Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

iskren i srdacan pozdrav svim neradnicima, parazitima, sanjalicama, muktasima, grebatorima, vinopijama i Diogenima bez mudrosti.pozdrav majstorima vacarosima koji rade 15 dana posao od 1 dana, kasirkama koje turpijaju nokte, pozdrav svima koji dane trose u kaficima uzivajuci na letnjem Suncu.pozdrav svima koji pate od kurcobolje.da sam Nemac ili Danac, pristao bih da mi se uzima, trajno, i 10 posto od plate kako bih mogao da budem u svakom trenutku siguran da me na jugu ceka zemlja Dembelija, puna veselih neradnika naviklih da zive o tudjem trosku i u cijem drustvu cu moci da pustim mozak na ispasu i preporodjen se vratim u svoju kubikulu. neko je rodjen za rad, a neko za uzivanje, i ne, nije sve u novcu.toliko od mene na ovoj temi, uz pesmu za kraj:http://www.youtube.com/watch?v=dCR8o3So8Yo&feature=related

Link to comment
Stoga su mi bljutavi ovi protesti u Grčkoj. Ne mogu da se oduprem utisku da su najobičniji izraz onog odvratnog muvačkog i burazerskog mentaliteta koji i svi mi koji smo makar neko vreme živeli u Srbiji vrlo dobro poznajemo. :yucky:
Ovo si ti napisao.Mogu da se posluzim gomilom tvojih izraza koje moderacija nije brisala, dovoljan je: odvratno. Odvratno ovim recnikom i ovim tonom govoriti o zemljama u kojima zive zivi ljudi, ljudska bica, i koji se bore i kako znaju i umeju izlaze na kraj sa problemima i mukama koje ih spopadaju.
Uf tačno bi vaskoliki univerzum implodirao kada bi ti makar samo jednom interpretirao bilo šta što neko napiše onako kako stoji a bez tvog patentiranog podlog imputiranja. (Ne brini, znam da je to jače od tebe - takva ti je ličnost - histrionična - a slaba samokontrola. Više voliš ljudima da stavljaš reči u usta nego leba da jedeš). ...To što ti ne možeš da prihvatiš da su Srbija i Grčka među najkorumpiranijum društvima u Evropi gde se plaćanje poreza naveliko izbegava i gde je muvačina i masovno lađenje kurca prosto default način života je zaista isključivo problem koji ima lokus u tvom poimanju realnosti. Ali izuzetno je podlo učitavati u ovo što sam ja rekao sad nekakav genetski element. Gde sam ja bre uopšte pomenuo gene?Mozak se formira i na osnovu iskustva. Ljudi se prilagođavaju okruženju da bi opstali. Prosto je statistički verovatnije da ćeš više prirodnih muvatora i vatača krivina po defaultu naći među Srbima i Grcima nego među Fincima i Šveđanima. Jebali te geni da te jebu.
Ovaj post si, manje-vise ti.Sa sexom i gubljenjem zivaca kada ti ponestane argumenata ili kada te je, a voleo bih da verujem u to, pomalo sramota sopstvenog gastarbajterskog njistanja nad sudbinama i zovotima ljudi u okruzenju koje ih svakog dana dovodi u situaciju da se bore za parce hleba.Jebala tebe statistika svana Svedjani vs. Srbi u zemlji u kojoj ti rodjena drzava zavlaci ruku u dzep i pljacka te, a da ti zauzvrat ne da ama bas nista.Ostalo ti prepustam. I bezobrazluk i nivo i primitivizam i bulaznjenja o genima.To si ti, kao sto rekoh.Edit: tvoj jebacki post sam, opomenut, uredno riportovao. Ostalo resi sa kim vec treba da resavas.
Link to comment
neko je rodjen za rad, a neko za uzivanje, i ne, nije sve u novcu.
Niko ne spori pravo Grcima da rade manje od Nemaca i Danaca, i da vise uzivaju na suncu, ako to zele. Problem nastaje kada ti Grci zazele da imaju standard slican nemackog ili danskom, ali nece za njega da rade, pa ga onda ostvaruju zaduzivanjem. S obzirom da se cela frka dize oko 13. i 14. plate, ne bi rekao da za Grke "nije sve u novcu". Nije sve u radu, mozda.Manje rada, manji standard. I to je skroz OK. Al ne moze veci standard bez vise rade (ili vise produktivnosti).
