Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Pa dobro, lakše je onda pogledati koliko razlikujemo dijalekte srpskog kad se priča engleski. Da li možemo da razlikujemo npr nekog Crnogorca kad priča engleski od nekog Beograđanina? Ustvari ja ovo pojma nemam, nikad nisam nešto obraćala pažnju.

 

Svakako da to ne zavisi samo od primarnog dijalekta (postoji i mnogo drugih činilaca), ali, generalno - o, da. 

Edited by Notorious
Link to comment

Pa dobro, lakše je onda pogledati koliko razlikujemo dijalekte srpskog kad se priča engleski. Da li možemo da razlikujemo npr nekog Crnogorca kad priča engleski od nekog Beograđanina? Ustvari ja ovo pojma nemam, nikad nisam nešto obraćala pažnju.

 

to mozda da, ali nema sanse da razlikujes Bgd od NS engleskog recimo

Link to comment

Ovo mi je danas ulepšalo dan:

 

Kad bi oni opet mogli postati skromni seljaci s otoka, koji još drže magarce kao temeljni transport, sve bi bilo u redu.

 

Nikad nije kasno da rvacko govno koje ne izlazi iz Vučićeve bulje i nekoć dežurni fastač pokojne debele TIjanićeve kare, zablista u punom sjaju. Fala Sirizi! 

 

sve sve, ali ovo je vrhunac

 

 

 

Trebali bi slušati Nijemce, a ne skupa s njima krasti.

 

:Hail:

Link to comment

He, he, zapravo ima  ^_^

 

ne znam, ja to nikad nisam cuo, mislim razliku, a slusao sam, naravno. 

 

nosim jedan utisak doduse, a to je da oni kojima je 'zapadna varijanta" maternja imaju vise problema sa britanskim izgovorom engleskog od "nas", 

Link to comment

ne znam, ja to nikad nisam cuo, mislim razliku, a slusao sam, naravno. 

 

nosim jedan utisak doduse, a to je da oni kojima je 'zapadna varijanta" maternja imaju vise problema sa britanskim izgovorom engleskog od "nas", 

 

Znam bar 2 novosađanina koji onako baš lalinski razvlače kada govore engleski. Ne u svakoj rečenici ali ,,omakne" im se redovno. Ne provališ odma doduše, trebalo mi je da ih na dnevnoj bazi slušam kako govore engleski da bi detektovao taj anglo-lalizam. Pritom nisu ljudi sa nekim jako naglašenim lalinskim govorom kada govore srpski, ali naravno prepoznaješ da su iz NS.

Edited by hazard
Link to comment

sve sve, ali ovo je vrhunac

 

 

:Hail:

 

Ama citajte komentare, pa ono je genijalno. Sve sam probrao i plasirao na Dnevnog Tupana. Cuj dnevnog, ovaj je jos u januaru zakljucao izbor za Tupana godine.

Link to comment

Ama cekaj ima i ovo, ni Francuzi ne valjaju  :lolol:

 

 Zato tnije zadnjih desetljeća stvorila ni jednog svjetski važnog pisca, a vodi kulturnu politiku isključivanja američke i anglosaksonske superiorne umjetničke produkcije fetišuiziranjem ”europskog”, ”nekomercijalnog” i ”umjetničkog” iskaza, što je naprosto label provincijalnog, nekomunikativnog i antidemokratskog kulturtregerstva... 

 

 

Denis Kuljiš Gospodin Šimac je bio francuski državni činovnik. On je činovnički hrvatski klerikalist, koji žali što Hrvati nisu Francuzi i što hrvatska država ne može biti kao francuska država. Takav sitnočinovnički veltnšaung nešto je najgore u Europi - Nijemci su odustali od etatizma poslije poraza u dva rata, Francuzi nisu. Još drže Legiju stranaca, plaćeničku vojsku u kojoj kriminalce pretvaraju u ratne zločince što služe kolonijalnim interesima korumpirane države elite. Sve je to skopčano s idejom francuske veličine koja više ne funkcionira - u Drugom svjetskom ratu Tito je imao veću i jaču, neusporedivo značajniju vojsku nego Francuska i De Gaulle. Uostalom, francuski maquis vodili su Titovi generali, koji su digli ustanak u Marseillesu i vodili oružani pokret otpora, dok su se Chaban-Delmas i Malraux insinuirali pred sam kraj... Poslije rata, Francuska je formirala EU, da ograniči import američke demokracije. I danas Francuska i francuski intelektualci vode bespoštedni rat s američkim idejama. Antiamerikanizam i antipropaganda ”liberalnog kpitalizma” zapravo je francuski kompleks (malade francaise) http://www.lemonde.fr/.../la-france-est-elle-l-homme...Jedina europska zemlja koja NEMA parlamentarnu vlast i ne može se prilagoditi modernitetu jer je etatistička, reakcionarna, antikapitalistička (ali nije socijalistička nego oligarhijska) zemlja, stalno proizvodi ideologiju osporavanja američkih ekonomskih i civilizacijskih dostignuća. Zato tnije zadnjih desetljeća stvorila ni jednog svjetski važnog pisca, a vodi kulturnu politiku isključivanja američke i anglosaksonske superiorne umjetničke produkcije fetišuiziranjem ”europskog”, ”nekomercijalnog” i ”umjetničkog” iskaza, što je naprosto label provincijalnog, nekomunikativnog i antidemokratskog kulturtregerstva... G. Šimac je lokalni predstavnik te i takve Francuske, zemlje u kojoj nitko ne zna ni jedan jezik osim francuskog koji govori i točno piše samo manjina stanovništva, uobražena srednja klasa, koja misli da je popila Salamunovu pamet. Kao što mi je rekao jednom prilikom Miroslav Radman - francuski državni institut za znanost s tisućama znanstvenika nije proizveo nijednog nobelovca, a u privatnom Rockefellerovu institutu ima ih uvijek dva tuceta...

 

Berlin pao Odzak nije syndrome 

Edited by MancMellow
Link to comment

Jeste li vi, ljudi, sigurni da je ovaj čovek (ili šta god da je, Kuljiš je svakako) ozbiljan? 

Скроз озбиљан. Какав неваспитани и необразовани надувани балон.

Link to comment
×
×
  • Create New...