Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Citam Deutsche Welle, i to kako predstavljaju tog Ciprasa (o kome ne znam nista). Pa kazu "u pitanju je politfunkcioner koji nikada nije praktikovao pravo gradjansko zanimanje .. on je od politicke sorte kojoj ne treba da kraja verovati"

 

Mislim se, mamu vam *ebem, a Vucicu, koji nije politfunkcioner nego posten radnik, treba do kraja verovati? 

 

 

 

 

http://www.dw.de/cipras-nije-na-de%C4%8Dijem-ro%C4%91endanu/a-18215505?maca=ser-TB_ser_politka1_naslovna-4944-html-cb

 

A ko jeste praktikovao gradjansko zanimanje?

Kameron, Oland?

Mateo Renzi?

Vec smo pisali o tome kako je politicar postalo zanimanje u koje se ide kad se zavrsi faks.

Link to comment

pisali smo o tome pre zilion godina. o ulozi velikih banaka i toj spektakularnoj goldman saks manipulaciji sa izvestajima zbog koje su postali non grata u briselu.

 

nego citam da je ovaj majstor koalicioni partner ciprasa od jutros vidjen za mesto ministra za brodogradnju. time ce se potvrditi glasine da je kamenos glas kapitala prebogatih grckih brodovlasnickih familija koje nisu bas sasvim ciste po pitanju zaduzivanja i korupcije koji su grcku doveli ovde gde je danas. ovo postaje sve zanimljivije jer uopste ne znam kako ce se ici u razgradjivanje tog sistema u koaliciji sa covekom koji ima mandat da brani vazni deo tog sistema. pojavile su se vec i prve razumne analize koje govore u korist odluke da se pravi manjinska vlada sa dva nedostajuca glasa koja bi se trazile na stranama koje su sirizi svakako blize u sirem sprektru kardinalnih drustvenih pitanja nego sto je antievropski stav ENEL-a.

 

tja. 

 

Koliko ja vidim predsednik Nezavisnih Grka postao je ministar odbrane. To mi nekako daleko logicnije

Link to comment

zanimljiv lik, dosta ubedljiv. 

 

nisam se javljao do sada na temi. ovo je dosta radikalna politička platforma ali kao i sa bilo kojom drugom, vidimo se za godinu dana da pogledamo efekte i rezultate. ne znam kako će im ići ovo sa nacionalizacijom banaka, a poseban wtf momenat mi je bio onaj detalj sa spiska koji je yolo okačio, gde se navodi nacionalizacija privatnih zdravstvenih ustanova. 

 

veći deo njihove politike se odnosi na rashodnu stranu budžeta. treba sve to poplaćati i dovesti u balans. znači, dosta podseća na rezonovanje naših političara, s tim što siriza ima posve radikalne ciljeve dok ovi naši uglavnom nastoje da plivaju u postojećem sistemu produbljivanjem deficita i duga.

 

ako uspeju da se obračunaju sa oligarhijom, biće vrlo zanimljivo videti kolika je realna snaga takvih aktera. pominje rent-seeking. nemam predstavu koji je to red veličina skidanja kajmaka i deadweight loss-a. 

 

prvi naredni budžet koji budu pravili će dosta toga reći. 

 

ako i ne uspeju da urade ono što su obećali svojim biračima, sigurno neće biti ni među prvih pet krivaca za eventualni dolazak zlatne zore na vlast.

Edited by pacey defender
Link to comment

^^ Ah, to idealističko uverenje da postoje velike skrivene pare koje neko nije dao narodu a koje će sve da preokrenu...

 

ne znam, videcemo. mada je najverovatnije da su te pare odavno ko zna gde. Nista, morace da im plene imovinu  ^_^

Link to comment

Karl Bilt zabrinut tvitovao fotku iz 2013. a na njoj novi grcki ministar spoljni i ni manje ni vise nego Dugin. Ne bih davao tome toliki znacaj, mada samo po sebi nije nezanimljivo.

Link to comment

Karl Bilt zabrinut tvitovao fotku iz 2013. a na njoj novi grcki ministar spoljni i ni manje ni vise nego Dugin. Ne bih davao tome toliki znacaj, mada samo po sebi nije nezanimljivo.

O, svasta.
Link to comment

to je valjda odavde

http://www.4pt.su/mk/node/791

 

 

 

 

Kancelarija tek izabranog grčkog premijera koji je danas predstavio članove kabineta, saopštila je da je EU trebalo da osigura saglasnost Atine pre nego što je izdala saopštenje u ime svih članica Unije.
"U tom kontekstu mi naglašavamo da ne postoji saglasnost naše zemlje", kaže se u saopštenju Ciprasovog kabineta i dodaje da je on nezadovoljstvo tim potezom Unije preneo Mogerini u telefonskom razgovoru.


tako mlad a već se protivi zajedničkim vrednostima

 

mora da ga je veštac dugin onomad zamađijao

Link to comment
×
×
  • Create New...