Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

 

Дакле, Грци цареви, а Немањиће прескачи јер ти боље иде када се правиш да их нема него када кренеш да лупеташ о њима.

 

au bre prasline, kao da ti je najblize psovao, toliko si burno reagovao na arhcijevo zezanje na racun nemanjica :o 

Link to comment

Прелило ми се са Премијер лиге, пресекла ме мисао да ћу на све више топика да га срећем.

Link to comment

Cekaj, ti zapravo ovde branis Vucicevu izjavu o teskim rezovima i strukturnim reformama? To je bre covek koji 1 tezak rez i 1 strukturnu reformu nije izveo. Smanjio plate i penzije za 10% i svu tu ustedu vec spiskao na druge gluposti, deficit nikad gori, zaduzivanje nikad gore, prihodi padaju bez obzira na stalno povecanje poreza, dinkonomija i dalje vlada, delimo subvencije levo i desno, nastavljeno pomahnitalo partijsko zaposljavanje i da ne spominjemo. A tek promena svesti??? Bahahahaha.

 

I, kao da sve to nije više nego dovoljno, u najbednijem zamislivom maniru samodopadno pametuje i deli lekcije tek izabranom premijeru druge zemlje. Potrčala uštva beskarakterna da se dodvori gazdama sve se busajući u grudi junačke   :puke:

Link to comment

Прелило ми се са Премијер лиге, пресекла ме мисао да ћу на све више топика да га срећем.

 

sto sam stariji sve sam srecniji sto me sport nikada nije interesovao, jeste da su mi ilegalne supstance sprzile mozak a legalne supstance ostetile pluca i jetru ali sve vise mislim da je zdravije biti pijanac od jutra do sutra nego gledati prenos bilo kakvog sportskog takmicenja

Link to comment

sto sam stariji sve sam srecniji sto me sport nikada nije interesovao, jeste da su mi ilegalne supstance sprzile mozak a legalne supstance ostetile pluca i jetru ali sve vise mislim da je zdravije biti pijanac od jutra do sutra nego gledati prenos bilo kakvog sportskog takmicenja

 

Ne, samo je glupo shvatati sport licno.

Link to comment

Едитовао сам да се не бих са тобом уплитао, али очигледно не довољно брзо.

 

Шта покушаваш да докажеш? Да су Грци створили модерну цивилизацију? Ко то спори? Да је Вучић џибер? Јасно као дан. Све је океј осим што си назуо балетанке па те понела шкрипа паркета и беспотребно си отклизао са сцене у бифе, где и даље правиш пируете само што њима сада рушиш флаше и просипаш пића.

 

Дакле, Грци цареви, а Немањиће прескачи јер ти боље иде када се правиш да их нема него када кренеш да лупеташ о њима.

 

Čekaj, pre svega - Dobro popodne, Prsline.

 

Ako ti misliš da ćemo mi sada da remetimo temu, tako što ću ti ja odgovarati na neakva pitanja, onda moraš da prihvatiš ćinjenicu da nećemo.

 

Pre svega, nisi ti sa Nemanjićima ovce čuvao, da bi na bilo čije pisanje o njima ovako reagovao.

 

Nisi ti Nemanjin frend. 

 

Nego si pre svega forumski frend i kao takav moraš biti spreman da braniš interese svih nick nejmova, pa i moje, jer ti živiš danas.

 

Nema Stefana Prvovenčanog da nam da savete. Ne može ih dati ni Vučiću. Možda malo, u prizivanju duhova Nikoliću.

 

Sve moramo sami. 

 

Dakle, ma kakvo da je pisanje, a ono nikad nije utemeljeno na ružnostima, nego pre svega na obavezi zezanja i lipote izraza, moraš sportski primiti svakakva pisanja.

 

Čak i kada je predmet pisanja, na primer - Veliki župan.

 

I to mora da bude temelj svih diskusija. Inače, nemoj da te ovo iznervira, jer ovo o forumskim diskusijama i nick nejmovima, nisam izvorno rekao ja, nego - Platon.

