Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

To stoji u njihovom predlogu reformi. Ne moze se istovremeno boriti full scale politicka bitka protv dve strane koje su, objektivno, obe jace od njih. U situaciji kad si svaki treci dan na ivici bankrota. Uostalom, rade stvari drugacije, jel su se korumpirali u ova 4 meseca? 

 

Full scale politicka bitka podrazumeva bas ovakve poteze o kojima Beowl govorim makar i na simoblickom nivou. Umesto toga simbolicki smo dobili siljenje patke na Nemce, re-otvaranje drzavne televizije i nastavljanje ustupaka crkvi. Bas lepo.

 

O ovome da stvari rade drugacije, imas neki primer?

 

A ovo za korupciju, stvarno ti je tanak argument.

Link to comment

Full scale politicka bitka podrazumeva bas ovakve poteze o kojima Beowl govorim makar i na simoblickom nivou. Umesto toga simbolicki smo dobili siljenje patke na Nemce, re-otvaranje drzavne televizije i nastavljanje ustupaka crkvi. Bas lepo.

 

O ovome da stvari rade drugacije, imas neki primer?

 

A ovo za korupciju, stvarno ti je tanak argument.

 

Nije tanak, to je drugacije. Uostalom, meni je fascinantno da se od njih ocekuju cuda samo zato sto im je ekonomski program takav kakav je u roku u kome ni od koga drugog to niko ne bi trazio. Posebno u ovakvim uslovima. Ne zaboravimo, cim su stupili na vlast momentalno su morali da pregovaraju sa troikom. E sad uz to da sprovode i mini socijalnu revoluciju to je zaista malo previse. Ja vas opet pitam - hocete da oduzimaju imovinu? Jer ako necete, a ne verujem da je ovde ideolosko opredeljenje na tu stranu nakrivljeno, e onda ici zakonito to malo uzima vremena. Uostalom, kako god da je ANEL mali partner u vladi, on ipak postoji, a prava tacka gde su se spojili je upravo otpor institucijama. Mozete na to da se zalite, ali to je bila volja naroda pretocena u parlament. 

 

A sta ce konkretno uraditi protiv oligarhija, posto nisu revolucionarna partija, ja cu im, kao sto sam i pre dva meseca napisao, ipak dati malo vremena. Ali "institucije" ne verujem da ce im dati vremena. 

 

Jebote, ponekad sticem utisak da biste i cistim boljsevicima lakse oprostili... Ovde je jeziv problem sto ljudi hoce na ustavan, zakonit nacin, u skladu sa pravilima EU da izbore nesto bar malo lakse ekonomske uslove za svoju zemlju. Ne znam kako bih to komentarisao, stvarno. Neki od vas i za muslimansku bracu i Erdogana, ma i Asada imaju vise razumevanja nego za 1 jebene  evropske socijaliste/socijaldemokrate

Link to comment

Nije tanak, to je drugacije. Uostalom, meni je fascinantno da se od njih ocekuju cuda samo zato sto im je ekonomski program takav kakav je u roku u kome ni od koga drugog to niko ne bi trazio. Posebno u ovakvim uslovima. Ne zaboravimo, cim su stupili na vlast momentalno su morali da pregovaraju sa troikom. E sad uz to da sprovode i mini socijalnu revoluciju to je zaista malo previse. Ja vas opet pitam - hocete da oduzimaju imovinu? Jer ako necete, a ne verujem da je ovde ideolosko opredeljenje na tu stranu nakrivljeno, e onda ici zakonito to malo uzima vremena. Uostalom, kako god da je ANEL mali partner u vladi, on ipak postoji, a prava tacka gde su se spojili je upravo otpor institucijama. Mozete na to da se zalite, ali to je bila volja naroda pretocena u parlament. 

 

A sta ce konkretno uraditi protiv oligarhija, posto nisu revolucionarna partija, ja cu im, kao sto sam i pre dva meseca napisao, ipak dati malo vremena. Ali "institucije" ne verujem da ce im dati vremena. 

 

Jebote, ponekad sticem utisak da biste i cistim boljsevicima lakse oprostili... Ovde je jeziv problem sto ljudi hoce na ustavan, zakonit nacin, u skladu sa pravilima EU da izbore nesto bar malo lakse ekonomske uslove za svoju zemlju. Ne znam kako bih to komentarisao, stvarno. Neki od vas i za muslimansku bracu i Erdogana, ma i Asada imaju vise razumevanja nego za 1 jebene  evropske socijaliste/socijaldemokrate

 

Ne, problem je upravo sto nista od svog ideoloskog arsenala ne sprovode vec sprovode vucicevsko/milosevicevsku janus politiku.

