Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Pa sad, ukoliko Grci uspeju da razbiju tu hegemoniju pozdravljam i ja, ali malo sam skeptičan.

 

edit: ukoliko se ovaj fenomen ponovi i u Italiji i Španiji onda možemo da počnemo ozbiljno da pričamo na tu temu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Oni otvaraju još jedan front sa izgledom da u njega uvuku i ostalu EU južnjačku sitorinju. Uz sve ostalo što se trenutno dešava, pozicija im nije lagodna.

Link to comment

Italijanska i španska ekonomija su sve samo ne sirotinje, na stranu njihov opušten odnos prema finansijama. Kakve su reakcije u Francuskoj i oni su nekav Mediteran?

Link to comment

Oni otvaraju još jedan front sa izgledom da u njega uvuku i ostalu EU južnjačku sitorinju. Uz sve ostalo što se trenutno dešava, pozicija im nije lagodna.

Кад би Италија имала макар малко кичме као што нема.

Link to comment

Zašto bi se Italija ozbiljno petljala u ovaj cirkus? Švabske banke pozajme kintu Grcima, koje oni neće vratiti nikad (potroše ih na trinaestu platu), a onda se napravi frka i Nemačka izdvoji veliku kintu za pomoć Grčkoj (koju plaćaju nemački poreski obveznici) da bi Grčka mogla da servisira dug nemačkim bankama. Jednom rečju, Nemci plaćaju sopstvenim bankama, baš me čudi što će ovako shvaćena pilićarska EU ideja da propadne, a Italijani su bili najzagrižreniji za evropsku ideju svojevremeno.

Edited by Anonymous
Link to comment

Citam Deutsche Welle, i to kako predstavljaju tog Ciprasa (o kome ne znam nista). Pa kazu "u pitanju je politfunkcioner koji nikada nije praktikovao pravo gradjansko zanimanje .. on je od politicke sorte kojoj ne treba da kraja verovati"

 

Mislim se, mamu vam *ebem, a Vucicu, koji nije politfunkcioner nego posten radnik, treba do kraja verovati? 

 

 

 

Pogotovo u Briselu nikog ne bi trebalo da zavara Ciprasov imidž ljubaznog zeta. U pitanju je politfunkcioner koji nikada praktikovao pravo građansko zanimanje i koji je u svom političkom usponu pokazao premalo takta. On je od političke sorte kojoj ne treba do kraja verovati. U prilog tome govori njegova namera da formira vladu sa desnim ekstremistima. Kao da mu je svejedno što su predstavnici Nezavisnih Grka širom Evrope poznati pre svega po rasističkim parolama protiv izbeglica. Takva koaliciona vlada je tempirana bomba, i to ne samo u finansijskim pitanjima.

 

 

http://www.dw.de/cipras-nije-na-de%C4%8Dijem-ro%C4%91endanu/a-18215505?maca=ser-TB_ser_politka1_naslovna-4944-html-cb

Edited by odmor
Link to comment

Zašto bi se Italija ozbiljno petljala u ovaj cirkus? Švabske banke pozajme kintu Grcima, koje oni neće vratiti nikad (potroše ih na trinaestu platu), a onda se napravi frka i Nemačka izdvoji veliku kintu za pomoć Grčkoj (koju plaćaju nemački poreski obveznici) da bi Grčka mogla da servisira dug nemačkim bankama. Jednom rečju, Nemci plaćaju sopstvenim bankama, baš me čudi što će ovako shvaćena pilićarska EU ideja da propadne, a Italijani su bili najzagrižreniji za evropsku ideju svojevremeno.

Зато што је Италија у тек нешто бољем положају него Грчка. 

Link to comment

Greece for dummies .

potpuno odličan tekst.

 

dobar je ovaj detalj o partneru u koaliciji (ANEL):

 

Panos Kammenos, the party leader, has publicly supported the idea that the EU has sprayed chemicals over Greece in order to make Greeks less resistant to submission.

Link to comment

Jbg, prvo treba uzeti trapezu, policiju, vojsku, obnoviti državne medije, itd, a sa njima imaju sličnost na najvažnijoj tački predizbornog programa. Brzina dogovora govori da je to saradnja ugovorena ranije za ovakav slučaj.

 

 

Molim te, njemu je Kol negde do stomaka, a Angela ga gleda otprilike iz visine palca. Nožnog.

 

 

da prestane da vodi usko-nacionalnu politiku motivisanu skoro isključivo domaćim ekonomskim interesima. 

 

Ja sam boldovao rigidna, ali ti si to sam bolje opisao. Naravno da se ne moze meriti sa Bizmarkom, samo ima neke njegove lose osobine. 

