predaje nesto na nekom nemackom ekonomskom fakultetu - ali ovo je za rubriku veci katolik od pape. i pritom do te mere redukovano rasudjivanje da unapred izrazavam sucut njegovim studentima.

Eno na tw se "pojašnjava" a bolje da ćuti.

Uvek se setim ćaleta:

Sine dok ćutiš neko će da pomisli da znaš nešto, kad progovoriš uverićeš ih u suprotno.

Ali ja nisam profesor.

Neverovatno, nisam očekivao, ne zbog stava, nego zbog argumentacije. Šteta.

Link to comment

Interesantna je ta vrsta analiza, poput ove koju je napisao Karapandža.

 

U isto vreme je to i neverovatnost - ta stalna poređenja Grčke i drugih zemalja sa Srbijom, Miloševičem, Dobricom.

 

Ta neakva nemogućnost da se stvari gledaju iz nekog drugog ugla, osim iz ugla Srbije, Gazimestana i sličnih pozicija.

 

Ta neka opterećenost Srbijom, učitavanjem Srbije u sve, gledanje poteza, u ovom slučaju konkretno poteza Sirize iz ugla Miloševića, SPS-a 90-ih i iz ugla Vuka Karadžića iz Tršića.

 

Misim, ladno se u toj vrsti analiza pojavljuju isti momenti: Peščanik, Dobrica, Sloba i naravno - Vesna Pešić.

 

Nije ovo jedina ovakva analiza iz ugla Srbije. 

 

Tokom cele referendumske kampanje traje to poređenje. I tu ima naravno, raznih proizvoljnih tumačenja, projekcija. Kao da ima potajnih želja da i Grčka doživi fijasko Srbije iz 90-ih, pa da se kaže: Evo, a? Esam reko? A? Jel vidiš kako su Grci propali, a? Jel vidiš!?

 

Srećom, to se neće desiti.

 

To što se nekim likovima desila Srbija 90-ih, i što oni, makar se nalazili i u Kaliforniji na vrhu neviđenog talasa, surfa i barbikjua, uvek će biti nekako opterećeni Srbijom i tim svojim iskustvom. I kao da od toga neće moći da se odlepe. Makar se opijali pored bajsa u centru Kopenhagena.

 

 

Kao da ne postoji mogućnost poređenja sa nekakvom drugom Vesnom Pešić, nekom danskom Vesnom, švedskom Vesnom, argentisnkom Vesnom, kao da ne postoje neke druge paralele, neke jebote druge zemlje, neka Irska, Španija, Turkska, Italija...

 

Meni je to dosta čudno.

 

Fora je da je Grčka NATO i da su tamo odavno baze i da je ipak u Grčkoj uspostavljen neki standard, neko zezanje, neki kritički odnos prema svakoj vlasti i da jednostavno - Grčka nikad, dakle - nikad neće biti Srbija. 

 

Tako da - ne postoji srpski scenario za Grčku. Postoji samo grčki scenario.

 

Kao što u Irskoj postoji - irski scenario.

 

U Danskoj ipak - danski scenario.

 

U Americi, i pre i posle Obame - američki scenario.

 

Nigde zapravo ne postoji - srpski scenario. Osim u Srbiji.

 

Ako bi uleteo Linč, to bi bio odličan film.

Link to comment

Eno na tw se "pojašnjava" a bolje da ćuti.

Uvek se setim ćaleta:

Sine dok ćutiš neko će da pomisli da znaš nešto, kad progovoriš uverićeš ih u suprotno.

Ali ja nisam profesor.

Neverovatno, nisam očekivao, ne zbog stava, nego zbog argumentacije. Šteta.

 

ali kako laze za 80% oprostenog duga...

Link to comment

pa twitter, oni su tamo u stanju stalne borbene gotovosti kako da budu prvi, najpametniji, najduhovitiji. plus je ovaj gastarbajter, uspesan, diplome, phd, katedre, kamijoni avijoni,... mislim, koliko sam srecan sto imam godina koliko imam i sto u moje vreme ako je i bilo ovakvih profesora, nisam morao da znam za to jer nisam imao nacina da saznam sem da ih licno poznajem, kao student ili drugacije. realno, da danas moram da platim da polazem neki ispit kod ovakvih mudrosera, a ne sumnjam da ih je vise takvih nego drugacijih, mislim da bi se ladno roknuo, ili bih troskove skolovanja preveo u broj cevapa i onda se lagano prepustio toj vrsti dekadenciji. roditeljima bih vec nasao nacina da se izvinim sto nisam izrastao u nesto bolje. 

Link to comment
×
×
  • Create New...