Jump to content

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Au, ovi i dalje leba za tri dinara i ratne reparacije, sada u vladinom  programu. Veselo.

http://www.bbc.com/news/world-europe-31261475

 

 

On Sunday, Mr Tsipras said the government's "irreversible decision is to implement in full our pre-elections pledges".

The first priority, he said, was "tackling the big wounds of the bailout, tackling the humanitarian crisis".

That included giving free food and electricity to those worst affected by the economic crisis and ending an unpopular annual levy on private property.

Among other commitments outlined on Sunday were:

  • a gradual rise in the minimum wage to €751 (£557; $850) by 2016
  • payment of a bonus to low-income pensioners
  • reinstatement of public sector employees "fired illegally"
  • the creation of a new national broadcaster

Two of the measures - raising the minimum wage and restoring a tax-free threshold to €12,000 - contravene reforms made previously as conditions for receiving bailout money.

Mr Tsipras also announced a number of measures aimed at cutting costs or raising revenue, including

  • a new tax on large properties
  • a special portfolio to oversee fight against corruption and tax evasion
  • a pension fund using revenues from natural resources
  • cutting ministry cars and government aeroplanes.

The Greek prime minister also repeated demands that Germany - Greece's biggest creditor - pay reparations for World War Two and repay a loan that the Nazis forced the Bank of Greece to pay when they occupied Greece.

Greece had "a moral obligation to our people, to history, to all European peoples who fought and gave their blood against Nazism", he said.

 

+ uobicajena prva mera kasnijih populisticko-autoritarnih vlada: sopstvena televizija.

Pa ce kroz udar na oligarhe da se postepeno gase ili umiruju ostali mediji.

Ko je tamo Misko? Jer Kokalis jos uvek? Ko ce u tvorza?

 

 

Naravno, usled potpunog moralnog bankrota prethodne garniture sve te mere ce imati popularnu podrsku.

Edited by Budja
Link to comment

Gledam ovaj zanimljiv Varufakisov intervju koje su postavile kolege iz Budzumbure.

Koje lupetanje izmedju, recimo, 3. i 15. minuta, titranje jajca hipsterskim levicarima time sto ponavlja njihova opsta mesta.

 

Link to comment

Sta je tebi ovde lupetanje, da mi je znati.

+1

 

mada nije zgoreg reci da..

van konteksta enormnog grckog duga koji nekako treba vratiti (puahaha) ova prica deluje zaista sjajno, dok unutar tog konteksta zaista zvuci kao da je jeo bunike..

Link to comment

nije ovo hip nego punk politika (u najboljem smislu) majke mi :D možeš da se ne slažeš ili slažeš, posebno iz njegove pozicije ministra finansija jedne suštinski skoro nebitne zemlje, ali da je simpa, simpa je. mislim, zna on o čemu priča, ne lupa gluposti, daleko od toga, ali...nije više na faksu. no, i dalje im želim sreću. zato što mislim da na drugoj strani 1 pogubna narrow-mindedness 

Link to comment

eh, ne postoji sistem koji se ne može predstaviti pomoću (matematičkog) modela. postoji samo loš ekonomista koji to ne ume

 

:D

 

+1

 

Podrzavam svaki Ciprasov potez usmeren ga Nemackoj, pa i ovaj sa reparacijama. Sto vise loptica u Angelino dvoriste.

Edited by Yoda
Link to comment

eh, ne postoji sistem koji se ne može predstaviti pomoću (matematičkog) modela. postoji samo loš ekonomista koji to ne ume.

 

tako je. u svakom ludilu postoji sistem :)

 

meni sjajno sto coveka predstavljaju kao maga za ekonomiju i game theory, a prica kao da za zero sum game nikad cuo nije

Link to comment

tako je. u svakom ludilu postoji sistem :)

 

meni sjajno sto coveka predstavljaju kao maga za ekonomiju i game theory, a prica kao da za zero sum game nikad cuo nije

u svakom slučaju osveženje, plus lepo priča engleski. 

Link to comment

ma de, ovde ima neku poluvijetnamku

joj ne vuci me za jezik.. jel to bre odelo koje navuces kad ides da spasavas zemlju izgovana?

 

gledaju ga oni englezi kao ludu nastu.. i pustaju da se glupira malo, a onda ce samo isporuciti cenovnik za ostrva da odu na dobos kad vec nema nista drugo :crnjak:

Link to comment

joj ne vuci me za jezik.. jel to bre odelo koje navuces kad ides da spasavas zemlju izgovana?

 pa rek'o sam punk politics :D

 

A prilican je broj onih koji su mu mnogo veci problem od Engleza...

Link to comment
×
×
  • Create New...