Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Koliko ja vidim, domači komentatori turisti će se okrenuti Dalmaciji, jer ih sad nervira grčka privreda. Što je novi momenat simpatičnosti.

Edited by archi
Link to comment

Koliko ja vidim, domači komentatori turisti će se okrenuti Dalmaciji, jer ih sad nervira grčka privreda. Što je novi momenat simpatičnosti.

 

ma da. sad će bivši radikali i oslobodioci svih srpskih zemalja (od srba) da se okrenu dalmaciji i kažu ' jeste da mislimo da ste i ustaše i da ubijate srbe, ali, znaš šta brate - bar vraćate svoje dugove, a to je nama ipak najvažnije. 

 

i, btw, za vreme 2014-te učešće javnog duga Srbije u BNP-u skočio sa 59% na 71%. Mada, znam, to je u stvari pad a ne skok, ali samo kažem.

Edited by MancMellow
Link to comment

ma da. sad će bivši radikali i oslobodioci svih srpskih zemalja (od srba) da se okrenu dalmaciji i kažu ' jeste da mislimo da ste i ustaše i da ubijate srbe, ali, znaš šta brate - bar vraćate svoje dugove, a to je nama ipak najvažnije. 

 

sto je najblesavije, takav profil bas tako i komentarise kroate, narocito kada su u pitanju sudjenja u hagu, bukvalno variraju taj iskaz, jeste da mislimo da ste i ustaše i da ubijate srbe, ali, znaš šta brate, vi umete da cuvate svoje generale i borce od haskih zlikovaca

Edited by Pontijak
Link to comment

I jednima i drugima savet: sačekajmo prve rezultate novog režima u Grčkoj, pa tek onda sudimo ...

 

Meni je, na primer, super njihov odgovor na pitanje Nemaca kada će da vrate silne pozajmice. Nova vlada odgovara da će to prebiti ratnom odštetom iz II svetskog rata koju im Nemačka još nije isplatila, i još Nemci po tom osnovu treba njima da isplate negde preko 10 milijardi evra ...

 

Kako se mi toga nismo setili, a ne da se primamo na navodni dogovor Tita i Branta oko ratne odštete ...

Link to comment

može neko meni prostom da pojasni - kakve će tačno posledice snositi grčka ako odbije pregovore sa Trojicom? Ono što ja čitam od pretnji je - snižavanje kreditnog rejtinga i eventualni odlazak stranih banaka iz Grčke? I šta onda? Šta dobijaju sve te strane banke ako odu iz Grčke? 

Link to comment

koliko ja vidim botovi u onlajn novinama su u punom pogonu prljuvanja i grka i sirize

Ja izgleda pratim neke pogresne medije jer na B92 i Blic dominiraju "konacno da neko udari na MMF i ostale sto nam drze omcu nad glavom" komentari.

Link to comment

I jednima i drugima savet: sačekajmo prve rezultate novog režima u Grčkoj, pa tek onda sudimo ...

 

odmah da kažem, ja ne verujem da će biti fantastični. ovo što su oni izabrai je potez očajnika. i poslednja brana pred zlatnom zorom i fašizacijom društva. ja to tako vidim. i jedan očajnički potez autsajdera da pokrene neke šire debate na nivou EU. I u tom smislu pozdravljam. Osim rezultata u narednom periodu će se još videti i da li oni imaju nekoga ko to, krijući se iza njih, podržava ili su totalni soleri. 

Link to comment

Ja izgleda pratim neke pogresne medije jer na B92 i Blic dominiraju "konacno da neko udari na MMF i ostale sto nam drze omcu nad glavom" komentari.

 

koliko sam video na B92, otprilike je 50-50

Link to comment

economist_gia_tsipra_kai_merkel.jpg

 

 

 

 

 

Drndaju Briti Svabe, ne vade...

 

И треба 3 пута их као сомове на бућку навуку да праве срање по истоку за њихов рачун. Треба да их таслаче док се не сасуше тупани.

To je ideoloska a ne ekonomska mera. Doduse koliko vidim oni su vec ublazili stavove po par pitanja tako da treba sacekati s ovim. Mnogo opasnija mera je potencijala nacionalizacija banaka.

Што?

Link to comment

И треба 3 пута их као сомове на бућку навуку да праве срање по истоку за њихов рачун. Треба да их таслаче док се не сасуше тупани.

Што?

 

crni covece, srce ti puno mrznje i prema britancima i prema nemcima, lose je to po zdravlje toliko mrzeti, lose

Link to comment

crni covece, srce ti puno mrznje i prema britancima i prema nemcima, lose je to po zdravlje toliko mrzeti, lose

А шта ти кажем , у праву си. :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...