Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Nisam siguran da se o tome prvi put govori, i jos sam manje siguran da Syriza ima ideju kako to uciniti (videti porgram Syrize koji je yolo postavio).

 

Uostalom, to se vidi po tome sto je glavni izborni adut "dole stednja", a ne "dole korupcija". To su razlicite stvari. 

 

Paul Mason u clanku iz Guardiana koji si postavio (a i sam si rekao nesto na tu temu) je u pravu da Cipras oligarsima nista ne duguje, i to  je dobra vest. Losa vest je da je verovatnije da se obracuna sa oligarsima putem masnih poreza na nezakoniti profit, parcijalnu nacionalizaciju, porez na brodogradnju itd. umesto prosirivanja konkurencije.

 

pa...mislim da je i sam jednom, sad treba da nadjem gde, govorio da je upravo smanjivanje moći magnata/oligarha u funkciji što slobodnije konkurencije. ne baš tim rečima, ali u tom smislu. 

Link to comment

Južniji tok :D

 

:lolol:

 

Biće ta stvar prilično zanimljiva, to je nešto gde mogu da pokažu zube ovima 'gore' - a naslanjaju se na Tursku pa nema neki EU bafer poput Bugara.

Naravno pod uslovom da Rusi imaju i dalje pare da rade na novoj kopnenoj trasi preko njih!

Link to comment

Činjenica je da što se tiče Srbija i ostalih Makedonija, Bosana i Hrvacaka, šta god da se dalje dešava, daunloadovat će se serija i pristavit će se kavfica.

 

Slično je i što se tiče Venecija, Verona, Mantova.

 

Dakle, imaš zemalja sa kapacitetom bunta, energija i raznih oblika revolucija, a imaš i zemalja mukotrpnog ekonomskog i svakog drugog oporavka, te tračanja drugih privreda, ekonomija i turizama, i konstantnog ispijanja čaja i naravno - kafica.

 

Svaka druga pričica je neako izlišna, jer zlost ex-Yu, a posebno in-Srb komentara, povodom grčkih izbora je toliko detaljna, da prosto razoružava i tupi oštricu promena.

 

Dakle, Atena je velika, hrabra, lepa i zgodna carica, i dok pratimo šta dalje, čeka nas - kavica.

 

:fantom:

Link to comment

:isuse:

 

doduse, to i nije pisano za Ciprasa...i time je jos bljutavije.

 

Što su Sanda i Vladan gori od novog Ciprasovog koalicionog partnera? 

Edited by dillinger
Link to comment

Imas nesto vise o partneru?

 

Ništa osim toga da je reč o razočaranom ND članu koji bivšu partiju optužuje da su sluge Četvrtog rajha, uglavnom razvojni put 1 DSS-a.

Link to comment
×
×
  • Create New...