Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

ali grci kažu da se radi o modelu života i dostojanstvu a ne o novcu :D

 

pa ja ne pricam o grckim motivima, nego o "severnjackim" , grcki motivi su bas takvi kakvim si ih opisao  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

 

Vec sam objasni zasto je strategija pogresna - EU im je mogao biti saveznik u borbi sa sistemskim elitama u Grckoj koje su zapravo pravi problem te zemlje od pocetka.

Sto se tice izbora, naravno da Grci imaju izbor ali ga isto tako imaju i severnjaci a tamo sve ide u pravcu - dosta je bilo solidarisanja, hocemo da vidimo reforme.

Btw. ovog vikenda su bili izbori u Hamburgu - CDU je pukao i spao na 15%, liberali i ona nova anti-Evro partija su im uzeli dosta glasova a to ce se tako nastaviti u svim zemljama severne Evrope od kojih se ocekuje da dalje placaju bez ikakvih garancija.

 

Siroti naivni severnjaci, kako ih samo južnjaci lukavo koriste. 

Link to comment

Varufakis je čovek koji se ostvario u veoma kompetitivnom biznisu u srcu liberalnog kapitalizma  i ima besprekoran akademski bekgraund. 

Vučić je sitni huliganski ološ koji je štampao "Protokole sionskih mudraca", iživljavao se na zemunskoj deci i od radnog staža ima vođenje jedne sportske hale, po stranačkom nalogu.Učestvovao je u stvaranju uslova za naše današnje propadanje. 

 

Ova tvoja priča je stravično banalizovanje. Ne postoji univerzum u kome se može postaviti ovakva analogija kakvu si sad napravio. No, zanimljivo je videti kako se ljubitelji imperijalizma, bilo evroatlantskog bilo ruskog, lepo slažu oko Sirize, to mi govori koliko je ta pojava zapravo važna.

 

Dobro, de, nemojmo preterivati.

Ima relevantan akademski bekgraund, "besprekoran" mi vise znaci kao "znacajan", "cenjen" i sl. To nije slucaj. Varufakis, sto se moze videti po skromnoj listi peer reviewed publikacija (tu ne racunam esejisticke knjige), akademski nije znacajan, iako su dve-tri u odlicnim casopisima.

Ako pod besprekoran mislis "nije uzeo PhD na Megatrendu, vec u instituciji koja vazi za jednu od najjacih u Velikoj Britaniji u polju ekonomije sto se moze videti po poslednjim britanskim merenjima kvaliteta istrazivanja (REF)", onda je to ok.

Edited by Budja
Link to comment

Dobro, de, nemojmo preterivati.

Ima relevantan akademski bekgraund, "besprekoran" mi vise znaci kao "znacajan", "cenjen" i sl. To nije slucaj. Varufakis, sto se moze videti po skromnoj listi peer reviewed publikacija (tu ne racunam esejisticke knjige), akademski nije znacajan, iako su dve-tri u odlicnim casopisima.

Ako pod besprekoran mislis "nije uzeo PhD na Megatrendu, vec u instituciji koja vazi za jednu od najjacih u Velikoj Britaniji u polju ekonomije sto se moze videti po poslednjim britanskim merenjima kvaliteta istrazivanja (REF)", onda je to ok.

Још кад би цео академски систем био идеалан па се у одличне часописе улази само зато што си одличан.

Link to comment

 

Ako pod besprekoran mislis "nije uzeo PhD na Megatrendu, vec u instituciji koja vazi za jednu od najjacih u Velikoj Britaniji u polju ekonomije sto se moze videti po poslednjim britanskim merenjima kvaliteta istrazivanja (REF)", onda je to ok.

 

Mislim baš na to, nisam kompetentan da sudim o njegovim akademskim postignućima, ali barem, na osnovu njegovog CV-a, znam da ne može da uđe ni u isti pasus sa ovim našim ološima. 

Link to comment

Mislim baš na to, nisam kompetentan da sudim o njegovim akademskim postignućima, ali barem, na osnovu njegovog CV-a, znam da ne može da uđe ni u isti pasus sa ovim našim ološima. 

 

To svakako.

 

Ja se sa Varufakisem, posle pocetnog entuzijazma, sve manje slazem.

Ima tu dosta verbalnih bravura a malo mesa. Poslednji clanak u NYT je jadnjikav.

Jebi ga, manir kriticke levice, slabo im ide kreiranje pozitivne agende, jos uvek je faza kritike na stolu, a od toga leba nema.

