Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Naravno da nije na mestu, trebalo je da cestita Ciprasu postavljenje, pomene nastavak saradnje dve zemlje i sl. Nista o razlikama, apsolutno nista.

 

Ovo praskavo parolasenje za domacu upotrebu i Angeline saradnike iz treceg esalona  ima svoju cenu u spoljnoj politici.

Edited by Yoda
Link to comment

Meni je imenovanje Varufakisa za ministra finansija skoro pa orgazmični uzročnik nadanja u bolje sutra za Grčku, jer njegov rad sam susreo kada je bio konsultant Valveu po pitanju ekonomije ekosistema igrača video igara,

 

http://blogs.valvesoftware.com/economics/why-valve-or-what-do-we-need-corporations-for-and-how-does-valves-management-structure-fit-into-todays-corporate-world/

 

a preporučio bih i njegovu knjigu The Global Minotaur, doduše kao ekonomski laik. U svakom slučaju, mislim da je ovo prvi put da je neko specijalizovan za game theory došao na ovako odgovornu poziciju, pa još u levičarskoj vladi, a pritom mi deluje i kao overall baja i gud gaj i ima i taj alfa gikovski šmek jebo bi ga   :wub:

 

yanis.jpg

Edited by Ariel
Link to comment

Naravno da nije na mestu, trebalo je da cestita Ciprasu postavljenje, pomene nastavak saradnje dve zemlje i sl. Nista o razlikama, apsolutno nista.

 

Ovo praskavo parolasenje za domacu upotrebu i Angeline saradnike iz treceg esalona  ima svoju cenu u spoljnoj politici.

 

Pa on je dao izjavu za TV stanicu i rekao sta misli. Nije ovo napisao u zvanicnoj cestitki Ciprasu. U principu mislim da je jednom i on u pravu.

 

 

B8cEut_CMAAIiMO.jpg

 

Atinska berza nije bas najbolje odreagovala na Syrizu. Imaju oni a mountain to climb.

Link to comment

Znam da je to rekao u izjavi za TV stanicu, kao sto sam siguran  da je njegova izjava diplomatskom postom otisla vec u Atinu.

 

Ovako nesto:

 

"Da prihvatim da kažem narodu nećete da plaćate struju, da ću bez ekonomske podloge da povećam platu u javnom sektoru za 70 evra svima odmah, obećavam kule i gradove koje je nemoguće izvesti a da to niste zaradili - sebe doživljavam kao ozbiljnog i odgovornog čoveka i to u Srbiji da čujete nećete", rekao je premijer.

 

 

ne izjavljujes ni za premijera zemlje sa kojom imas problematicne odnose, a kamoli za premijera drzave s kojom si tradicionalno dobar.

 

Potpun promasaj. Ali dobro, mozda mitelevropejstvo nema neizvesnosti...

Edited by Yoda
Link to comment

naravno, pickousti kvisling nedicevac nije mogao ni par dana da saceka. nad ranjenim vukom i fukara silji qrac ono sto nema.

 

najvece smo civilizacijsko dno, najvece.

Link to comment

naravno, gaf par ekselans.

 

Dvoumim se samo da li je ovako Grke nabio na k... jer mu potpuno promiče šira suština promene koja se desila i procesa koji njome započinje - suvidiletantizamtm - ili je dovoljno ciničan u odbrani nekih svojih evropskihprijateljstava...

 

Kako god, momak je po ko zna koji put ispao iz vinkla. Na našu štetu.

Link to comment

Znam da je to rekao u izjavi za TV stanicu, kao sto sam siguran  da je njegova izjava diplomatskom postom otisla vec u Atinu.

 

Ovako nesto:

 

 

ne izjavljujes ni za premijera zemlje sa kojom imas problematicne odnose, a kamoli za premijera drzave s kojom si tradicionalno dobar.

 

Potpun promasaj. Ali dobro, mozda mitelevropejstvo nema neizvesnosti...

 

Da u pravu si da je s tim mogao da saceka, to sam prevideo. Sustinski se slazem s njim, ali moze to i diplomatski pametnije.

Link to comment

Pazi, premijer RS - "po tom pitanju je bliži Nemcima, Austrijancima ili skandinavskim narodima nego što bi se poredio sa "našom braćom i prijateljima u južnoj Evropi"shodno, 

 

Hahahahahaahahahaha.....

 

 

Pazi, premijer Srbije nalazi za shodno, da ne kažem - za zgodno, da komentariše Ciprasa, i uopšte Grčku.

 

Misim, hahahahahaahahah....

 

Dakle, jedan premier Srbije, komentariše, pazi - Grčku.

 

Dakle, ne: hahahahaahah..., nego: HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHA.....

 

Pa sine, ti uopšte nisi pozvan da komentarišeš Grčku.

 

Iz 767 000 000 razloga.

 

Prvo, dok su Grci odlučivali na Agori, Srbija nije ni odlučivala.

 

Drugo, Grčka je dakle, odlučivala na Agori. Na AGORI. To znači, da su na sednicama skupštine bili prisutni: Platon, Aristotel, Sokrat, Anaksimen i Anaksimandar.

 

Na Agori, nije svaka šuša raspravljala o rebalansu budžeta.

 

Treće, dok je Grčka raspravljala na Partenonu, Srbija je bila stotine godina od odlučivanja u Obrenovićevoj skupštini sklepanoj od letvica, slame, zemlje i dasaka.

 

Četvrto, premijer je zaboravio, da dok je trend koji on sada voli, a to je, kako on kaže: "Verujem u težak rad, u teške strukturne reforme, verujem u promenu naših navika, naše svesti, u teško i mukotrpno ozdravljenje naše privrede i zato sam u tom poslu posvećen na takav način", a koji je prezentovao Đinđić i to ono - 2001, 2002 i 2003, premijer je bio u fazonu nerada, nediscipline i negotivljenja Skandinavije.

 

Smejanja Nemačkoj. 

 

Sada kada je došao trend neštednje, premijer voli, ni manje ni više, nego jebiga baš Skandinaviju.

 

Misim, baš ono - odlepio na Dansku. Zavoleo Malme. Zavoleo neviđene reforme. Odlepio na Fince. Seče se na Norvežane. Na Island.

 

E pa, hahahahaahahahahahahah....

 

Dobro, bolje ikad nego nikad. Lipo je gotivit Skandinaviju. I normalno.

 

Ali, naći za zgodno komentarisati Grčku, i to na ovaj način, to - tužno. Nije čak ni fijasko. Baš - za žaljenje. Fijasko u sebi ima i pozitive, ali žaljenje - ne.

 

Dakle, kakav god da je premijer Grčke i ko god da je premijer Grčka, premijer Srbije mora najpre da mu čestita, pa posle eventualno može da iskaže gotivljenje Skandinavije.

 

To je pre svega neako pristojno. Uljudno. Ajmo reć - ful kul. Nije ono - nabrijano, pre ono - pristojno.

 

I to bi tako bilo da je Srbija deo Škotske, ali kako je ona kesa, a želela bi bit Skandinavija, ili možda Beneluks, onda imamo izjave ovoga, gornjega tipa.

 

U svakom slučaju, bit će zanimljivo što će se sve dešavati, ali ono - spuštati Grčkoj i to.

 

Misim, hahahahahaha...

 

Zamisi da tako spusti Španiji.

 

Ili - Italiji.

 

Pa hahhahaahahahaa...

 

Neka cvjeta 1000 grčkih cvjetova i 1000 Partenona, Agora, Delfa, Posejdona i Atena.

Edited by archi
Link to comment
×
×
  • Create New...