Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

pa nisu juznjaci lenji nego glupi - nije im se svidjalo da plate mizernu proviziju prilikom menjanja sopstvene valute pa su hteli jednu - e ta im sada donosi 1 depresiju - pazi hoce mali hoze 1&2, mali jorgos&djovani da se igraju u pesku I onda dodje hans the child molester I sjebe im kule od peska

Edited by maximus
Link to comment

(BRUSSELS) - Eurozone ministers handed Greece an ultimatum on Monday to request an extension to its bailout programme after crunch talks collapsed, deepening a bitter stand-off that risks seeing Athens bid farewell to the euro.

 

Despite the acrimony, Greek Finance Minister Yanis Varoufakis said the different sides could come to an agreement on the bailout within the next two days, with the possibility of another make-or-break meeting on Friday.

 

"I have no doubt there is going to be an agreement in the end," Varoufakis said after the talks abruptly ended after only a few hours.

 

Eurogroup head Jeroen Dijsselbloem said Greece had the rest of the week to request an extension to the programme, which expires at the end of the month, challenging Athens to cave in on its dearly held position.

 

"Given the timelines we have... we can use this week but that is about it," said Dijsselbloem, who is also Dutch finance minister and a defender of austerity policies in the eurozone.

 

A Greek government source dismissed the demand to stick to its current bailout as "absurd" and accused Dijsselbloem of inserting a last-minute proposal that he knows Greek authorities will refuse.

 

"The insistence of certain people for the new Greek government to enforce the bailout is absurd and unacceptable," the source said.

 

...

 

"There's only one reasonable path, that of a technical extension with flexibilty... to take the Greek people into account," said French Finance Minister Michel Sapin.

 

...

 

EU Economic Affairs Commissioner Pierre Moscovici also urged Greece to bite the bullet.

 

"It is very important that the Greek government ask for an extension. It includes the legal basis on which we can work," Moscovici said.

 

...

 

As news of the talks collapse spread, the euro fell sharply to $1.356 euros after markets had kept a wait-and-see attitude for most of the day. Earlier, the Greek stock exchange dropped by more than 4.0 percent.

Link to comment

Zasto se mi toga ne dosetimo?

Nazajmimo jos 100 milijardi i onda krenemo da kukamo kako se borimo za novi put u razvoju medjuljudskih odnosa.

Zamisljam porast opste ljubavi spram Vucica da krene da gusla o Brozovom otpisivanju odstete za WW2.

Ili to tek kad udjemo u EU.

Cenim da ce zbog Grka ubaciti jos koje poglavlje za nas :D

Link to comment

Nazajmimo jos 100 milijardi i onda krenemo da kukamo kako se borimo za novi put u razvoju medjuljudskih odnosa.

 

 

jesi li potpuno siguran da Ciprasova administracija radi ovo što si opisao?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa nisu oni nazajmili ali meni se resenje tako cini.

I koje odusevljenje u ovoj zemlji medju odr. slojevima za to vlada lol

Ja se uvek zakikocem na pomisao da istu spiku postavis pred picoustog koji bi to bio mentalni kolektivni harikiri.

Ali Cipras je Grk, shmeker, to je kolevka demokratije itd.

Do duse oni imaju neki mali ucenjivacki potencijal jer su deo evrozone a mi slepo crevo.

Link to comment

Треба теби послати Арчија на дијалог.

Алтернатива Ципрасовом програму за узимање ваздуха је она "операција успела, пацијент умро".

Link to comment

Pa nisu oni nazajmili ali meni se resenje tako cini.

I koje odusevljenje u ovoj zemlji medju odr. slojevima za to vlada lol

Ja se uvek zakikocem na pomisao da istu spiku postavis pred picoustog koji bi to bio mentalni kolektivni harikiri.

Ali Cipras je Grk, shmeker, to je kolevka demokratije itd.

Do duse oni imaju neki mali ucenjivacki potencijal jer su deo evrozone a mi slepo crevo.

 

Varufakis je čovek koji se ostvario u veoma kompetitivnom biznisu u srcu liberalnog kapitalizma  i ima besprekoran akademski bekgraund. 

Vučić je sitni huliganski ološ koji je štampao "Protokole sionskih mudraca", iživljavao se na zemunskoj deci i od radnog staža ima vođenje jedne sportske hale, po stranačkom nalogu.Učestvovao je u stvaranju uslova za naše današnje propadanje. 

 

Ova tvoja priča je stravično banalizovanje. Ne postoji univerzum u kome se može postaviti ovakva analogija kakvu si sad napravio. No, zanimljivo je videti kako se ljubitelji imperijalizma, bilo evroatlantskog bilo ruskog, lepo slažu oko Sirize, to mi govori koliko je ta pojava zapravo važna.

Link to comment

Ma ne sumnjam ja da će i sada pobediti osovina lopova oligarha, neizabranih aparatčika autokratskih dileja i bezličnih mediokriteta, ali je lepo videti da im se barem nakratko tresu gaće, i to pred jednom malom državom koja je odlučila da stavi tačku na njihovo iživljavanje.

Link to comment

Kad već reče default. Da li može neko upućen da objasni koji je interes evrozone da gura Grčku u default? Postupci u poslednja dva dana, sa sve ultimatumima i podmetanjem revidiranih dokumenata u poslednjem trenutku (stara i proverena fora za miniranje pregovora) izgledaju kao namerno guranje Grčke preko ivice.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Default, default!

 

:jerry:

 

 

Ajmo braćo Grci, učinite da se moja ušteđevina u francima vine u nebo! :D

 

Sunce da ti jebem. Dok ljudi grcaju u kreditima ti sanpanjce otvaras!

Link to comment

Kad već reče default. Da li može neko upućen da objasni koji je interes evrozone da gura Grčku u default? Postupci u poslednja dva dana, sa sve ultimatumima i podmetanjem revidiranih dokumenata u poslednjem trenutku (stara i proverena fora za miniranje pregovora) izgledaju kao namerno guranje Grčke preko ivice.

 

Meni to izgleda kao da oni misle da će se Grčka usrati od bankrota i na kraju u zadnji čas pristati na sve. Mislim da Varufakis i Cipras treba jednostavno da im kažu - što se nas tiče, default je OK, mi smatramo da je za Grčku to super i imamo contingency plan za to koji je vrlo solidan, a pokušavamo ovim pregovorima da spasemo evrozonu od grčkog bankrota jer će više štetiti vama nego nama, pa vi kako 'oćete...

Link to comment
×
×
  • Create New...