Link to comment

Poduzi clanak u Guardianu. Prepravljena verzija predavanja sa Subverziva u Zagrebu 2013.

 

http://www.theguardian.com/news/2015/feb/18/yanis-varoufakis-how-i-became-an-erratic-marxist

 

Ovaj je jos gori, tezak za citanje, nekako kao "vidi me kako pisem na engleskom, a", odvojen od realnosti (ne, nije "neoliberalizam" pobedio jer je bio vestiji u diskusiji, vec zato sto je realnost jedinog alternativnog modela u praksi bila jos gora, i naposletku - propala), da bi na kraju "what should marxists do?" napisao jedno veliko nista (doduse, rekao je sta ne bi trebalo da rade, sto je, je l da, uvek lakse).

Link to comment

Nisam siguran sta je ideja ovog citata.

 

Ako je rec o besmislenom koriscenju matematike, well, citirani ne predstavlja mainstream.

kasnim, ali da odgovorim. ne bih rekao da su u pitanju besmislice, vec (mozda neuspeo) pokusaj da se ucini nesto sto bi predstavljalo pomak u odnosu na postojece prilicno falicne modele. meni je interesantna sama ideja. 

 

poenta je da su postojeci modeli prilicno problematicni. pri tome, cinjenica da vrhunski ekonomisti znaju sta rade, i da je Ester Duflo prvakinja u skoku u dalj, ne menja na stvari.  

Edited by Gandalf
Link to comment

Varoufuckis lepo da odjebe pijavice tipa dizel, шојбле на точкиће&staru mutti - duznicko ropstvo je malo outdated. pazi navukli ih na gold standard tipa juro pa ne mogu da se skinu - more skinule su se mnoge zemlje pa im nista nije falilo ili sa dollar pega

fora je da se ne obazires na armagedonske pretnje stare mutti&njenog henchmana u kolicima - pa naravno da ima zivota van jura; I to boljeg!

Link to comment

pazi stara mutti puts on a dildo&kara po evropi - grcka, ciprus, espanja, порчугал, ajrlend, itali, frense....da ne spominjem jadnike na baltiku, I to na suvo....I ovi ga primaju?!?

Link to comment

wow šta se sve desilo za nekoliko sati, da čovek ne poveruje...

 

pre par sati: Grčka se povila maltene do zemlje, rekla da ipak može nadzor "trojke" i tražila nastavak loan agreement-a.

 

just in: Berlin odbio ovaj predlog u celosti.

 

#grexit, mmw

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ozbiljna pizdarija

 

 
Germany says Greek proposals are insufficient

Germany has thrown a major spanner in the works, rejecting the proposals put forward by Greece.

Martin Jaeger, a spokesman for the German finance ministry, said in a statement:

The letter from Athens is not a proposal that leads to a substantial solution.

In truth it goes in the direction of a bridge financing, without fulfilling the demands of the programme. The letter does not meet the criteria agreed by the eurogroup on Monday.

 

 

Link to comment

wow šta se sve desilo za nekoliko sati, da čovek ne poveruje...

 

pre par sati: Grčka se povila maltene do zemlje, rekla da ipak može nadzor "trojke" i tražila nastavak loan agreement-a.

 

just in: Berlin odbio ovaj predlog u celosti.

 

#grexit, mmw

 

Da ne gubim vreme, kapiram da su uslovi koji su predložili bili blaži od inicijalnih/prethodnih?

 

A Švabe ponovo pokazuju svoj istančan sluh za diplomaiju. Ako su hteli još da ih spuste to se ne kaže ovako, nego se kaže da grčki predlog relativno dobra polazna osnova i da verujemo da ćemo postići kompromis. Kakvi papani, ili cvile u Vašingtonu i Moskvi ili šutiraju daleko slabije od sebe. 

Link to comment

Da ne gubim vreme, kapiram da su uslovi koji su predložili bili blaži od inicijalnih/prethodnih?

 

 

U najkracem, da. Junker je bio u fazonu "OK ovo deluje na prvi pogled, aj da pricamo sutra". A Sojble je jednostavno odbio bez dalje diskusije, u sustini oni su trepnuli a on ih je sutnuo u jaja. 

 

Bice jako tesko za Sirizu da posle ovoga osmisli novi ustupak, a nemaju mandat da prihvate berlinsko ludjenje. Blizi se tacka sloma.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...