Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

The Coalition of the Radical Left (Greek: Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς, Synaspismós Rizospastikís Aristerás), mostly known by its acronym Syriza

Link to comment

The Coalition of the Radical Left (Greek: Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς, Synaspismós Rizospastikís Aristerás), mostly known by its acronym Syriza

 

Šta misliš kako će 1 radnička partija proći na izborima u Britaniji?

 

edti: tj još gore - 1 partija rada

Edited by MancMellow
Link to comment

Ah, to je taj povratak ideologije u politiku!

Zvemo se radikalna levica, ali smo zapravo socijaldemokrate koji uz to jos privatizuju.

 

Ja jesam za povratak ideologije i u tome smo se slozili kada je bilo reci u uticaju Sirizine pobede (iako sam i tada bio skeptican prema programu).

 

Ali ako sada koraci Sirize krenu da se racionalizuju:

- nisu tako mislili

- vidi Tonija Blera

onda od pocetne optimisticke teze o revolucionarnom uticaju Sirizine pobede na polticke procese u Evropi nije ostalo nista, vec se samo umesto PASOKa pojavio PASOK.

Link to comment

to nije optimistična teza, to je jedini mogući put ako misle da bilo šta urade u toku naredne 4 godine. to je potez očajnika, koji je grčkoj jedino i preostao

 

btw, oni i nisu nikakva revolucionarna stranka, nego ono što se u Evropi zvalo "socijalistička stranka" do pre oko 20-25 godina, a što se u stvari svodi na socijaldemokratiju. Poenta je što je većina sadašnjih imenom SD stranaka u stvari...ne znam šta, pošto nisu ni liberali, ali levica svakako nisu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

to nije optimistična teza, to je jedini mogući put ako misle da bilo šta urade u toku naredne 4 godine. to je potez očajnika, koji je grčkoj jedino i preostao

 

btw, oni i nisu nikakva revolucionarna stranka, nego ono što se u Evropi zvalo "socijalistička stranka" do pre oko 20-25 godina, a što se u stvari svodi na socijaldemokratiju. Poenta je što je većina sadašnjih imenom SD stranaka u stvari...ne znam šta, pošto nisu ni liberali, ali levica svakako nisu. 

ali je važno da imamo na umu da su predlagali nacionalizaciju privatnih medicinskih firmi, a ovamo pominju privatizaciju. 

 

ne dopada mi se likovanje - meni je drago da je siriza pobedila - ali valjda je accountability važan.

Link to comment

ali je važno da imamo na umu da su predlagali nacionalizaciju privatnih medicinskih firmi, a ovamo pominju privatizaciju. 

 

ne dopada mi se likovanje - meni je drago da je siriza pobedila - ali valjda je accountability važan.

 

pa jeste važan, no možda sam propustio (zaista) ali ima li nešto u vezi tih privatnih medicinskih firmi? 

Link to comment

uzdam se u izvore koji struje internetom, da je zaista deo programa bila nacionalizacija privatnih medicinskih ustanova.

 

da li misliš da bi ostalo neopaženo da su nešto uradli po tom pitanju? 

Edited by pacey defender
Link to comment

a to, misliš još nisu. pa ok, nisu. držaću ih odgovornim za na primer to, ajde možda ne baš za 4, ali recimo za godinu i po dana ako baš ništa ne urade tim povodom.

Link to comment

to nije optimistična teza, to je jedini mogući put ako misle da bilo šta urade u toku naredne 4 godine. to je potez očajnika, koji je grčkoj jedino i preostao

 

btw, oni i nisu nikakva revolucionarna stranka, nego ono što se u Evropi zvalo "socijalistička stranka" do pre oko 20-25 godina, a što se u stvari svodi na socijaldemokratiju. Poenta je što je većina sadašnjih imenom SD stranaka u stvari...ne znam šta, pošto nisu ni liberali, ali levica svakako nisu. 

 

btw, ne nisu socijaldemokratska stranka jer da jesu tako bi se i zvali. 

 

drugim recima, ime treba nesto i da znaci.

 

argument sd i laboura koji koristis trebalo bi na isti nacin da primenis i na sirizu, o tome je rec.

Link to comment

pa primenjujem. ime ne znači puno u konkretnoj politici.

 

mislim konzervativne stranke na braniku gej prava. mislim, pozdravljam, ali čisto ono, ne deluje iz imena da bi tako nešto radile i tako to.

Link to comment

pa primenjujem. ime ne znači puno u konkretnoj politici.

 

mislim konzervativne stranke na braniku gej prava. mislim, pozdravljam, ali čisto ono, ne deluje iz imena da bi tako nešto radile i tako to.

 

Nece biti.

 

Ako se pozdravlja povratak ideologije u politiku, onda je sasvim logicno poci od imena konkretne politicke organizacije. Ako ime ne predstavlja/simbolizuje ideologiju, onda ideologije nema.

 

Drugim recima, onda je valjanije imati politicke organizacije koje ne znace nista tipa:

G17

Dostajebilo

Alternativa za Nemacku

Treca Srbija

Reka (Potami)

Nezavisni Grci

Mozemo (Podemos)

Gradjani (Ciudadanos)

Verujem (CREO, Ekvador)

Prekid 25 (u tradiciji G17, Ruptura 25)

...

Edited by Budja
Link to comment

pa - nije. jer ta imena ne znače ništa, a "radikalna levica" i dalje znači "levica". 

 

sto svakako ni priblizno nije isto sto i "socijaldemokratska stranka".

Link to comment

 

 

Greek finance minister Yanis Varoufakis has called for an end to the "toxic blame game" between Greece and Germany.
Mr Varoufakis said that finger-pointing between Germany and Greece would only aid Europe's enemies.

 

 

Odlican je Varufakis. 

Kao da je blame game paro sa Marsa a da ga nije sam zapoceo.

Link to comment
×
×
  • Create New...