Link to comment
...koji je 90 godina post festum upadao u dokumentovane delirijume radosti zbog ubistva Roze Luksemburg.ne seri.
Koliko znam, a znam, fondacija SPD-a nije RLS, nego FES.:DDakle, nazvana je po Friedrichu Ebertu, a ne po Rosi Luxemburg.;)
Link to comment
Ovo je toliko bezobrazan post, da je to prosto bljutavo. Na protestima u Srbiji tokom devedesetih apsolutno nikada se nije dogodilo da krivicom ucesnika protesta pogine neko ko nije direktni ucesnik protesta.
Ne pravi se blesav: govorim o vasem maniru zvanom proglasi ih za snage haosa i bezumlja...@ Vasudeva: oprezno sa YouTube klipovima, ja em najebah zbog istih na ovom topiku, em mi ih pobrisase... :isuse: ne uklapaju se u koncepciju ozbiljne makro i mikroekonomske rasprave o zemljama na brdovitom Balkanu.
Link to comment
Postavlja se pitanje naravno, sta je jednostavnije, efektivnije, i jeftinije po drzavu: da li da garantuje sve i svasta a da onda mora da uspostavi 241 regulatorno telo koje ce svaki aspekt toga sto se garantuje pazljivo razmatrati i nadgledati, ili jednostavno da kaze da ne garantuje nista i da pusti trziste samo da pronalazi optimalna resenja.
Država treba da obezbedi transparentnost rizika i da pruži garancije u skladu sa tim:
  • maksimalne garancije za klasično bankarstvo i penzione fondove (zabraniti im rizične investicije kako ne bi proćerdali ušteđevinu / penziju average Joa, i sve to temeljno kontrolisati),
  • bez ikakvih garancija za investicione banke, fondove i ostale hazardere koji su spremni da reskiraju zarad profita (ovde bi bila dovoljna bazična kontrola, čisto da se ne bi nakotile razne piramidalne i poncijeve šeme).

E, sad – sve to je apsolutno neizvodljivo ako pravna država ne funkcioniše, tj. ako je sistem korumpiran do srži. Ako se pogleda s kojom je lakoćom Wall Street izboksovao mamutske bailoute na štetu države i građana (a pre toga i promenu regulative koja mu je omogućila da transformiše regulatorna tela u instrumente za prevaru građana), mogu se naslutiti gigantske razmere najvišeg oblika korupcije, organizovanog kriminala i zločinačkog udruživanja.Nema ništa od oporavka sve dok se ne udari na taj zmijarnik.A što se tiče Grčke, tamo je žurka gotova. Sipana im hladna voda za vrat, pa se probudili besni nakon pijanke i bahanalija, a uz to im ispostavljen pogolem ceh za nešto što su oni kapirali kao besplatno ili bogom dato. Divljanje će se nastaviti dok ne budu shvatili da nema više besplatnog provoda /na račun drugih EU zemalja i raznih bankarskih lihvara/ kao do sada...Imaće moju podršku tek kad se budu presabrali, tj. kad prestanu da se dalje zadužuju i stegnu sopstveni kaiš. Još ako stegnu omču oko vratova pravih krivaca, i haa – ima i bog da ih vidi!

Link to comment
...
Ili kako to kaze De Kresencov automehanicar u poruci na vratima svoje radionice:"Zaradio sam koliko mi je bilo potrebno. Na plazi sam.":Hail:
Link to comment
...Imaće moju podršku tek kad se budu presabrali, tj. kad prestanu da se dalje zadužuju i stegnu sopstveni kaiš. Još ako stegnu omču oko vratova pravih krivaca, i haa – ima i bog da ih vidi!
Ja mislio da ovo topik o Grckoj :)
Link to comment
Mehanizam kontrole mora da postoji i mehanizam kontrole je minimalna drzava koja se uglavnom ne mesa u privredu. Jer ako drzava previse krece da mulja po privredi, ona vise nije arbitar trzisne utakmice vec njen direktan ucesnik, i onda treba i samu sebe na tom trzistu da kontrolise - a to, videli smo u praksi na mnogim primerima, ne ide bas najbolje.I ne, ljudi se ne samoregulisu besprekorno, ali se u mnogim slucajevima mnogo bolje samoregulisu nego kad ih neko drugi regulise.