Ja ne znam sta treba da im oprostim posto mi uopste nije jasno sta je njihova politika osim kuknjave.

Ako je to taj povratak ideologije u politiku, onda se prilicno dzaba krecilo. 

Link to comment

Nije tanak, to je drugacije. Uostalom, meni je fascinantno da se od njih ocekuju cuda samo zato sto im je ekonomski program takav kakav je u roku u kome ni od koga drugog to niko ne bi trazio. Posebno u ovakvim uslovima. Ne zaboravimo, cim su stupili na vlast momentalno su morali da pregovaraju sa troikom.

 

Pa momentalno su, svojom pobedom na izborima, u Briselu izazvali red alert state. Jbg, to balkansko xyz se saginjati neće ne pali kod moćnih koji znaju za jadac tj. činjenicu da je to pretnja praznom puškom. Syriza i njen program dovode u pitanje ceo poredak u Evropi i protiv sebe instant okreću najmoćnije igrače a da pri svemu tome nemaju zaleđinu, meni je potpuno logično da će im zavrtati jaja do maksimuma.

 

Obzirom da nemaju šta da ponude, ili će zaigrati na Ruse ili će propasti brže nego što su došli, game of chicken.

Link to comment

Ne, problem je upravo sto nista od svog ideoloskog arsenala ne sprovode vec sprovode vucicevsko/milosevicevsku janus politiku.

Ja ne znam sta treba da im oprostim posto mi uopste nije jasno sta je njihova politika osim kuknjave.

Ako je to taj povratak ideologije u politiku, onda se prilicno dzaba krecilo. 

 

Cekaj, ne bore se za veci budzet, protiv smanjivanja plata i penzija i protiv otpustanja?  

Link to comment

Pa momentalno su, svojom pobedom na izborima, u Briselu izazvali red alert state. Jbg, to balkansko xyz se saginjati neće ne pali kod moćnih koji znaju za jadac tj. činjenicu da je to pretnja praznom puškom. Syriza i njen program dovode u pitanje ceo poredak u Evropi i protiv sebe instant okreću najmoćnije igrače a da pri svemu tome nemaju zaleđinu, meni je potpuno logično da će im zavrtati jaja do maksimuma.

 

Obzirom da nemaju šta da ponude, ili će zaigrati na Ruse ili će propasti brže nego što su došli, game of chicken.

 

Pa jesu, ali to govori o stanju u Briselu isto koliko i o njima. 

 

B2: istina, ali, sto se mene tice, taj ucmali u svoj pupak zagledani poredak i treba prodrmati. Ekonomija - stednja koja vec 6 godina ne daje rezultate upravo na onom nivou na kome je i proklamovana (EZ), spoljna politika - klecanje pred Putinom dok mu kao uvodis sankcije, vojska - nema. Evropa je zabagovala, Syriza je, sustinski - simptom, koji se, naravno, pokazao tamo gde je najtanje tkivo. Dal ce uspeti, vrlo je verovatno da nece, ali seirenje nad tim mi je totalno dosustvo i ukusa, ali i realnosti. Da - realnosti.

Link to comment

Cekaj, ne bore se za veci budzet, protiv smanjivanja plata i penzija i protiv otpustanja?  

 

al da Nemci plate. To radikalna levica nije, vec sibicarenje.

Link to comment

 

 

he even declared that the International Monetary Fund has “criminal responsibility” for the damage caused to the Greek economy since its first bailout.

 

Cipras.

Link to comment

Pre bi trebalo da se okrene ECB sto im nisu dali da pozajmljuju tik kad je postalo jasno da ce puci. Sjeblai su ih zesce u prvim mesecima krize

Link to comment

 

he even declared that the [/size]International Monetary Fund has “criminal responsibility” for the damage caused to the Greek economy since its first bailout.[/size]

Cipras.

 

 

The IMF’s Original Sin in Greece was to let Dominique Strauss-Kahn hijack the institution to save Europe's banks and the euro when the crisis erupted, dooming Greece to disaster.

...

