Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Conundrum. Visestruki.

 

I sto se tice nastavka pomoci i sto se tice ustavnih ovlascenja, i mogucnosti da se pripremi referendum u roku od nedelju dana.

 

Ne znam sta da mislim o ovome. Ne volim referendume. Izabran si da donosis odluke u ime naroda, i to, u ovom slucaju, sa jasnom platformom.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

 

 

Ne znam sta da mislim o ovome. Ne volim referendume. Izabran si da donosis odluke u ime naroda, i to, u ovom slucaju, sa jasnom platformom.

Izabrani su od strane 36,3% glasača, i to na platformi koja je predviđala ostanak u evru (jer većina Grka to želi). Pritom, izlazak iz evra je ustavno pitanje, a za takve stvari je dobro raspisati referendum.

Link to comment

Mozda si u pravu. U svakom slucaju 7 dana nije period u kome se mogu racionalno odmeriti pro et contra. 

Ovo je nuclear option, sto kazu. 

Link to comment

I sta sad? Ukoliko ne prodje Ciprasova sugestija glasacima, on ce morati da podnese ostavku. Mandati idu sledecima po rezultatima proslih izbora. Oni ne uspevaju da naprave koaliciju, i vracaju mandate. Raspisuju izbore, a Cipras kao tehnicki premijer prihvata nekakav privremeni plan pomoci?

Link to comment

ce81cb108123fdb29843d74ff45d8e0e_bigger.Yannis Koutsomitis ‏@YanniKouts  13m13 minutes ago

Will the Eurogroup accept the program extension? Will the creditors' proposals be still valid for July 5?

26 retweets7 favorites

 

 

Yannis Koutsomitis retweeted

971186f13bf0c07793248f873686d3e6_bigger.Andreas Petzold ‏@andreaspetzold  2m2 minutes ago

@YanniKouts No! Without consents by national parliaments (german Bundestag) extension not possible. So there will be no money to vote about

 

Edited by Prospero
Link to comment

Koliko shvatam, Cipras je trazio da se program pomoci nastavi do referenduma.

edit: aha, dakle Bundestag odlucuje. 

 

ne razumem sta je Ciprasov endgame onda.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ako Nemci/EZ odbiju da se ,,čuje volja naroda" i to po 2. put (setimo se kako zbog ideje o referendumu završila Papandreuova politička karijera) ispadaju bahati nasilnici, i to u situaciji gde uopšte nije jasno da bi Cipras referendum i dobio. Rezultat će biti glatka pobeda antiosteriti opcije

Link to comment
×
×
  • Create New...