Link to comment

Wall St. Helped to Mask Debt Fueling Europe’s Crisis

By LOUISE STORY, LANDON THOMAS Jr. and NELSON D. SCHWARTZ
Published: February 13, 2010

Wall Street tactics akin to the ones that fostered subprime mortgages in America have worsened the financial crisis shaking Greece and undermining the euro by enabling European governments to hide their mounting debts.
Enlarge This Image

Chris Ratcliffe/Bloomberg News

Gary D. Cohn, president of Goldman Sachs, went to Athens to pitch complex products to defer debt. Such deals let Greece continue deficit spending, like a consumer with a second mortgage.

As worries over Greece rattle world markets, records and interviews show that with Wall Street’s help, the nation engaged in a decade-long effort to skirt European debt limits. One deal created by Goldman Sachs helped obscure billions in debt from the budget overseers in Brussels.

 

http://www.nytimes.com/2010/02/14/business/global/14debt.html?pagewanted=all&_r=2&

Link to comment

pisali smo o tome pre zilion godina. o ulozi velikih banaka i toj spektakularnoj goldman saks manipulaciji sa izvestajima zbog koje su postali non grata u briselu.

 

nego citam da je ovaj majstor koalicioni partner ciprasa od jutros vidjen za mesto ministra za brodogradnju. time ce se potvrditi glasine da je kamenos glas kapitala prebogatih grckih brodovlasnickih familija koje nisu bas sasvim ciste po pitanju zaduzivanja i korupcije koji su grcku doveli ovde gde je danas. ovo postaje sve zanimljivije jer uopste ne znam kako ce se ici u razgradjivanje tog sistema u koaliciji sa covekom koji ima mandat da brani vazni deo tog sistema. pojavile su se vec i prve razumne analize koje govore u korist odluke da se pravi manjinska vlada sa dva nedostajuca glasa koja bi se trazile na stranama koje su sirizi svakako blize u sirem sprektru kardinalnih drustvenih pitanja nego sto je antievropski stav ENEL-a.

 

tja. 

Link to comment

pisali smo o tome pre zilion godina. o ulozi velikih banaka i toj spektakularnoj goldman saks manipulaciji sa izvestajima zbog koje su postali non grata u briselu.

 

nego citam da je ovaj majstor koalicioni partner ciprasa od jutros vidjen za mesto ministra za brodogradnju. time ce se potvrditi glasine da je kamenos glas kapitala prebogatih grckih brodovlasnickih familija koje nisu bas sasvim ciste po pitanju zaduzivanja i korupcije koji su grcku doveli ovde gde je danas. ovo postaje sve zanimljivije jer uopste ne znam kako ce se ici u razgradjivanje tog sistema u koaliciji sa covekom koji ima mandat da brani vazni deo tog sistema. pojavile su se vec i prve razumne analize koje govore u korist odluke da se pravi manjinska vlada sa dva nedostajuca glasa koja bi se trazile na stranama koje su sirizi svakako blize u sirem sprektru kardinalnih drustvenih pitanja nego sto je antievropski stav ENEL-a.

 

tja. 

 

Mogu neki linkovi?

 

Ima jedna zanimljiva stvar kod Kamenosa i Nezavisnih Grka:

 

His party is part of the European Conservatives and Reformists political group in the European parliament, which was founded at the behest of David Cameron.

 

 

Politika stednje je kljucna karika. Sto se tice manjinske vlade, Cipras u ovakvom naletu ne sme sebi da dozvoli da ga neko uslovljava. Mogao je da pravi koaliciju sa Potami, sigurno, ali onda ne bi imao ostrinu najavljenog radikalizma prema EU.

Edited by Yoda
Link to comment

Mogu neki linkovi?

 

 

analize su krenule na levici. vecina pokusava da odbrani sirizin prvi dan na vlasti:

 

http://rs21.org.uk/2015/01/26/on-the-deal-between-syriza-and-anel/

 

13) Was there an alternative? Yes. Syriza could have formed a minority government. But that would mean being very clear that the strategy was of using all positions of strength of the Left, inside and outside government, to conduct a fight with the Right, the oligarchs and the Troika. It is perfectly constitutionally possible to form a minority government. And politically. An aggressive challenge to the minor parties to vote against the government would put them under enormous pressure. In fact, with ANEL in the coalition, the government will have to rely on this tactic anyway. For example, if it wants to propose decent measures over migrants, racism, police behaviour, LGBT equality, it will have to challenge the likes of Pasok and the liberal modernising To Potami to dare vote against them, while facing down objections from ANEL. Either that or, despite the 149 to 13 balance of the coalition, the tail will wag the dog.

Link to comment
×
×
  • Create New...