The loans are in a currency that the country does not control. It is therefore foreign currency debt. The IMF knows that Greece cannot possibly pay this down by draconian austerity – the policy already implemented for five years with such self-defeating effects – and the longer it pretends otherwise, the more its authority drains away.

It is has pushed for debt relief behind closed doors but only half-heartedly, unwilling to confront the EMU creditor powers head on. Objectively, it is acting as an imperialist lackey – as Greek Marxists might say.

Indeed, it has brought about the worst possible outcome. The Fund’s man on the ground in Athens – Poul Thomsen – has pushed the austerity agenda with a curious passion that shocks even officials in the European Commission, pussy cats by comparison.

This would be justifiable (sort of) if the other side of the usual IMF bargain were available: debt relief and devaluation. This how IMF programmes normally work: impose tough reforms but also wipe the slate clean on debt and restore crippled countries to external viability

...

It is a public policy scandal of the first order. One part of the IMF has issued a mea culpa admitting that its own analysts misjudged the fiscal multiplier badly. Plaudits to them.

Another part of the Fund continues to push new variants of the same indefensible policies, demanding a combined fiscal squeeze from pension cuts and VAT rises equal to 1pc of GDP this year and 2pc next year even as the economy lurches back into recession.

.

 

Evans-Pritchard

Link to comment

Nemci u vestima za decu objašnjavaju Grexit:

 

Samit moguć, ali ne u petak, već u subotu ili nedelju:

 

Danas iz grčkih banaka podignuto više od pola milijarde:

 

Ameri zvali Ciprasa:

 

Cipras u obraćanju Sirizinim poslanicima govorio o kriminalnoj odgovornosti MMF.

 

IMF has ‘criminal responsibility’ for Greek crisis: PM

Greek prime minister Alexis Tsipras said the International Monetary Fund had “criminal responsibility” for Greece’s debt crisis on Tuesday, and called on the country’s European creditors to assess the IMF’s policies.

 

“The time has come for the IMF’s proposals to be judged not just by us but especially by Europe,” Tsipras told his parliamentary group, two days after the failure of debt talks with the IMF and the European Union brought Greece closer to a possible default.

“The
IMF has criminal responsibility
for today’s situation.”.

Acrimonious talks over the past five months have seen the Fund insist on further cuts to Greece’s pension system and a rise in value-added tax on basic goods, like electricity, which Athens says will only deepen hardships for ordinary Greeks.

 

“Right now, what dominates is the IMF’s harsh views on tough measures, and Europe’s on denying any discussion over debt viability,” Tsipras said, adding:

“The fixation on cuts... is most likely part of a political plan... to humiliate an entire people that has suffered in the past five years through no fault of its own,”

“The time has come for the IMF’s proposals to be judged in public.. .by Europe,” he told the MPs of his radical left Syriza party.

 

http://www.theguardian.com/business/live/2015/jun/16/greek-crisis-negotiations-deadlocked-as-time-runs-short-live-updates#block-558020ebe4b099c3e01ea902

 

Varufakis kaže da su predlozi kreditora nehumani i da novinari treba da pitaju Merkelovu hoće li biti dogovora, pošto ih grčka vlast neće prihvatiti bez restrukturiranja duga:

 

Greek Finance Minister, Yanis Varoufakis, told Spiegel Online that proposals have been "hard and inhuman".

 

"Greece will only commit to them if Europe agrees to a debt restructuring, investments and an end to the liquidity crisis," Varoufakis said.

 

He advised "Ask [Angela] Merkel" if an agreement would be reached this week.

 

http://en.enikos.gr/economy/30680,Varoufakis-Ask-Merkel-if-an-agreement-would-be-reached-this-week.html

 

 

Junker optužio grčku vladu da laže sopstveni narod o predlozima EK:

 

    “I don’t care about the Greek government, I do care about the Greek people,” he said noting that many “are suffering more than others in the European Union” from efforts to reduce debts.

    “The debate in Greece and outside Greece would be easier if the Greek government would tell exactly what the Commission ... is really proposing. I am blaming the Greeks (for telling) things to the Greek public which are not consistent with what I’ve told the Greek prime minister.”
 

 

http://www.theguardian.com/business/live/2015/jun/16/greek-crisis-negotiations-deadlocked-as-time-runs-short-live-updates#block-55805c55e4b05c5f91d25594

 

 

Stigao i predlog za novu grčku zastavu - grčki dužnički lavirint smrti:

 

bc5727560baaf5aa963a130a8c6e5eaa.PNG

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...