Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

^^ Na kraju Grci stvarno nisu ništa poneli sa sobom  :mellow:

 

Mada kažu da je bila neka prezentacija:

 

Meanwhile, looks like the Greeks bought Microsoft PowerPoint to a MS Word party today

 

 

 

RcDCbFSO_normal.jpegAnneSylvaineChassany @ChassNews

 

 

May not have submitted written proposals, but Greek FinMin made a "good presentation" at the #Eurogroup meeting - source tells me #Greece

3:59 PM - 7 Jul 2015

A Cipras će sutra da govori u Strazburu.

Link to comment

ovaj karapandza je debil. ne zelim da ulazim u sustinu njegove situacije - predaje nesto na nekom nemackom ekonomskom fakultetu - ali ovo je za rubriku veci katolik od pape. i pritom do te mere redukovano rasudjivanje da unapred izrazavam sucut njegovim studentima.

Link to comment
  • državni službenici mogli da odu u penziju i prije 50 godine života, zbog čega je deficit penzionog fonda u Grčkoj rastao brže nego bilo gdje u Evropi
  • rođaci 4.500 umrlih Grka, koji su radili u javnom sektoru, godinama su dobijali penzije
  • neudate ili razvedene kćerke državnih službenika, nakon smrti oba roditelja, nastavile su da primaju njihovu penziju. Tu povlasticu uživalo je oko 40.000 Grkinja i samo je to koštalo državu oko 550 miliona eura godišnje
  • propisana minimalna plata je 740 eura, ali su zaposleni u Grčkoj mogli da dodatno zarade čak i do 1.300 eura mjesečno na razne nagrade
  • nagrađivani su oni koji znaju da koriste računar ili znaju neki strani jezik
  • vozači autobusa u Atini imali dodatak od 310 eura ukoliko u toku mjeseca nijednom ne zakasne na posao
  • vozači službenih dizel automobila mjesečno su dobivali 25 eura jer moraju da zagriju motor prije nego što počnu vožnju
  • mašinovođe lokomotiva dobijale su po 420 eura za redovno pranje ruku
  • kuriri u ministarstvima imali su dodatak od 290 eura za prenošenje dokumenata iz kabineta u kabinet na vrijeme
  • državni službenici imali su dodatak za kopiranje dokumenata, zaposleni u ministarstvu kulture imali su premije za nabavku odjeće, a oni u državnom osiguranju imali su regres za prevoz iako nisu izlazili na teren
  • Grci su dobijali 14. platu. Pola mjesečne plate dobijali su za Uskrs, drugu polovinu za godišnji odmor, a 14. plata se dijelila za Božić
  • članovi savjeta koji upravlja jezerom Kopijas, koje je presušilo još 30-ih godina prošlog stoljeća, i dalje primaju platu
  • zaposleni u državnoj avio-kompaniji "Olimpic Airways", koja godinama nije bila čak ni na nuli, imaju pravo da besplatno lete gdje god požele, kao i njihove porodice
  • u grčkoj državnoj željeznici ima 9.000 zaposlenih, a 2008. je imala 800 miliona eura gubitka
  • proteklih godina za odbranu je odlazilo 14 milijardi eura godišnje, od čega gotovo 80 odsto na trošak osoblja i uprave

 

 

 

maznuo odande™.

Za neke crtice sa čuo i ranije, ali za većinu nisam

 

:0.6:

Link to comment

ovaj karapandza je debil. ne zelim da ulazim u sustinu njegove situacije - predaje nesto na nekom nemackom ekonomskom fakultetu - ali ovo je za rubriku veci katolik od pape. i pritom do te mere redukovano rasudjivanje da unapred izrazavam sucut njegovim studentima.

Ниво ПП неолиберала. 'Ладно могу да алпицирају за катедре. :fantom:

Link to comment

 

maznuo odande™.

Za neke crtice sa čuo i ranije, ali za većinu nisam

 

:0.6:

 

 

A očigledno lupetanje. Na primer:

 

 

  • propisana minimalna plata je 740 eura, ali su zaposleni u Grčkoj mogli da dodatno zarade čak i do 1.300 eura mjesečno na razne nagrade

 

Kakve veze ima propisana minimalna plata sa time koliko neko zarađuje?

Pa i kod nas je propisana minimalna plata 25.000, pa opet mnogi zarađuju više.

Link to comment

 

 

Greece is asking its euro zone partners for an interim solution to its funding needs that would cover the rest of July while a long-term deal is sought, a Greek government official said on Monday.

 

"The proposal of the Greek side is for a settlement until the end of the month ... in order to prepare the big, viable deal during this brief period," the official said.

Link to comment

Apsolutno. I to je sustina kako ovog nesporazuma sa Grckom tako i svih buducih nesporazuma koji ce krenuti pre ili kasnije. EU je postala tehnokratski mehanizam za implementaciju i legalizaciju duznickog ropstva kojim upravljaju briselska birokratija, finansijska elita i spekulativni kapital. 

Mislim da je ovo samo jedno od mogucih tumacenja, koje (bar po meni) ne prolazi test okamove ostrice ... Evropska kriza je sistemska i nema puno veze sa bankarskim sistemom ciji su problemi samo jedan od simptoma ... a krizu je jednostavno opisati ... previse je robe u radnjama, premalo sveta kupuje tu robu ... otuda slabe brojke privrednog rasta iz kojih onda sledi mirijad drugih problema ... i sa trendom negativnog prirastaja stanovnistva po Evropi, perspektiva nije sjajna ...

Link to comment

^^ Pitanje je odakle privremenoo rešenje, i za šta? Za banke (ELA?), za državu da ne bankrotira 20. jula prema ECB-u (iz ESM-a mislim da je teško tehnički tako brzo da se odradi)...?

Link to comment

Mislim da je ovo samo jedno od mogucih tumacenja, koje (bar po meni) ne prolazi test okamove ostrice ... Evropska kriza je sistemska i nema puno veze sa bankarskim sistemom ciji su problemi samo jedan od simptoma ... a krizu je jednostavno opisati ... previse je robe u radnjama, premalo sveta kupuje tu robu ... otuda slabe brojke privrednog rasta iz kojih onda sledi mirijad drugih problema ... i sa trendom negativnog prirastaja stanovnistva po Evropi, perspektiva nije sjajna ...

 

Sveta koji bi mogao da dugorocno odrzi traznju u Evropi ima (jos uvek) koliko  hoces. Samo, jbg, niko ga nece. 

 

^^ Pitanje je odakle privremenoo rešenje, i za šta? Za banke (ELA?), za državu da ne bankrotira 20. jula prema ECB-u (iz ESM-a mislim da je teško tehnički tako brzo da se odradi)...?

 

mislim da ce zavisiti od onoga sto budu podneli, odnosno porcene da li je to ozbiljna baza za doterivanje

Link to comment
×
×
  • Create New...