Naravno, niko i ne misli da drzava treba da okapava po svakom preduzecu ali ona ne moze da ostane samo na margini arbitra jer se arbitar bavi samo posledicama a tad obicno za mnoge stvari postane kasno. Drzava je ta koja je zaduzena da stiti osnovne interese i obezbedjuje osnovne potrebe stanovnistvu, a slobodno trziste je poodavno bacilo oko na infrastrukturu koja obezbedjuje te dve stvari jer je tamo poprilicna i poprilicno laka zarada zbog stabilne mreze potrosaca i nuznosti upotrebe proizvoda. Dakle, po meni u nekim segmentima drzava prosto mora da bude delom ucesnik na trzistu, a posto trziste kojim ona treba da se bavi nije pusto ostrvo u trzisnom okeanu tesko je izbeci da bude ucesnik.Kad se govori o trzistu i drzavi obicno se trziste uzima kao logicno, kompetentno, odgovorno i samoodrzivo, a drzava kao leglo korupcije, nerada, neznanja i volontarizma. To, naravno, nije tacno. Onde gde je drzava ozbiljna i odgovorna takvo je i trziste, onde gde je drzava kurac na biciklu na tom istom biciklu se vozi i trziste. Drzava mozda jeste los poslodavac ali je istovremeno i sastavljena od podeljene vlasti (sudske, zakonodavne i izvrsne, na tu podelu mislim) koja obezbedjuje kakvu-takvu unutrasnju kontrolu i siroke podrske stanovnistva putem izbornih procesa koja obezbedjuje kakvu-takvu spoljnu kontrolu. U isto vreme korporacijsku logiku zanima iskljucivo profit. Kad nema profita nema ni proizvodnje. Onda dobijes situaciju kao sto je ona svojevremeno sa isporukom elektricne energije u Kaliforniji (sad ce ObiW da popizdi i to sam procitao u knjizi :D ).Mozda sam ja poslednjih godina postao preterani norvezanofil ali meni se dopada kako su te stvari resile skandinavske zemlje. Trziste jeste slobodno ali drzava ucestvuje u njemu onde gde poremecaji na trzistu mogu da ugroze standard i bezbednost stanovnistva. Iskreno, nesto ne vidim da im lose ide sa tom strategijom.
Link to comment
:isuse: Za tezu o socijalistickim korenima fasizma.I za liberalni korektiv kao alfa i omaga demokratije po Andurilu...Na stranu stranice i stranice gde se ljudi namucise da objasne pravu prirodu nacizma/fasizma, ali kome to treba, Anduril zna: gde ces, uostalom, cistiji primer nego Nemacku 30-ih i dolazak Adolfa na vlast. Skupe se krupni kapitalisti, proberu socijaliste od formata, i puste ih na vlast sve da bi neliberalno korigovali zastutu svojih pozicija pred nadirucim cim ono bese?A, da, Krupp, Thyssen, Quandt i kompanija krenuli da ruse i razbijaju...Uzimajte liberalni korektiv, ujutru i uvece, naste srca. Lek za sve boljke, narocito za priucene mladoliberale i siritelje demokratije, misionare medju zaostalim balkanskim domorodackim plemenima.Citam nesto ova pisanija pa vidim da su zagovornici takozvanih levih ideja po pravilu salonci, bez atributa muskosti i svakavi jos.Jel' to znaci da su predstavnici suprotne opcije ono pravo? Mislim ljudi na svom mestu, kojima samo (samo)deklarisanje daje defaultovan ausvajs da su lepi, pametni i uvek u pravu?
