Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ali meni je najbolje kako sad ekonomija nema veze :D

ma meni je najbolje kako je (opet!) uspeo da napise post u kome nijedna recenica ne stoji :D

Link to comment

Ušao neki bajronovski virus među Brite :lol:

 

 

Šalu na stranu, izlaz koji kombinuje demokratsku volju i dužničke obaveze je zapravo sasvim jasan a to je formalni bankrot. 

Link to comment

Cipras je noćas, kao, podneo neki revidiran predlog koji su u Junkerovom kabinetu ocenili kao "dobru osnovu za napredak". Detalja za sada nema ali berze pozitivno reaguju.

Link to comment

Ali ne može bez komedije: sad opet idu neke vesti koje kažu da je noćas navodno poslat pogrešan dokument (opet??) i sad se ne zna tačno da li je onaj pravi stigao ili nije stigao, da li je ovaj dokument što ohrabruje™ pogrešan ili pravi... i da li se u njemu zaista nalazi predlog podizanja poreske stope na ostrvima u Egeju što je grčki ministar vojni (koalicioni partner) već odbacio kao ideju i rekao da u tom slučaju njegovi dverjani izlaze iz vlade.

Edited by beowl
Link to comment

Pisalo je nesto da ce ponuditi ustupak kresanja najvisih penzija, tipa ko ima 900 evra da ima 750, sto je u ovakvoj situaciji ok. 

 

Ali da svima krese penzije to je sumanuto. Ima ljudi koji imaju 300-350 evra penziju. Sa 250 evra u Grckoj mozes bukvalno samo da je jebes. Za pare.

Link to comment

Tokom tih sat vremena evrogrupa je definitivno utvrdila da je Grčka noćas poslala pogrešan predlog i da u ovom trenutku nemaju ništa sa čim bi mogli da pripreme evrosamit, tako da se po svemu sudeći sve odlaže za četvrtak.

Edited by beowl
Link to comment

Ah, izgleda da je u međuvremenu ipak stigao pravi™ predlog. Ali danas se nema vremena za bilo šta osim za inicijalnu ocenu da je "welcoming".

Link to comment

Ja ne mislim da ce Siriza na kraju, dugorocno, skinuti gace. Mozda skinu gace na 6 meseci, ali ako im se trazi dugorocno...nema sanse...imacemo nove izbore gde ce Siriza otvoreno da zagovara izlazak iz evrozone a mozda i EU.

Link to comment
×
×
  • Create New...