Jump to content

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Drago mi je sto je poslata poruka evropskim velicinama i sto je razlika ipak opipljiva, pa nema nekih dilema oko volje naroda Grcke. Da im nece biti nimalo lako, nece, ali to su svakako znali. Uostalom, nisu ni birali izmedju lakog i teskog puta. Neka im je sa srecom.

Link to comment

60%, iznad svih očekivanja.

 

aj nek je sa srećom, valjda znaju šta rade.

+1

 

Rezultat je skoro istovetan kao ovde na poolu

Link to comment

mislim da je ovako velika razlika jako dobra, bez obzira na ishod. najgore što je moglo da im se desi je polarizacija.

Link to comment

Ма, да. Изашло их више од 2/3, а од тих 2/3 гласало за једну опцију. Молим лепо.

 

Издржао сам десет минута Б92 специјала. Мислим да бих више сазнао о грчком референдуму да сам тих 10 минута гледао Hustler.

Link to comment

Izgleda da je Dora Bakojanis pozvala Samarasa da podnese ostavku u ND. Eh, sudbe klete, a koliko jutros se gatalo ko će naslediti već arhiviranog Ciprasa...

Link to comment

Издржао сам десет минута Б92 специјала. Мислим да бих више сазнао о грчком референдуму да сам тих 10 минута гледао Hustler.

 

+1

 

Da li mi se učinilo ili su rekli da je 3% razlika samo?

Link to comment

+1

 

Da li mi se učinilo ili su rekli da je 3% razlika samo?

Није могла водитељка да прочита јер су на монитору иза ње пустили неки аутоматски вајдскрин који је раширио оригиналну слику неке грчке телевизије преко сејф зоне монитора у студију, па је царица прекинула стручњака речима "у, не могу да прочитам резултат". :isuse:

Link to comment

mislim da je ovako velika razlika jako dobra, bez obzira na ishod. najgore što je moglo da im se desi je polarizacija.

 

Mislim da nećemo videti neke ulične nerede u kratkom roku sada - njih bi pravili radikalne pristalice ohi opcije da su izgubile...nai pristalice su daleko više rezignirane...i penzioneri.

Link to comment

60%, iznad svih očekivanja.

 

aj nek je sa srećom, valjda znaju šta rade.

 

Баш сам се чуо са оним мојим другаром који се колебао Он и његови гласали Не, преломили тешко али каже боље и то него жаба топла вода и тај рад. То што му је вереница из Петербурге није имало везе.  :s_c:

U pravu si, preterao sam sa recju "princip", ali se bojim da ce ovo biti daleko veci procep nego sto deluje.

I da mislim da ce na kraju da se 90% ovoga obije nesretnim Grcima o glavu. Tim ljudima su prvo o glavi radili PASOK i ND klada su se zaduzivali, pa sada i Siriza kada ovako resava problem prezaduzenosti. Ono sto je nesumnjivo jeste da Siriza danas ima mandat da pregovara na svoj nacin i da nema mandat da prihvati sporazum sa kreditorima.

Ма најбоље је да дају Шојблу и Јункеру да они им прописују како да живе. Не треба им парламент, судови, него пар оних телала на да ударају у добош и објављују бефеле из Берлина/Брисела.

Link to comment

U pravu si, preterao sam sa recju "princip", ali se bojim da ce ovo biti daleko veci procep nego sto deluje.

I da mislim da ce na kraju da se 90% ovoga obije nesretnim Grcima o glavu. Tim ljudima su prvo o glavi radili PASOK i ND klada su se zaduzivali, pa sada i Siriza kada ovako resava problem prezaduzenosti. Ono sto je nesumnjivo jeste da Siriza danas ima mandat da pregovara na svoj nacin i da nema mandat da prihvati sporazum sa kreditorima.

 

Mislim da će se "ovo" (ne mislim samo na grčki problem sad, no i na par prethodnih proklizavanja u EU) obiti o glavu svima u EU. Verujem da je svakome ko poseduje moći očinjeg vida i osnovnog logičkog rasudjivanja jasno da je trenutni koncept EU neodrživ. EU mora ili da ide ka klasičnoj federalizaciji sa ozbiljnim polugama izvršne vlasti u Briselu koje bi držali direktno izabrani predstavnici ili se mora uraditi ozbiljan rewind na pozicije sa kraja osamdesetih i početka devedesetih. Ovo grčko oxi je samo jednostavno pitanje Junkerima, Čulcima, Barozoima, Rompejima - "A koji si ti tačno kurac i odakle ti pravo da mi se mešaš?"

Link to comment
×
×
  • Create New...