Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Čemu sledi plenidba državne imovine u inostranstvu, ako istraju u toj najavi.

Ako Grčka izađe i odluči da ne plaća, moraće se okrenuti Rusiji i Kini, za finansije. Sa druge strane, sa političke strane izlazak Grčke je veliki zajeb. Kakav će joj status biti u NATO-u onda? Hoće možda USA da dopusti da Rusija i Kina kupe pola Grčke, a da su ovi u Nato?

 

Ja sve nešto mislim da Grci čekaju da Ujka Sam podvikne i stane na njihovu stranu. Zato i igraju ovu igru kukavice. Samo, šta ako USA ne odigra očekivani potez?

Link to comment

Ako Grčka izađe i odluči da ne plaća, moraće se okrenuti Rusiji i Kini, za finansije. Sa druge strane, sa političke strane izlazak Grčke je veliki zajeb. Kakav će joj status biti u NATO-u onda? Hoće možda USA da dopusti da Rusija i Kina kupe pola Grčke, a da su ovi u Nato?

 

Ja sve nešto mislim da Grci čekaju da Ujka Sam podvikne i stane na njihovu stranu. Zato i igraju ovu igru kukavice. Samo, šta ako USA ne odigra očekivani potez?

 

E ali ujka Sam mozda saceka da Grcka padne samo u zavisnost od njih i od njih solely. To mi juce palo na pamet :D

 

Mislim, lupam, ali tu je sad sve moguce. 

Edited by MancMellow
Link to comment

@manc

Pa i to je rizično, ko garantuje da se Kinezi neće pojavati i ponuditi jedo 10-100 puta više? Svi znamo da USA više voli da preti nego da da pare. A Grcima pare trebaju.

Link to comment

@Radisa

 

Može se okrenuti ali Rusija nema te pare (recimo 10ak milijardi za prvih par meseci) osim ako Putin baš baš ne nategne ekonomiju zarad geopolitike (što mislim da neće) a Kinezi još nisu spremni za evropske avanture.

 

Opet, sad će samiti BRIKSa i ŠOS-a pa možda kolektivno odluče da im je super da pokažu da MMF/EU "numeju" i da baš treba da se na delu pokažu alternativni izvori globalnog finansiranja.

 

Nema šanse da se takav šitstorm provali u smislu gde će i kako da završi.

Edited by Prospero
Link to comment

@Radisa

 

Bah, Kinezi u Grckoj nisu toliko strateski opasni, svakako su pozeljniji od Rusa. A i, ono, cak i da ih isteraju iz EU, ipak ostaju u punoj meri u NATO

 

Kazem, lupam, ali prosto imam neki uvid, iz proslosti naravno, do koje mere velike sile mogu da budu surove u procenama u kriznim situacijama 

Link to comment

A Kinezi su poznati po davanju para.

 

I iz kog tačno razloga bi Kinezima trebala Grčka?

Pitaj kineze zašto hoće da kupe Pirej i najavljuju finansiranje pruga po ovom delu evrope. Mora da ima neki razlog, zar ne?
Link to comment
×
×
  • Create New...