Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ajde istoričari, dajte malu analizu, kako su eliminisani komunisti u Grčkoj posle WW2 i kako su skinuti neposlušni generali sedamdesetih

 

Jugoslavija im je uskratila gostoprimstvo '49. kad joj je trebala ekonomska pomoć Amera. Mada su Grčki komunisti sami sebi odmogli kada su podržali Sovjete oko rezolucije IB, ne znajući da je Staljin vrlo čvrsto odlučio da ispoštuje dogovor sa Čerčilom. To je ukratko, ali i tačno.

 

Bili bi jebena strana kakogod.

 

 

 

edit:

Nisu za Grcku nikad problem bili kadrovi.
Sinoc gledao Al Jazeeru: lik iz privredne komore, politicki analiticar i jos neko. Savrsen engleski, jasni, kratki i sadrzajni intervjui.
Vece je cudo kako je Grcka sa takvim ljudskim kapitalom (koji je, doduse, vecim delom napolju) u buli u kakvoj jeste.
 
što, obrazovani i načitani ne kradu (nameštaju poslove, troše kao da ne postoji sutra itd itd)? 
Edited by Prospero
Link to comment

hvala

 

zanima me još jedna stvar: da li je Britanija dala saglasnost prilikom turske invazije severnog Kipra i u kakvoj je to vezi sa političkom situacijom u tadašnjoj Grčkoj, tj sa postojanjem vojne hunte?

Edited by slow
Link to comment

After training in mathematics and statistics, Varoufakis received his economics doctorate in 1987 at the University of Essex.

 

 

Gle, kolega (po univerzitetu, ne departmentu).

 

Po CViju specijalista za teorije igara. Dobar skill za politicara.

Edited by Budja
Link to comment

^^to ce kolege. ja cu kad te bude zanimao Venizelos. Having said that, moram da idem  ^_^

 

Немој да си жена...пиши, па макар о Венизелосу.

Nisu za Grcku nikad problem bili kadrovi.

Sinoc gledao Al Jazeeru: lik iz privredne komore, politicki analiticar i jos neko. Savrsen engleski, jasni, kratki i sadrzajni intervjui.

Vece je cudo kako je Grcka sa takvim ljudskim kapitalom (koji je, doduse, vecim delom napolju) u buli u kakvoj jeste.

Пробрем није у образовању Грка. НИкада није ни био.

Link to comment

Ja sam ga upamtio pre par godina zbog ovog posta:

http://blogs.valvesoftware.com/economics/why-valve-or-what-do-we-need-corporations-for-and-how-does-valves-management-structure-fit-into-todays-corporate-world/

 

Cini mi se kroz maglu da je na redditu/hackernewsu ili tako negde imao odlicam iama ali ne mogu naci link.

 

PS.

Svih 6 grka koje znam uzivo + Varoufakis imaju identican ali identican naglasak.

Link to comment

Мени је најјачи детаљ његово ангажовање у Валву, једној од најзанимљивијих гејминг компанија. Ангажовали га да им помогне око увођења Стим валуте којом би се обављале микро трансакције у две најважније игре, DOTA 2 и Теаm Fortress 2. Пар година касније најпопуларнији ајтем, од кога долази највећи део профита, су шешири које носе јунаци у TF2. Нико, па ни он не зна зашто. :lol:

 

250px-Towering_Pillar_of_Hats.png?t=2011

Link to comment

Nisu za Grcku nikad problem bili kadrovi.

Sinoc gledao Al Jazeeru: lik iz privredne komore, politicki analiticar i jos neko. Savrsen engleski, jasni, kratki i sadrzajni intervjui.

Vece je cudo kako je Grcka sa takvim ljudskim kapitalom (koji je, doduse, vecim delom napolju) u buli u kakvoj jeste.

 

Nisam u vidu imala samo obrazovanje, već i jasno pozicioniranje protiv establišmenta na ideološkoj mapi. Većina obrazovanih i sposobnih ljudi, ukoliko odluči da ostane u zemlji, ipak se radije priklanja drugoj strani. 

Edited by Notorious
Link to comment

Amerikanci i Britanci su uvek puštali Tursku sa lanca kada su Grci pravili otklon od poželjne politike, biće zanimljivo kako će to sada uraditi

 

A ujedinjeni proleteri?

 

10941837_10152748688198337_3893970013470

Link to comment

 

Svih 6 grka koje znam uzivo + Varoufakis imaju identican ali identican naglasak.

 

Znam ih više od šest, ali mi je utisak identičan tvom. 

 

edit: zabrljala sam nešto

Edited by Notorious
Link to comment

Valjda bi bilo cudno da svi imaju drugaciji naglasak? 

 

Ne bi, zato što se u različitim delovima Grčke govori različitim naglascima, pa bi se očekivalo da i engleski izgovaraju različito. 

Link to comment

A ujedinjeni proleteri?

 

10941837_10152748688198337_3893970013470

 

Beowl može da nam kaže ko bi njima bio sagovornik u Turskoj, meni je to malo verovatno u bliskoj budućnosti sve dok je Erdogan čvrsto u sedlu

Edited by slow
Link to comment

A ujedinjeni proleteri?

 

10941837_10152748688198337_3893970013470

Судећи по позиву Ципраса да балкански народи скину империјалне окове, турска идеолошка сабраћа ће да сачекају мало. Edited by Yoda
Link to comment

Ne bi, zato što se u različitim delovima Grčke govori različitim naglascima, pa bi se očekivalo da i engleski izgovaraju različito.

tu se vise radi o fonetici, nego o naglasku, moj je utisak. oni prosto neka slova izgovaraju drugacije. kao sto ja npr. i ne cujem razliku izmedju naseg "L" i italijanskog... ali znace vise o tome hjortron, ako pozeli da se umesa.

mada, trolujemo :)

 

edit: lako ce erdogan naci zajednickog neprijatelja sa tsiprasom - eu koja ih drzi na dugackom stapu, npr.

Edited by aram
Link to comment

tu se vise radi o fonetici, nego o naglasku, moj je utisak. oni prosto neka slova izgovaraju drugacije. kao sto ja npr. i ne cujem razliku izmedju naseg "L" i italijanskog... ali znace vise o tome hjortron, ako pozeli da se umesa.

mada, trolujemo

 

Naravno da je o fonetici rec, govorni aparat je maltene hard-wiredly prilagodjen maternjem jeziku, retki su ljudi koji su dobri imitatori stranih zvukova.

Edited by IndridCold
Link to comment
×
×
  • Create New...