Smaras sa tim ideoloskim prepucavanjima. I sam znas da je Musolini bio jedan od najprominentnijih socijalista pre rata i da je bio glavni urednik Avantija. U praksi ne postoji velika razlika u tome da li su resursi, bogatstvo i gradjani direktno pod kontrolom partije (autoritarni socijalizam) ili indirektno gde partija ostavlja formalno sve u rukama krupnih kapitalista ali zato odredjuje ko ce imati monopol i sta treba da se radi sa tim resursima (fasizam). U svakom trenutku je partija mogla da oduzme to bogatstvo ukoliko nije u funkciji partijske drzave a kako to ide je pre 10 godina demonstrirao Putin sa Chodorovskim da ne bi bilo zabune ko je zapravo sef u kuci. Oba sistema su partijsko-liderska, autoritarna i slicna po mnogim parametrima sto su mnogi i uocili. Sa druge strane, tkzv. liberalni socijalizam je sasvim druga prica i daleko je od lenjinistickih (partijskih) korena.Sto se tice price o liberalnom korektivu, ocigledno nisi shvatio. Ideoloski se drustvo moze podeliti na cetiri kvadranta: autoritarno-socijalisticki, autoritarno-kapitalisticki, liberalno-socijalisticki i liberalno-kapitalisticki. Skala liberalno-autoritarno pri tome oznacava nivo gladjanskih sloboda i mesanje drzave u zivot gradjana (regulacija), a skala socijalisticko-kapitalisticko oznacava razmere drzavne svojine, aparata, transfera itd. Veci deo 20. veka je Evropa zivela pretezno u autoritarnom levom i desnom kvadrantu. Dakle mesavina socijalizma i kapitalizma, ponekad u vecoj a ponekad u manjoj meri ali zato konstantno sa velikom ulogom drzave u svemu. Dakle, kad se govori o liberalnom korektivu misli se na smanjivanje ucesca drzave u nasim zivotima sto nije isto kao i vise kapitalizma recimo. Tako neki proglasavaju Regan i Tacer za prve (neo)liberale koji su zapoceli talas "liberalizacije" ali se zato zaboravlja koliko su oni zapravo bili autoritarni po mnogim pitanjima. Drugi ekstremni primer je Bus koji je drasticno povecao ulogu drzave i to uglavnom tamo gde ne treba. I danas se uglavnom svi nalazimo u tom autoritarnom gornjem desnom uglu i svakako nam je potreban korektiv nadole, dalje od fasizma i blize liberalizmu. Da li ce tu biti vise ili manje socijalizma/kapitalizma mislim da nije toliko vazno.Ono sto je vazno je da se svet konstantno menja, da u takvom svetu nijedan ideoloski sistem nema sve odgovore i da ne moze biti savrsen jer ne postoji savrsen covek kojeg mozes ugurati u neki sistem. Ljudi su razliciti, razlicito se ponasaju i zato je potrebna razlicitost ideja, tj. otvorenost i fleksibilnost drustva ka sustinski razlicitim ideoloskim resenjima. Ukoliko je drustvo previse konzervativno i zatvoreno prema odredjenim idejama i zato konstanto ponavlja jedne te iste greske ono na duze staze gubi i ne moze kao takvo opstati. Takvo jedno drustvo je Grcka ali i Srbija. Edited by Anduril
Link to comment
ludara, ladno.
Најхладније.Срећом, у помоћ српским радницима стиже Рата Граната.
Trivunac: Spremamo bunt po ugledu na pobunu u GrčkojPredstavnik organizacije Anarhosindikalistička inicijativa Ratibor Trivunac kaže da srpski anarhosindikalisti po ugledu „na drugove i drugarice" iz Grčke uveliko rade na pripremi istovetnog socijalnog bunta na ulicama Srbije.1- Srbija je u još težoj krizi nego Grčka. Razlika je što naš radnički pokret ima slabu tradiciju slobodarskog pokreta. Ali, u narednom periodu stvari će da se zakuvaju, mi radimo na tome da i kod nas gnevni ljudi izađu na ulice i radikalnije pokažu nezadovoljstvo. Ne znam da li će oblik demonstracija biti kao u Grčkoj - kaže Trivunac.On ističe da to ne podrazumeva nerede, paljenje, lomljenje.- Za početak, predstavnici anarhosindikalaca iz italijanskog „Fijata" doći će u kragujevačku „Zastavu" i održaće našim radnicima predavanja kako da se zaštite od gazda - priča Trivunac.
http://www.youtube.com/watch?v=5RKTSwAVaoU
Link to comment
×
×
  • Create New...