 

Dakle, laganim prihvatannjem napisaog o županu, pokazuješ fer plej, bogatstvo zezalaštva i razumevanja otklona prema prošlim vremenima, te pisanja o svim likovima bez usturčavanja,.

 

I ono što je najvažnjije, moraš braniti temu,

 

A tema je u ovom slučaju Grčka.

 

Velika i lepa. Kao cica Atena.

 

Kao cica Apolonija iz Kuma, za koju je Mikele Korleone rekao da ima više grčku nego italijansku lepotu.

 

I lipo je da se to ispoštuje. Da se voli grožđe sa plantaže u Delfima.

 

Da se oseća plamen Olimpije i da se oseća napajanje miomirisima sa proročišta.

 

Prema tome, nema nerviranja zbog župana ili zbog Poljaka ili zbog istoriskih ocena.

 

Naravno, da su se Veliki župan i ekipa savetovali sa cicama proročicama u Delfima, možda bi i u njihovo vreme po Srbiji bila izgrađena još po neka kuća, lavlja kapija, Zevsov hram, stadion.

 

Ovako, nema tragova tih građevina.

 

I zato je sve nas na ovoj temi opila Grčka, kako inače, tako i posle ovih izbora, a ako te i ovo što sam ti napisao bude nerviralo, uzmi malo crnog grožđa i grčkih maslina, te blagotvornu vodu sa delfskih izvora i slanu vodu iz pirejskog zaliva.

 

 

ευχαριστίες

Link to comment

Naravno.

 

Kao ni Rim sa antičkim.

 

To kad ideš kroz forum i pipneš Koloseum, ili kad se penješ na Akropolj i gledaš Erehtejon, to ti odma jasno da su to neke kulise.

 

Da je stejdž za predstave.

 

Da taj kamen nije onaj kamen.

 

Kao kad kažeš da majmun sa špice Odiseje, nije taj majmun, nego neki drugi majmun.

 

Ili kad kažeš da Ilijadu nije napisao Homer, nego neki drugi čovek, koji se isto zove Homer.

Ili kad kazes da je neko full of shit.

Link to comment

Izjava AV-a - potpuno nevezano za politiku Sirize, ovo je prosto nevaspitano, glupo, diplomatski apsolutno nepismeno, spoljnopoliticki pucanje u sopstveni stomak, jadno, tuzno, slepo. Nema mesta tu ni za kakvu "analizu", ovo je jednostavno sramota. D-NO

Link to comment

 

Dakle, laganim prihvatannjem napisaog o županu, pokazuješ fer plej, bogatstvo zezalaštva i razumevanja otklona prema prošlim vremenima, te pisanja o svim likovima bez usturčavanja,.

 

 

 

A sta sa Turcima, njih ne volis?  :cry:

Link to comment

Ili kad kazes da je neko full of shit.

 

Ili kad kažeš da je frn1782 na temi o Grčkoj i to u trenucima sabiranja utisaka posle važnih izbora uokvirio nečiju misao i napisao: full of shit.

 

Kapiraš koliko bi to Ciprasu ili možda čak Karamanlisu bilo smešno.

 

Naravno da kapiraš.

Link to comment

Izjava AV-a - potpuno nevezano za politiku Sirize, ovo je prosto nevaspitano, glupo, diplomatski apsolutno nepismeno, spoljnopoliticki pucanje u sopstveni stomak, jadno, tuzno, slepo. Nema mesta tu ni za kakvu "analizu", ovo je jednostavno sramota. D-NO

 

Ti me zaista cudis. Svi me cudite kad se bilo cemu cudite. 

Link to comment

Izjava AV-a - potpuno nevezano za politiku Sirize, ovo je prosto nevaspitano, glupo, diplomatski apsolutno nepismeno, spoljnopoliticki pucanje u sopstveni stomak, jadno, tuzno, slepo. Nema mesta tu ni za kakvu "analizu", ovo je jednostavno sramota. D-NO

Mene to nervira neviđeno.

A ja onako "predrasudno" ne volim Grke.

Ali srati ovako već 2-3 puta...

Jel on to tripuje da uskače u vagon sa Merkel?

Link to comment
×
×
  • Create New...