Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ozbiljan je. Ozbiljno lud, procitao sam i u komentarima sta je pisao. Nije njemu dobro. 

 

i vasic

 

Što li se ja iščuđavam, taki su najbolji dizađu na televizor (novine). 

 

vasicu, i tebi slučajno uskočih u profil dok sam proveravala notifikaciju, dolazim u miru  :)

Edited by Notorious
Link to comment

 

 

vasicu, i tebi slučajno uskočih u profil dok sam proveravala notifikaciju, dolazim u miru  :)

Не бих ни помислио да је другачије. :thumbsup:

Link to comment

ja juče naleteo na taj Kuljišev post na FB, meni je pokvario dan. ne mogu da ne odlepim od tog kretena. nije mu prvina.

na isti način mi je išao na ganglije i Davor Butković, i kad je pisao o politici i kad je pisao o hrani i vinu. iste kultur - rasitičeke premise, kod Butkovića upakovane sa možda malo više stila.

Edited by banatjanin
Link to comment

Malo matoro, ali novi faktor u odnosima Grčke i Turske. 

 

 

Oil and gas reserves around Cyprus give Greece and Turkey more to fight about

It had been hoped that discovering the reserves would galvanise the two sides to conciliate – but this has not happened

Helena Smithin Athens
The Guardian, Monday 10 November 2014

Egypt-Cyprus-Greece--009.jpg
The Cypriot president, Nicos Anastasiades, left, the Egyptian president, Abdel-Fattah al-Sisi, centre, and the Greek prime minister, Antonis Samaras, in Cairo on Saturday after signing an agreement. Photograph: Xinhua /Landov / Barcroft Media

Tensions have risen in the eastern Mediterranean with an escalating war of words between Athens, Ankara and Nicosia over oil and gas reserves in the region.

Wrangling over hydrocarbons to be found in the area’s waters, has intensified after the leaders of Greece, Cyprus and Egypt signed an agreement in Cairo on Saturday to boost energy cooperation.

 

http://www.theguardian.com/business/2014/nov/10/oil-gas-reserves-cyprus-greece-turkey

Link to comment

 

"Ne verujem u Ciprasovo lako ćemo"

Beograd -- Premijer Aleksandar Vučić izjavio je da veruje u strukturne promene, težak rad i mukotrpno ozdravljenje privrede, a ne u politiku "lako ćemo".

 

Vučić je takvu ocenu izneo govoreći za austrijski ORF o situaciji u Grčkoj i porukama novog premijera Aleksisa Ciprasa.

"Verujem u težak rad, u teške strukturne reforme, verujem u promenu naših navika, naše svesti, u teško i mukotrpno ozdravljenje naše privrede i zato sam u tom poslu posvećen na takav način", rekao je Vučić.

Kako je naveo, po tom pitanju je bliži Nemcima, Austrijancima ili skandinavskim narodima nego što bi se poredio sa "našom braćom i prijateljima u južnoj Evropi". :s_w:

 

Premijer je u intervju za ORF podsetio da nije Srbija slučajno jedina zemlja koja je bez pritiska bilo koga iz EU, MMF, SB, Evropske banke krenula u teške mere i reforme i mere fiskalne konsolidacije, te dodao da je "to put ozdravljenja, zato što ništa neće pasti sa neba".

 

"Da prihvatim da kažem narodu nećete da plaćate struju, da ću bez ekonomske podloge da povećam platu u javnom sektoru za 70 evra svima odmah, obećavam kule i gradove koje je nemoguće izvesti a da to niste zaradili - sebe doživljavam kao ozbiljnog i odgovornog čoveka i to u Srbiji da čujete nećete", rekao je premijer.

 

Kako je Vučić istakao, svestan je oduševljenja i kod Srba i u celom regionu zbog onoga što se desilo u Grčkoj, ali je dodao da ga on lično ne deli.

 

"Većina ide linijom manjeg otpora, misli 'eto stigla nam je politika lako ćemo'. Ja ne verujem u takvu politiku, a Ciprasu želim sav uspeh i sreću - ako pokaže da takvom politikom može da izvuče zemlju iz krize to će biti nešto genijalno i onda je u pravu. Onda svi mi ostali koji mislimo da samo velikim trudom i radom rezultat može da se postigne treba da se sklonimo", rekao je premijer.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_BmneE3AcFM

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...