Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ne bi bilo loše pogledati i raspodelu među penzijama tj. koliko ih je na nekom minimalcu a koliko ide preko soma i po evra i ko čini tu povlašćenu grupu.

 

 

edit: Manc, ti si negde tumačio da će austerity mnogima srezati penzije na 250 evra. To znači smanjenje prosečne penzije za nekih 70%, jesi li siguran da je predlog bio toliko drastičan?

 

pa bilo je negde (ubi me gde) da je apsolutno najniža penzija u Grčkoj (na kojoj ne znam koliko ih je) 350 evra. I da će i to da se seče. Znači kad bi se seklo bilo bi najviše 300 evra. Šta možeš u Grčkoj mesec dana sa 300 evra? Mislim i sa 350... A možda bi bilo i manje, ne znam. Međutim sad čujemo da penzije uopšte nije ni trebalo da se seku. Što naravno nije tačno, ali govori nešto drugo.

Link to comment

pa bilo je negde (ubi me gde) da je apsolutno najniža penzija u Grčkoj (na kojoj ne znam koliko ih je) 350 evra. I da će i to da se seče. Znači kad bi se seklo bilo bi najviše 300 evra. Šta možeš u Grčkoj mesec dana sa 300 evra? Mislim i sa 350... A možda bi bilo i manje, ne znam. Međutim sad čujemo da penzije uopšte nije ni trebalo da se seku. Što naravno nije tačno, ali govori nešto drugo.

 

Mrzi me da listam predlog, penzije su "sečene" podizanjem godina za odlazak (na 67 do 2020) i sečenjem šema ranijeg odlaska i slično.

Link to comment

To je možda ovaj poslednji predlog, mislim da se sećam da je u ranijim predlozima bilo i kresanja sadašnjih penzija, ali, ajde, nije nemoguće da grešim

Edited by MancMellow
Link to comment

pa bilo je negde (ubi me gde) da je apsolutno najniža penzija u Grčkoj (na kojoj ne znam koliko ih je) 350 evra. I da će i to da se seče. Znači kad bi se seklo bilo bi najviše 300 evra. Šta možeš u Grčkoj mesec dana sa 300 evra? Mislim i sa 350... A možda bi bilo i manje, ne znam. Međutim sad čujemo da penzije uopšte nije ni trebalo da se seku. Što naravno nije tačno, ali govori nešto drugo.

 

Ne znam kako može najniža penzija da bude 350 evra ako je prosečna veća od 800 a granica siromaštva je iznad 600. To možda za nekog ko ima ukupno pet godina radnog staža ili tako nešto... Ne deluje mi kao nešto što bi zahvatilo velik broj penzionera.

 

A ova pojašnjenja™ što sad stižu, pa mislim stvarno... Što kaže Gazza do kraja dana ćemo čuti i da je plan u stvari predviđao otpis kompletnog duga, povećanje penzija i opšte ukidanje PDV.

Link to comment

A ova pojašnjenja™ što sad stižu, pa mislim stvarno... Što kaže Gazza do kraja dana ćemo čuti i da je plan u stvari predviđao otpis kompletnog duga, povećanje penzija i opšte ukidanje PDV.

 

Pa prešlo se na nivo laganja politike: jedni viču "suverenost, dostojanstvo, ua ucena", drugi viču "nudili smo vam pare a vi tako"

Link to comment

Pa prešlo se na nivo laganja politike: jedni viču "suverenost, dostojanstvo, ua ucena", drugi viču "nudili smo vam pare a vi tako"

 

ihaa

Link to comment

Siguran sam da su stvari mnogo komplikovanije, ali zar nije Cipras ovim referendumom podigao belu zastavicu i prepustio narodu da odluci ne zeli da bankrotira, napusti euro, EU, bude kriv za *kraj sveta*, apokalipsu danas,.. itd.

Link to comment

ne pratim temu preterano, nisam upućena itakoto, ali jedna stva me zanima jako

 

kako ozbiljna vlada može da raspiše takav referendum ?

da li je ta vlada sigurna da li svaki grk sa pravom glasa zna za šta to glasa i šta su posledice ovakve ili onakve odluke ?

i da li to zna i sama vlada ili onaj gore na nebesima ?

 

meni totalno nevera da se raspisuje takav referendum

Edited by dùda
Link to comment
×
×
  • Create New...